سئو تکنیکال چیست؟

چنانچه وبسایت مورد نظر را همانند یک میز در نظر بگیرید ، عوامل گوناگون موثر در سئو سایت حکم پایه های آن را دارند ؛ بدین معنا که نیازمند وجود همه آن ها بوده و در اثر پیشرفت هریک بدون بالا آمدن دیگری ، این میز با وجود ارتفاع داشتن از زمین یا استوار نایستاده و یا کج خواهد سنیور سئو در اصفهان بود . در این گزارش حتی جزئیات و مشکل آن صفحه را مشاهده خواهید کرد و بدین وسیله خواهید دانست که کجای آن را دقیقاً باید اصلاح کنید. امنیت سایت به یکی از فاکتورهای سئو تبدیل شده است و بر سئوی سایت موثر است، بدین صورت که نبود امنیت، بر روی سئو سایت شما تاثیر منفی خواهد گذاشت. در این بخش ۴ مطالعه موردی را با هم بررسی می کنیم و شما خواهید دید که چطور رتبه گوگل آنها با مواردی همچون استفاده از داده های اسکیما مثل اسکیمای پاسخ به پرسش های متداول (FAQ) و لینک سازی داخلی، ارتقا پیدا کرده است. باعث می شوند تا وب سایت به جای آدرس http، با آدرس https نشان داده شوند که این ssl به عنوان یک پروتکل امنیتی از سایت محافظت می نماید؛ به طوری که در همین سال های اخیر این موضوع برای گوگل بسیار پراهمیت شده است.

مثلا همان متنی که در گوگل روی آن کلیک کرده و وارد سایت ما میشوید، یک لینک است. شرط موفقیت در سئو تکنیکال این است که صفحات سایت در دید ربات های گوگل قرار گیرد تا بتواند آن را ایندکس کرده و به کاربر نشان دهد . ممکن است فکر کنید چرا کسی یک صفحه را کپی میکند و به اشتباه تصور کنید که کنونیکال شدن چیزی نیست که شما نگران آن باشید. URL های کنونیکال برای صفحاتی که محتوای بسیار مشابه با یک صفحه دیگر دارند و فقط از برخی جهات جزئی باهم متفاوت هستند، می تواند بسیار ایدهآل باشد. می توان گفت ترکیبی از روش های سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه را باهم به کار می گیرد.

سایتمپ نیز مانند فایل روبوت، یک فایل متنی می باشد که فرمت xml دارد؛ اما نحوه ی کار آن ها باهم متفاوت است. موتور های جستجویی مانند گوگل که در بحث سئو بیشتر با این جستجو گر کار داریم، در وب کار جستجو را انجام میدهند. ابزاراهای تجزیه و تحلیل سئو مثل Ahrefs، SEMrush و Pro Rank Tracker این کارها را به راحتی برای شما انجام میدهند و تنها کاری که باید انجام بدید این هست که آدرس وب سایت خود را در یکی از این ابزارها وارد کنید و گزارش های تفضیلی از کارآیی سایت تان را دریافت نمایید. اولین نکته ای که برای نوشتن یک متا دیسکریپشن، باید بدانید این است که به هیچ عنوان از متن محتوای داخل سایتتان برای نوشتن متا دیسکریپشن استفاده نکنید. در هر صورت یک یا چند صفحه عمیق هستند که باید ایندکس شوند و هیچ چیزی به اندازه لینک داخلی نمی تواند به حل این مشکل کمک کند.

بسیاری از اوقات استفاده از راهکارهای سئو تکنیکال، به راحتی به ما کمک میکند ورودی سایت ما افزایش پیدا کند. از نظر کارشناسان سئو تکنیکال، لینک های داخلی و خارجی اولین منبع مهم یافتن URL ها می باشند. مهم است که مراقب رقبای خود باشید تا بتوانید تهدیدات را قبل از اینکه خیلی دیر شود شناسایی کرده و به آنها رسیدگی کنید. به همین دلیل توصیه می کنیم در بررسی و بهبود سئوی سایت خودتان، حتماً لینک های خراب را هم شناسایی و اصلاح کنید. صفحاتی که دارای عناوین تکراری هستند و حتی چند صفحه با محتوای برابر صفحات تکراری محسوب می شوند، برای پیدا کردن این صفحات کافیست به وسیله ی Google Webmaster Tools آن ها را شناسایی نمایید. به عنوان یک قانون میتوان گفت: اگر یک کوئری را جستجو کردید و تصاویر دارای نتایج بالا بودند، سئو تصاویر باید برایتان اهمیت بیشتری داشته باشد. عنوان یک صفحه هم چنین باید به ربات های موتور جستجو سرنخ های کافی درباره محتوای همان صفحه را بدهد. لینک داخلی لینکی است که از یک دامنه به صفحه دیگری از همان دامنه داده شده باشد.

