راهنمای کامل فایل Robots.txt

حتی اگر شما یک همکار سئوکار در داخل شرکت خودتون هم ندارید، باز هم میتونید شروع به انجام تغییراتی مثبت کنید که سئو سایت شما سایت reverse-seo را بهبود بده. توضیحات متا در درجه اول توسط موتورهای جستجو مورد استفاده قرار میگیرند، تا توضیحی از صفحه را در نتایج موتور جستجو به نمایش بگذارند که معمولاً زیر عنوان صفحه شما نشان داده می شود؛ نوشتن توضیحات متا می تواند کاربران را ترغیب کنند تا بر روی سایت شما در نتایج موتور جستجو کلیک کنند ، حتی اگر لزوماً در موقعیت برتر رتبه بندی قرار نداشته باشید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که فایل نقشه سایت را برای وب سایت خود ایجاد کرده و آن را به گوگل ارسال کنید که این کار با اضافه کردن نقشه سایت در گوگل وبمستر تولز انجام میشود. Status: در این بخش وضعیت crawl شدن اینک هایی که داخل فایل سایت مپ وجود دارد را مشاهده کنید که Success نشان میدهد نقشه بدون هیچ ایرادی ثبت و پردازش شده است و Has error نشان میدهد ثبت و یا پردازش فایل سایت مپ با ارورهایی رو به رو بوده و شما میتوانید این ارور ها را مشاهده کنید و Couldn’t fetch نشان میدهد که فایل شما نمیتواند فتچ شود و شما از طریق گزینه Live test میتوانید علت فتچ نشدن را به صورت آنلاین بررسی کنید.

در مقاله sitemap چیست توضیح دادیم که نقشه سایت چیست و چطور میتوانید به روش های مختلف سایت مپ بسازید. درهر یک از صفحات سایت و افزونه های مختلف سایت باید مبانی سئو رعایت گردد. اگر بخواهیم سئو سایت را در یک جمله توضیح دهیم، باید بگوییم که روش هایی که ما در داخل و خارج از سایت پیاده سازی می کنیم تا باعث بیشتر دیده شدن وب سایت توسط کاربران شویم. اگر سوالی در مورد آموزش ثبت نقشه سایت در گوگل وبمستر دارید میتوانید در بخش نظرات بپرسید تا اساتید ما در کوتاهترین زمان پاسخ شما را بدهند و ابهامات شما را رفع کنند. شما میتوانید محتوای شگفت انگیزی داشته باشید، اما سایت کند یا دارای اشکالات زیادی باشد که در نهایت به عملکرد وبسایت شما در نتایج جستجو لطمه میزند.

سایت فروشگاهی مزیت بسیار زیادی دارد و اولین امری که باعث متمایز شدن این سایت با سایتهای دیگر شده این است که به راحتی می توانید کلمات کلیدی را پیدا کنید. اینجاست که کانتنت مارکتینگ و سئو با هم ارتباط پیدا میکنند و هردو به یکدیگر نیاز دارند. این فاکتورها در بین کسانی که در زمینه سئو کار میکنند به دوسته عوامل on-page و off-page معروف هستند. در نهایت باید گفت که سئو کار باید مهارتهای مختلفی را به دست بیاورد تا بتواند در زمینه سئو فعالیت حرفهای داشته باشد. شما می توانید وب سایت خود را در جستجوی گوگل به صورت رایگان نشان دهید. به عبارت دیگر زمان و انرژی که گوگل برای ایندکس هر سایت صرف میکند متفاوت بوده و به فاکتورهای متعددی وابسته است. آنها را منحصر به فرد کنید – هر توضیحات متا باید با توصیف سایر صفحات متفاوت باشد. گوگل مطالبی را برای شما نمایش میدهد که عبارت جستجوی شما را پوشش داده باشد و شما بتوانید برای سوال خود در آن محتوا جوابی پیدا کنید در نتیجه محتوایی که تطابق بیشتری با عبارت جستجو کاربر داشته باشد نمایش داده میشود و محتواهایی که صرفا فقط کلمه کلیدی را در متن تکرار کرده باشند جایگاهی در رتبه بندی موتورهای جستجو ندارند.