برای این که شما تبدیل به یک توسعه دهنده فرانت اند شوید، لازم است که طبق مراحل زیر پیش بروید. در این بخش، چند مثال از کسب و کارهایی آورده ایم که توانستهاند با استفاده از سئوی تکنیکال، تغییری در نرخ تبدیل خود به وجود آورند. برای مثال تصور کنید سرعت سایت شما یک موضوعی است که کاملاً به درون سایت شما مربوط می شود. برای مثال فرض کنید که شما یک سایت فروشگاهی دارید و کلاه می فروشید. شما یک صفحه ساخته اید که در آن صفحه فقط انواع و اقسام کلاه های کابویی را برای فروش گذاشته اید. در هر صفحه فقط باید یک URL متعارف وجود داشته باشد، در غیر این صورت احتمالا خواهید دید که همه آنها نادیده گرفته میشوند. احتمالا شما هم از زبان بسیاری از افراد شنیده اید که سایتی بسیار زیبا طراحی کرده اند و محتواهای بسیار عالی در آن قرار داده اند اما از دیده نشدن سایت خود گله مند هستند، علت این امر تنها بی توجهی به موتور های جست و جو و ربات های خزنده می باشد.

مطمئناً درباره Cache ،Lazy loading و CSS مطالبی را شنیده اید، با این حال افراد زیادی در مورد معیار مهم در سرعت صفحه، صحبت یا تحقیق نمی کنند. ساختار سایت برای کاربران بسیار مهم است ما باید سایت را طوری دسته بندی کنیم که کاربران بتوانند به راحتی در بین صفحات سایت مطالب مورد نظر خود را جستجو کنند. در این قسمت قصد داریم کار موتورهای جستجو را راحت کنیم تا بتوانند به راحتی کل سایت ما را بخزند و ایندکس کنند. از این رو میتوان گفت خزیدن، رندرگرفتن و ایندکس کردن مهمترین فرآیندهایی هستند که باید در سئو تکنیکال به آنها توجه شود. تمام تمرکز این دو ابزار بر روی پیدا کردن محتوای تکراری موجود در سایت است. مثلاً تمام رستورآنها، آموزشگاهها و سالنهای آرایشی نزدیک منزل شما، در این مجله به همراه اطلاعات تماس معرفی میشد. وجود صفحات تکراری و با اطلاعات تکراری در سایت شما باعث میشود تا گوگل این اطلاعات را کپی و اسپم بخواند. اهميت سئو براي موتورهاي جستوجو بخصوص گوگل بسيار زياد ميباشد زيرا گوگل يک هدف دارد و آن اين است که بهترين نتيجه نشان افراد داده شود.

نکتهی مهم دیگر که باید مدنظر قرار بگیرد آن است که علاوه بر استانداردهای سئو، تعداد تبلیغات در گوگل و هزینهی آنها نیز در رقابتپذیری کلمات در این بخش موثر است. بهتر است بگوییم که این افزونه به ما کمک میکند تا وبسایت خود را آنالیز کنیم و سایت را برای رسیدن به صفحه اول گوگل آماده کنیم. برای فهمیدن این موضوع می توانید از بخش URL Inspectiont سرچ کنسول کمک بگیرید. جهت اجرای سئو داخلی توسط تیم رادزاد، هم اکنون با ما تماس بگیرید. در سئو تکنیکال شما میبایست مدیریت و ویرایش فایل robots.txt را در دست بگیرید. تحقیق کلمات کلیدی، به شما کمک می کند تا کیوردهای long-tail را پیدا کرده و در نهایت ترافیک بیشتری به دست آورید. اگر تا کنون افزونه یا پلاگین هایی را صرفا برای مدیریت این دست فایل ها نصب کرده اید تا حد زیادی احتمال بلاک شدن فایل های جاوا و به دنبال آن فایل های CSS وجود دارد. با مطالعه این مقاله ممکن است به مبحث آموزش سئو علاقه مند شده و به دنبال مقالات بیشتری در این زمینه باشید. با تصور شرایط به وجود آمده ، این روش تبلیغی ممکن است عملاً یک ضد تبلیغ تلقی شده و همان چند نفری هم که ممکن است به بازدید از این مغازه تمایل داشته باشد ، از این کار منصرف شوند .

گوگل به عنوان یکی از موتور جستجوهای معتبر و شناخته شده برای همه کاربران اینترنتی به شمار می رود. قطعا برای شما هم پیش آمده است که از صبر کردن برای باز شدن صفحه ای کلافه شده باشید، همین موضوع کفایت می کند تا از اهمیت سرعت برای گوگل آگاه شویم . اگر بتوانیم فرآیندهای مربوط به خزیدن، رندر گرفتن و ایندکس کردن را تسهیل کنیم، در حقیقت به موتورهای جستجو این فرصت را دادهایم تا اطلاعات بهتری از وبسایت ما استخراج کنند و بتوانند خواسته مخاطبین احتمالی وبسایت ما را برطرف نمایند. هدف این نمایش هدفمند هم در واقع این است که موتورهای جستجو بتوانند پاسخ روشن تری به سوالات جستجو کنندگان خود داشته باشند. در حال حاضر نیز این متخصصین برای پیدا کردن تاثرپذیری بیشتر در موتور های جستجو همواره در حال تلاش هستند، تا بتوانند رتبه ی سایت خود را با بهینه سازی در گوگل بالا بیاورند. سئو آف پیج به جستجوگرهای گوگل میگه وبسایت مهم و ارزشمند است! در واقع گوگل حتی می گوید که لینک های مرده از نظر سئو مشکلی ایجاد نمی کنند اما آن چیزی که مهم است، لینک های خراب داخلی هستند.

در این مرحله صفحات ایندکس شده بر اساس معیارهای موجود در الگوریتم های گوگل رتبه بندی می شوند. کارشناسان ایران فاندر در مطالعات خود درباره سرعت صفحات بزرگ، متوجه شدند که بین سرعت بارگذاری صفحه و اندازه آن، بیشتر از هر عامل دیگری ارتباط وجود دارد. با یک تیم تخصصی دیجیتال مارکتینگ در ارتباط باشید. تیم بک لینکو (Backlinko) در مورد یکی از مشتریان خود متوجه شدند که آنها از لینک داخلی در سایت خودشان استفاده نکرده اند! یکی از داغ ترین و جنجالی ترین موضوعات سئو، خرید بک لینک و عواقب آن روی سایت است. این بخش نه تنها علت ایندکس نشدن یک صفحه را بیان می کند بلکه در آن می توانید مشاهده کنید که گوگل، کل صفحات ایندکس شده را چگونه رندر گرفته است. به این علت است که، نام تکنیکال برای آن برگزیدهاند. همه ی ما در هنگام ورود به سایت با خطای ۴۰۴ روبه رو شده ایم، علت آن هم عدم توانایی مرورگر برای نشان دادن صفحه ی مورد نظر می باشد. هنگام استفاده از بردکرامب در سایت، در واقع از صفحه اصلی به سایر صفحات سایت، خرده نان می ریزیم تا کاربرانی که از صفحه نتایج جستجوی گوگل به یکی از صفحات داخلی سایت مان وارد می شوند، مسیر اصلی رسیدن به صفحه اصلی را بیابند و بدانند در کجای سایت قرار دارند.