به اندازه کافی هم درباره تخت جمشید اطلاعات کسب نکردهایم و حتی برخی از مهمترین سرستونهای چندهزارساله پایتخت کهن ایران را ندیدهایم. فرض کنیم برای اولین بار به تخت جمشید رفتهایم و هیچ اطلاعی از قدمت تاریخی، نحوه ساخت و مسیرهای گردش در پایتخت ایران باستان را نداریم. برای جلوگیری از لینک دادن کاربران به یک نسخه از URL و لینک دادن سایر کاربران به یک نسخه دیگر، روی استفاده و ارجاع به یک URL در ساختار و لینک داخلی صفحات خود تمرکز کنید.. برای پلتفرم دیگری مانند سایت های استاتیک، ابزارهای آنلاین و انواع نرم افزارهای آفلاین زیادی وجود دارد که به تولید نقشه سایت کمک می کند. با وجود آنکه یادگیری سئو میتواند مفید باشد؛ اما بهتر است تا زمانی که در زمینه سئو مهارت لازم را پیدا نکردهاید، از خدمات سئو حرفهای همانند خدمات سئو منتوریکس کمک بگیرید. این آموزش جامع ترین آموزشی است که میتوانید برای سرچ کنسول در اینترنت پیدا کنید.

در این بخش میتوانید تاریخ آخرین ثبت فایل سایت مپ در گوگل را مشاهده کنید. اطلاعات یک صفحه از سایت ما در Sitemap (در شرایط استاندارد) از 4 بخش اصلی تشیکل میشود؛ آدرس صفحه، اولویت، نرخبهروزرسانی و زمان آخرین بهروزرسانی. Last read: در این بخش میتوانید وضعیت آخرین خزش یا crawl توسط فایل سایت مپ را مشاهده کنید. در بخش انتهایی شما میتوانید یک نوع از روباتهای گوگل را علاوه بر روبات اصلی که وظیفه ایندکس صفحات را برعهده دارد انتخاب کنید. دوره آموزش صفر تا صد سئو مخصوص کاربران و مدیران سایت ها و شرکت ها در سطوح مختلفی از مقدماتی تا حرفه ای در سایت آموزشی مجتمع فنی آریا تهران قرار داشته که حتی برای استفاده و آشنایی بهتر کاربر با نوع آموزش قسمتی از جلسات و سر فصل های آموزشی به صورت رایگان در اختیار فرد قرار گرفته تا تصمیم گیری درباره نوع دوره و سطح آن آسان باشد. در این مقاله صفر تا صد آموزش ثبت سایت مپ در گوگل وبمستر را به همراه حذف سایت مپ در گوگل وبمستر برای شما عزیزان قرار داده ایم. سئو یک عمل واحد نیست، بلکه مجموعهای از فعالیتها و استراتژیها برای بهینه سازی سایت است تا یک سایت به صفحه اول گوگل و حتی به رتبه یک گوگل برسد.

پیش از آنکه مراحل ساخت و معرفی نقشه سایت به گوگل را یاد بگیرم بهتر است کمی بیشتر با مفهوم بودجه خزش آشنا شویم. البته به یاد داشته باشیم که سئو فقط محتوا یا لینکسازی نیست. آدرس صفحه (URL): آدرس صفحه باید به صورت کامل (به همراه پروتکل و نام دامنه) در نقشه سایت وجود داشته باشد. شما میتوانید برای یک سایت چندین نقشه سایت ایجاد کنید که اگر نقشه های سایت جداگانه ای برای تصاویر و ویدیوها ارسال کرده اید، وضعیت آن ها را نیز در همین بخش خواهید دید. اگر در حین گردش نقشه کاملی در دست داشتیم، نیازی به این همه دردسر نبود. در سرچ کنسول در بخش sitemaps شما میتوانید قسمت های مختلفی را مشاهده کنید و اطلاعات جامعی به دست آورید. برای اینکه اجازه دادن به ربات موتورهای جستجو میتوانید از دستور Allow و برای جلوگیری از خزش میتوانید از دستور Disallow استفاده نمایید. در همان صفحه، میتوانید ببینید که کدام نقشههای سایت توسط Google کشف شدهاند یا کدام فایلهای نقشه سایت قبلاً توسط شما یا شخصی از تیمتان ارسال شده است.