دسته بندی مطالب ، محصولات و نمونه کارها در سئو سایت وردپرس تاثیر زیادی در ارتقا رتبه در گوگل دارد. یکی از خدمات سئو، بهینه سازی فاکتورهایی در خارج از وصفحه وب که بر رتبه بندی وب سایت شما اثر قابل توجهی می گذارند است. از دیگر کار های آن پیج سئو میتوان به نوشتن محتوای با کیفیت بالا به طور منظم، و اطمینان از اینکه متا تگ ها و عناوین شما غنی از کلمات کلیدی و به خوبی نوشته شده اند، از جمله عوامل دیگر است. فقط کافیست در قسمت پیشرفته افزونه یواست سئو گزینه خیر (NO) را در قسمت به موتورهای جستجو اجازه نمایش نوشته در نتایج جستجو را می دهید؟ یک راه دیگر هم این است که بخشی از متن محتوایی که فکر می کنید کپی است را در گوگل سرچ کنید و ببینید که سایت دیگری قبلاً آن را نوشته است یا خیر! از دیگر ویژگی استفاده از گوگل آنالیز این است که می توان بصورت رایگان از آن استفاده کرد. از آن جا که کوتاه بودن آدرس و زیبایی صفحات سایت برای گوگل ارزشمند است لازم است در هنگام ساخت URL صفحات به مواردی نظیر: با معنا بودن حروف در URL ، استفاده از از کلمه کلیدی به فارسی یا انگلیسی و کوتاه بودن آدرس صفحات توجه نمود.

در این صورت گوگل حتی پستهای موجود در آخرین صفحهها را هم بررسی خواهد کرد. مشخص شد که مشتری، سایت خودش را به آخرین نسخه مجنتو جابجا کرده و با این فاجعه روبرو شده بود. به همین دلیل او این اسکیما را به بخش FAQ صفحه مورد نظر خود اضافه کرد و به این وسیله موفق به گرفتن ریچ اسنیپت شد. اما برای یک سایت فروشگاهی آنلاین با ۲۵۰ هزار صفحه محصول، می تواند تبدیل به یک مشکل بزرگ شود. همین کارها در هفته اول افزودن لینک های داخلی، منجر به افزایش ۲۵۰ درصدی ترافیک شد. به این نکته دقت کنید که سایت مپ شما همیشه بهروز و آپدیت باشد تا اگر صفحهی جدیدی به سایت شما اضافه شد توسط رباتهای گوگل نادیده گرفته نشود. داده های ساختار یافته به زبانی ساده کدهایی هستند که می توانیم به صفحات سایت خود اضافه کنیم تا آن صفحات برای کراول های گوگل قابل دسترسی باشند. این ساختار عمق زیادی دارد و صفحات در قسمت راست – پایین تصویر با بیش از ۳ کلیک قابل دسترسی هستند. امنیت سایت برای گوگل موضوع بسیار ارزشمندی می باشد که اهمیت ویژه ای به آن می دهد تا هرکسی به راحتی نتواند سایت شما را حک و به آن دسترسی پیدا کند.

در زمان حال، که گوشیهای هوشمند فراگیر شدهاند؛ بسیاری از کاربران برای دسترسی به اینترنت از تلفن همراه خود استفاده میکنند. جالب است بدانید این تغییرات، سایت این شخص را به قسمت ریچ اسنیپت گوگل رساند و این ریچ اسنیپت علاوه بر افزایش رتبه برای کلیدواژه مورد نظر، ترافیک آن صفحه را تا بیش از ۲۰۰ درصد افزایش داد. اگر یک فروشگاه محلی هستید که فعلاً انتظار کسب درآمد در سطح وسیع را ندارید میتوانید از پلنهای کمهزینه سئو استفاده کنید، این که انتظار داشته باشید با رعایت یکسری نکات سایت شما به نقطه اول گوگل برسد، حداقل در بسیاری از موضوعات نشدنی است، مگر این که موضوع و زمینه فعالیت شما در دنیا بیرقیب باشد.

با این روشها خیلی زود به جایگاه اول نتایج جستجو میرسید اما بسرعت از این جایگاه سقوط میکنید و حتی ممکن است از نتایج جستجو برای همیشه حذف شوید که اصطلاحا به آن پنالتی شدن سایت میگویند. از همه اینها مهمتر شما مخاطبانی را به سایت خود جذب میکنید که به شما به چشم یک متخصص در صنعت خود نگاه می کنند. وسیلهای که این کاربران از طریق آن از وبسایت ارسال مهمان به وبسایت شما منتقل میکنند، پیوندی است که در پایان پست مهمان در بیو نویسنده خود قرار میدهید، همراه با یک توضیح مفید در مورد اینکه شما چه میکنید و چگونه به انواع آن کمک میکنید. این مقاله می تواند برای دوستان شما هم مفید باشد، پس با ارسال لینک آن برای دوستان خود، در تحلیل و بررسی وبسایت شان به آنها کمک کنید.

صحبت کنیم. این قسمت میتواند به شما در جهت یافتن راهحلهایی برای بهبود سئو و رتبه سایتتان کمک کند. این کار به خودی خود میتواند به سایت شما کمک کند تا رتبه بگیرد، زیرا سیگنالهایی که در حالت عادی در چندین URL مختلف توزیع میشوند، در یک صفحه باارزشتر قرار میگیرند. افزونه سئو به شما کمک می کند تا بهترین و موثرترین اقدامات را برای ارتقا سئو سایت خود انجام دهید و مثل یک ناظر و همکار همواره در کنار شماست. بهترین روش برای این کار این است که به صورت روزانه، هفتگی یا ماهانه اطلاعات مربوط به صنعت خود را غربالگری کنید. در ضمن اشتباه رایجی که بسیاری از افراد در مورد سرعت یک وب سایت انجام می دهند این است که برای بهینه سازی سرعت بیشتر به نسخه دسکتاپ توجه میکنند و غافل از نسخه موبایل هستند. در توضیحات کامل تر باید گفت گوگل دارای ربات هایی با الگوریتم هایی خاص است که به طور مداوم سراسر سایت شما را مورد بررسی قرار می دهند و با توجه به نحوه عملکردتان در بهینه سازی سایت، به شما امتیاز خواهند داد.

دیجیتال مارکتینگ نیز دارای ابعاد مختلفی است؛ تعربف کلی این عبارت یعنی بتوانید از طریق فضای وب یا سوشال مدیا درآمد زایی کنید. در حالت ایدهال، با داشتن یک استراتژی SEO خوب، محتوای شما در یک موتور جستجو دارای رتبهی بالایی خواهد بود، به شما اجازه میدهد وبسایت شما را پیدا کنند و میزان بازدید شما را افزایش دهند. این ابزار سئو تکنیکال دید بسیار مناسبی از رابطه صفحهها با هم و تبادل اعتبار بین آنها به شما میدهد. برچسبی است که به موتورهای جستجو می گوید که اعتبار این صفحه را به صفحه دیگر انتقال دهد. به ویژه اگر آن صفحه ای که از آن لینک می دهید، اعتبار یا آتوریتی بالایی داشته باشد و دائما خزیده شود.

برندهای معروف در کلیدواژه هایی مثل «بیمه RV» رتبه گرفته بودند؛ بنابراین شانس این مرد وبلاگ نویس برای اینکه رتبه صفحه خودش را به بالای این سایت ها برساند، بسیار ناچیز بود. انجام این کار برای یک وبلاگ یا یک سایت فروشگاهی ساده، کار سختی نیست. همانطور که می بینید تعدادی از مقالات در دسته بندی قرار گرفته و برای مشاهده مقالات بعدی، باید سراغ صفحات دیگر وبلاگ بروید. هر چند این مسئله حتماً روی رتبه ما در گوگل پیج اسپید اینسایتس (Google PageSpeed Insights) اثر منفی می گذارد اما بهبود سرعت سایت باید برای شما در اولویت باشد. اگر گوگل همچنان صفحه مورد نظر را ایندکس کند، با عبارت URL is available to Google مواجه می شوید، یعنی تگ نوایندکس به درستی وارد نشده است. این تگ به گوگل و سایر موتورهای جستجو این پیام را می دهد که آن صفحه را ایندکس نکنند. با استفاده از این سرویس میتوانید نقشه سایت خود را بهگوگل معرفی کنید تا مطالب شما زودتر در گوگل ایندکس شود. آیا یک URL در سایت شما هنوز ایندکس نشده است؟