میتوانیم ساعتها به نقاط مختلف تخت جمشید برویم و با پرس و جو درباره این بنای تاریخی اطلاعات کسب کنیم. به عنوان یک علامت عام دیده می شود که هر دنباله ای از کاراکترها را نشان می دهد. در داشبورد Google Webmaster Tool خود، در سمت راست گزینه ای به نام “Sitemaps” را مشاهده خواهید کرد. اگر قصد دارید زودتر در این زمینه شروع به کار کنید یادگیری گزینه آموزش HTML و CSS بسیار لازم نیست. روی گزینه “Sitemaps” از گزینه های موجود در منو سمت چپ کلیک کنید. تعداد کلمات: 1131 زمان مطالعه: 9 دقیقه هم چنین می توانید فایل PDF مقاله را دانلود کنید. اشاره کردیم که ایندکس صفحات برای گوگل هزینه و زمان زیادی دارد.

خواهش میکنم. برای اطلاع بیشتر از نحوه صحیح به روز رسانی محتوای سایت برای جلوگیری از جریمه شدن پیشنهاد میکنم مقاله زیر را مطالعه کنید. بسته به نوع نقشه سایتی که ایجاد کرده اید، می توانید آن را از اینجا ارسال کنید. این نوع از سئو از طریق بهینهسازی عنوان یک محتوا آغاز میشود و تا مراحل انتهایی آن ادامه پیدا میکند. سرچ کنسول یا Webmaster Tool ابزاری رایگان است که به شما امکان می دهد وب سایت خود را از دیدگاه موتور جستجو گوگل کنترل کنید و به اطلاعات جامعی در مورد صفحات مختلف سایت تان دسترسی پیدا کنید (مطالعه بیشتر: سرچ کنسول گوگل چیست). اگر دانش شما بیشتر است و نیاز به پیدا کردن تکنیک های ناگفته در تمامی دوره ها را دارید بهتر است تا یک متخصص سئو حرفهای شوید به سراغ ثبت نام در دوره آموزش سئو پیشرفته(SEO PRO) بروید. اگر میخواهید به صورت اصولی کار با بخش های مختلف ابزار وبمستر یا سرچ کنسول را یاد بگیرید پیشنهاد میکنیم حتما از آموزش سرچ کنسول ما زیر نظر برترین اساتید سرچ کنسول ارائه شده است استفاده کنید. در این مقاله تلاش کردیم صفر تا صد آموزش ثبت سایت مپ در گوگل وبمستر را برای شما قرار دهیم و شما را با روش های مختلف اضافه کردن نقشه سایت در گوگل وبمستر تولز آشنا کنیم.

در این مقاله قصد داریم تا شما را با بخش sitemap سرچ کنسول آشنا سازیم و همینطور درمورد نقشه سایت صحبت کنیم و ویژگی ها و موضوعات مربوط به آن را برای شما آموزش دهیم. سپس به آسانی آن را به پوشه ریشه خود آپلود کنید. هنگام ایجاد یک نوشته جدید، در مورد عنوان نوشته، هدرهای درون محتوای نوشته، زیرعنوان ها، نام فایل های تصویری و غیره بسیار فکر کنید. ولی به این نکته هم فکر کنید که همه سایت های صفحه اول گوگل در هر زمینه ای، دارای فایل ربات هستند. 3. در کنار تولید محتوای متنی به فکر استفاده از انواع محتوای دیجیتال نظیر تصاویر، فیلم، اینفوگرافیک و …