چراکه حجم مطلب این سایت ها به شدت بالا بوده و واقعا لینک سازی کردن بین آنها کار سختی است. اولین قدم پیدا کردن تمام صفحاتی است که موتورهای جستجو در خزیدن آنها مشکل دارند. یک نقشه سایت XML فایلی است که به صورت مشخصی قالببندی شده و تمام صفحات موجود در وبسایت شما را فهرست میکند. سئو یا بهینه سازی خارج از سایت شامل تمام کارهایی است که می توانید در خارج از سایت انجام دهید تا ایندکس وب سایت خود را بالا ببرید. تمام راهکارهای که براساس روشهای مربوط به زیرساخت سایت میباشد، برای آماده شدن سایت برای ایندکس و خزش راحتتر موتورهای جستجو گفته میشود. این بخش گزارش صفحاتی را به شما نشان می دهد که برای رندرگیری یا ایندکس شدن با مشکل مواجه شده اند. این امر باعث شد سایتی که ماهی ۳۰ هزار بازدیدکننده داشت فقط طی ۲ ماه به ماهی ۳ هزار بازدیدکننده برسد. اما اگر در صفحه الف کنونیکال صفحه ب را قرار دهید، موتورجستجو متوجه خواهد شد که صفحه ب نسخه اصلی است اما کاربران می توانند هر دو صفحه را مشاهده کنند. درصفحه مدیریت پیشخوان وردپرس در بخش تنظیمات عمومی میتوان برای سایت عنوانی مشخص کرد که این عنوان همراه با معرفی کوتاه که در زیر آن قرار دارد به عنوان تایتل صفحه اصلی سایت قرار میگیرد .

همین یک شانس، ترافیک این صفحه از سایت او را از گوگل تا ۱۵٫۲۳ درصد افزایش داد. بهشون کمک کنم از گوگل برای رشد کردن استفاده کنن. این لینک ها در سایتهای فروشگاهی به چشم می خورند که بهینه سازی تجربه کاربری و کمک به ایجاد ساختار کلی لینک سازی منسجم از کارکرد های آن برای سئو تکنیکال می باشد. URL شما باید از یک ساختار منطقی و ثابت پیروی کنند. حالا که با مفهوم سئو آشنا شدید، با کارایی آن هم باید آشنا شوید. در قسمت بعدی به بررسی معنا و مفهوم هریک از این اصطلاحات میپردازیم. دستورالعملهای نوشتن توضیحات خوب ساده هستند: در حد 320 حرف باقی بمانید و توضیحات منحصر به فرد و دقیق را برای تمام صفحات خود ارائه دهید. همانطوری که می بینید با اجرای تمام این کارها دیگر مشکلی در سئو تکنیکال سایت باقی نمی ماند. وجود صفحات تکراری یکی از مخرب ترین کارها بوده و رتبه ی سایت را به شدت پایین می آورد ، به این ترتیب سایت نمی تواند در رنک های اول گوگل قرار گیرد. این تگ تنها یک مشکل دارد و آن هم این است که نصب آن مشکل بوده و مستندات گوگل در مورد نحوه استفاده از آن، چندان ساده و واضح نیست.

مرحله ۱: بررسی کنید یک وب سایت چقدر به جاوا اسکریپت برای ارائه محتوا متکی است. در حالت کلی با روند رو به رشد استفاده از دستگاه های موبایل، بهینه سازی وب سایت برای آنها امری ضروریست. هدف از سئو تکنیکال ایجاد بستر مناسب جهت تعامل هرچه بهتر با موتور های جست وجو و ربات ها می باشد، پس اهمیت ندادن به سئو تکنیکال سایت ما را بی ارزش و دچار شکست خواهد کرد. بخش ششم: معرفی کسب و کارهایی که توانسته اند با استفاده از سئوی تکنیکال، تغییری در نرخ تبدیل خود ایجاد کنند. فرآیند سئو زمانیکه در کنار محتوا، طراحی سایت، فروش، بهینه سازی نرخ تبدیل و…