Discover URL: در این بخش میتوانید تعداد URL هایی که در این فایل فهرست شده اند را مشاهده کنید. همچنین میتوانید طراحی سایت با وردپرس را مطالعه بفرمایید. شما با استفاده از این تکنیک سئو سایت می توانید مطالب متفاوتی را به کاربران و همچنین موتورهای جستجوگر گوگل نشان دهید. به عنوان مثال، نقشه های سایت وردپرس را می توان به راحتی با استفاده از افزونه محبوب yoast seo تولید کرد. مشابه تصاویر، اگر ویدئوها نقش پر رنگی در وب سایت شما دارند، یک نقشه سایت ویدئویی برای آن ثبت نمایید. اگر سایتی با تصاویر زیاد راه اندازی می کنید، پیشنهاد می کنم همانطور که قبلا در مقاله سئو تصاویر در مورد آن صحبت کردیم، یک نقشه سایت تصویر ایجاد کنید. Type: شما در این بخش میتوانید فرمت سایت مپ سایت تان را مشاهده کنید که این فرمت ها میتواند XML یا TEXT باشد. بلکه میتوانید در طول این دوره، تجربه، اشتباهها و موفقیتهای چندین ساله ما را در زمانی کمتر از هشت ساعت به دست بیاورید.

تفاوت انواع کلمات کلیدی (match type) در تبلیغات گوگل: اولین گام برای ایجاد یک کمپین موفق در تبلیغات گوگل انتخاب هوشمندانه و دقیق کلمات کلیدی می باشد. مانند گوگل که از googlebot برای جستجو محتوا و از googlebot-image برای جستجوی تصاویر استفاده میکند. وقتی ساخت سایت مپ به اتمام رسید شما باید نقشه سایت را به گوگل معرفی کنید تا بتواند کار خود را به درستی برای خزش در صفحات سایت شما انجام دهد اما ثبت سایت در گوگل وبمستر تولز چگونه است؟ تنها چیزی که باید روی آن تمرکز کنید کمک به گوگل برای یافتن صفحات سایت شما است. نقشهای که به کمک آن بتوانند در سریعترین زمان ممکن صفحات را بررسی و ایندکس کنند. وب سایت سئو فعالیت رسمی خود را از سال ۱۳۸۹ بعنوان اولین مرکز تخصصی بهینه سازی وب سایت در ایران آغاز نمود و از همان ابتدا تا به امروز در کنار ارائه خدمات متنوع در زمینه سئو و ارائه آموزش های رایگان، مفتخر به همکاری با بسیاری از شرکت ها، کارخانجات و وبمستران ایرانی گردیده است. حالا که در مورد قسمت بالایی محتوامون صحبت کردیم و فهمیدیم که چطور باید بالای محتوامون رو بهینه سازی کنیم؛ باید بدونیم که محتوای خودمون و بدنه اون رو چطور سئو کنیم.

بنابراین هر صفحهای که میخواهید به وسیله جست و جوی گوگل یا دیگر موتورهای جست و جو پیدا شود، باید در آن قرار بگیرد. 6. Forlink: همان External link است که از سایت خودمان به سایت دیگری می دهیم. برای اصولی کار کردن روی سئو محتوا در سایت خودتان، ایجاد یک سرویس جدید و مفید را در نظر بگیرید که هیچ سایت دیگری ارائه نمی دهد. برای ارسال فایل نقشه سایت خود، روی «Add/Test Sitemap» کلیک کنید. در این صورت باید نقشه سایت را تقسیم کنید و هر بخش را به صورت نقشهای مجزا معرفی کنید. از آنجا که در سال¬های اخیر سیاست های گوگل مبتنی بر بهینه ساختن تجربه کاربران در جستجو را مد نظر قرار می¬دهد و با توجه به رفتار کاربران رتبه بندی نتایج را بهینه می¬کند. به طور خلاصه، بهینه سازی بیش از حد به معنای عدم تنوع در عناصر سئو شما است. پس از زدن دکمه submit گوگل در فایل نقشه سایت شما را خزیده و شروع به فهرست کردن و ایندکس تمامی لینک های لیست شده در فایل نقشه سایت ارسالی می کند. Robots.txt یک فایل متنی است که دارندگان وب سایت می توانند با ایجاد آن برای رباتهای موتور جستجو چگونه صفحات را در سایت خود بخزند و فهرست کنند.