باید بگوییم که ما می توانیم با استفاده از سئو تکنیکال و تکیه بر ورودی های به وجود آمده از آن، و همچنین استفاده از تکنیکهای فروش، نرخ تبدیل خود را بهبود بخشیده و سهم خود را در بازار افزایش دهیم. به طور کلی ساختار سایت باید ساده باشد، یعنی صفحات سایت باید نهایتاً چند لینک از هم فاصله داشته باشند. علاوه بر ساده بودن، سایت باید ساختار منظمی داشته باشد. و یا صفحاتی مانند یک پرداخت نمیخواهیم ایندکس شود، باید در فایل robots.txt آن را ذکر کنیم. بازاریابی دیجیتال با هدف تقویت و تبلیغ برند از طریق کانال های دیجیتال مختلف مانند وب سایت ها، رسانه های اجتماعی، ایمیل ها و غیره است. تنظیمات – گزینه های پیکربندی مختلف وب سایت را تغییر دهید. راه اندازی گواهی SSL یا همان شروع آدرس های URL با “https” یکی از مواردی است که در سئو سایت تاثیر دارد و پیشنهاد می کنم اگر هنوز این گزینه را فعال سازی نکرده اید حتما آن را فعال نمایید. تگ عنوان یکی از فاکتورهای مهم در تکنیکال سئو است. یکی از صفحات مهم او عنوانی به نام «راهنمای بیمه RV در سال ۲۰۲۰» داشت. در این بخش قصد داریم در مورد چند ابزار کاربردی برای سئو تکنیکال و مباحثی همچون ریدایرکت ها، تنظیم دادههای ساختاربندی شده، تگ Hreflang، استفاده از نقشه سایت XML و نوایندکس کردن صفحات تگ و دستهبندی و…

لینک های خراب داخلی، خزیدن سایت و پیدا کردن صفحات را برای ربات های گوگل دشوار می سازند. اما اگر گوگل متوجه می شد که صفحه او در این تاریخ، بروزرسانی شده حتما می توانست شاهد اثر قابل توجهی در رتبه خودش باشد. او وقتی نگاهی به صفحه نتایج جستجوی این عبارت کلیدی انداخت، متوجه موقعیت هایی برای استفاده از سئو تکنیکال و بهبود رتبه سایت خودش شد. هر سایتی با هدف مشخص و ارزشمندی ایجاد شده که برای رسیدن به این اهداف باید از کلمات کلیدی مرتبط با موضوع وبسایت استفاده شود. برای رسیدن به پاسخ سئو چیست؟ اگر سایت شما کند است و مدت زمان زیادی طول می کشد تا پاسخ دهید، گوگل اهمیت کمتری به سایت شما میدهید و ممکن است شما را در نتایج گوگل نشان ندهد. فرض کنید ما در یک اتوبان خیلی بزرگ یک بیلبورد خوبی از کسب و کار خودمون رو زدیم، این باعث میشه افرادی اسم سایت مارو ببینند و در گوگل سرچش کنند و به سمت سایت ما هدایت بشن. حوزه کاری سایت شما و سایت منتشرکننده محتوا (اینجا نمی دونم میشه گفت سایت هدف یا نه) نباید نامرتبط باشند. سئو در اصل یک پروژه نیست بلکه یک تلاش مداوم محسوب میشه.

نشانه گذاری اسکیما اثر مستقیمی بر سئوی سایت ندارد بلکه اثر آن جانبی است. این موضوع بیان می کند که سئو نه تنها درباره بهینه سازی سایت و کاربرد استراتژیک کلمات کلیدی است، بلکه به تجربه کاربری نیز مربوط می شود. Keyword Difficulty Checker: این ابزار میزان سختی کلمه کلیدی را بررسی می کند. Ahrefs یک ابزار بررسی سایت از نظر سئو به نام Ahrefs site audit دارد. این یک انتخاب است و هر انتخابی هم، هزینه خودش را دارد. محتوای ضعیف و تکراری ممکن است در هر سایتی وجود داشته باشد، مخصوصاً اگر وبسایت شما محصول محور باشد. به این صورت که لینک همه صفحات وبسایت داخل این فایل جای می گیرد و موتور های جست وجو به صورت خودکار سایت مپ را بررسی می نمایند؛ در نتیجه ساخت سایت مپ می تواند خزش ربات ها روی سایت را بسیار آسان تر کند. ۵- سایت مپ را فعال کنید تا رباتها زودتر شما را ایندکس کنند. فایل robots.txt برای کمک به رباتها و خزندههای موتورهای جستجو میباشد، تا به آنها بگوید کدام صفحه را ایندکس و مدام صفحه را ایندکس نکنند. در این بخش ۳ راه حل برای بهبود سرعت سایت ارائه شده است که می تواند به شما کمک کند.

به همین دلیل لازم است تا به کمک نشانه گذاری یا اسکیما، به ربات های گوگل کمک کنیم تا سایت ما را بهتر درک کنند. یکی از کاربردیترین ابزار مرتبط با سئو، سرچ کنسول گوگل نام دارد. سئو چیست و چه اهمیتی دارد. ساختار سایت اولین قدم در انجام هر چه بهتر سئوی تکنیکال است؛ حتی قبل از خزیدن و ایندکس شدن! بنابراین می توان گفت که یک ساختار قوی می تواند بقیه کارهای سئو تکنیکال را ساده تر کند. اگر بخواهیم این قالب را توضیح دهیم باید گفت که این قالب زمانی که شما با رایانه، تلفن همراه یا تبلت به سایت مورد نظر سر بزنید واکنش نشان می دهد و صفحه را با سایزی متفاوت نمایش خواهد داد. این مستقیم ترین راه برای کسی است که از یک صفحه در وب سایت شما بازدید کند. بهبود سرعت صفحه یکی از معدود استراتژی های سئو است که می تواند به طور مستقیم بر رتبه سایت شما اثرگذار باشد. کلمات کلیدی مرتبط – از مرتبط ترین کلمات کلیدی برای هر صفحه استفاده کنید. در این خدمات سئو، محتوایی را برای کلمات کلیدی و موضوعات که قرار است رتبه بندی شوند از قبل آماده کرده و بهینه سازی می کنند. بهتر است تگ تایتل را با کلمات کلیدی شروع کنید.

کلمات کلیدی انتخاب شده باید میزان جستجو بالایی داشته باشند. وقتی کسی آن اصطلاح را جستجو می کند ، Google کلمه کلیدی شما را پررنگ می کند… از آنجایی که زبان برنامه نویسی سایت وردپرس ساده و روان است، موتورهای جستجو مانند گوگل آنها را بسیار دوست دارند و حتی از آن حمایت می کند. مطالعاتی که اخیرا توسط وب سایت Yoast انجام شده نشان می دهد که گوگل به صورت اتوماتیک به به ساخت متا دیسکریپشن های مختلف می پردازد. را نداشته باشند و وب سایت ما در صفحه نمایش های مختلف با اندازه های مختلف به درستی نمایش پیدا کند. شما میتوانید با رعایت نکاتی ساده سئو صفحه اصلی سایت خود را ارتقا دهید. اگر یک تصویر اصلی یا تصویری دارید که می خواهید آن را رتبه بندی کنید ، و البته اگر منطقی باشد، سعی کنید آن را در بالای صفحه نگه دارید. در نتیجه با افزایش dpi تصاویر برای نمایش در وب، تنها نتیجهای که خواهید گرفت، افزایش حجم تصویر و کاهش سرعت بارگذاری آنها خواهد بود که مغایر با خواست ما برای بهبود سئوی سایت است. شما می توانید تصاویر را فشرده کنید و کش سایتتان را فعال کنید اما اگر صفحاتتان بزرگ باشد، بارگذاری آنها طول خواهد کشید.

تصاویر سئو شده همچنین می توانند در جستجوی تصاویر گوگل نمایش داده شوند و به افزایش ترافیک منجر شوند. گوگل برای سایت هایی که برای بارگذاری مدت زمان زیادی را لازم دارند ارزشی قائل نمی شود. یکی از کشفیات عجیب ما در ایران فاندر در تحقیقی که درباره سرعت صفحه داشتیم این بود که CDN ها یا همان شبکه تحویل محتوا (Content Delivery Network) با بدتر شدن سرعت بارگذاری سایت، ارتباط دارند! SSL یا (Secure Sockets Layer) یک تکنولوژی است که ارتباط بین مرورگر کاربر و سروری را که به آن متصل می شوند را رمزگذاری می کند. شما به عنوان فردی که در سئو تکنیکال ماهر شده است باید این را بدانید. باید بدانید که اکثر سایت هایی که از تصاویر با وضوح بالا استفاده می کنند، صفحاتی با سایز بزرگ هستند و این یعنی لود آنها طول می کشد. یعنی شما هر عنوانی را که برای مطلب بنویسید بهصورت خودکار در این تگ بسیار مهم قرار میگیرد. اما اگر عبارت explodent by noindex tag را مشاهده کردید، یعنی تگ نوایندکس در حال انجام وظیفه است. نیل شث یکی از همکاران سئوکارِ بک لینکو است که رتبه سایت مشتری او به طور کامل افت کرده بود.