دسته: آموزش سئو محتوا

سایت مپ مانند بخش جستجوی سریع در مخزن کتابخانهها است. در یک دستهبندی کلی میتوان گفت که دو نوع سایت مپ یا نقشه سایت داریم. یک فایل robots. txt از یک یا چند گروه تشکیل شده است. در همین بخش گوگل به شما یک گزارش از سایت مپ تان نیز ارائه میدهد. اگر شما صاحب یک وبسایت فروشگاهی، خدماتی، خبری، صرافی، آموزشی و … در کادری که دیده میشود، آدرس سایت خود را وارد کرده و کمی صبر کنید تا فایل سایت مپ شما آماده شود. به قسمت بینگ وبمستر تولز (Bing webmaster tools) بروید و بر روی وارد کردن نقشه سایت (SUBMIT A SITEMAP) کلیک کنید. پس شما با معرفی نقشه سایت خود به وبمستر بینگ ضرر نخواهید کرد بلکه به نفع سئوی سایت شما نیز خواهد بود. ثبت نقشه سایت در وبمستر بینگ به چه صورت است؟ طراحی سایت شما در چه پلتفرمی بوده است؟ نقشههای سایت به خزنده وب نشان میدهند که در کدام صفحات میتوانند بخزند. گوگل و سایر موتورهای جستجو از صاحبین وب سایت ها می خواهند که با استفاده از سئو موجب یافتن آسانتر محتوا توسط کاربران شوند.

اگر قصد استخدام یک سئو کار را دارید این کار را هرچه سریعتر انجام دهید. برای همین است که ایجاد یک نقشه سایت یکی از ضروریترین اقدامات در بهینهسازی سئوی سایت است. در قسمت submit a sitemap آدرس و موقعیت نقشه سایت را وارد و ارسال نمائید. همین کار را از داشبورد هم می توانستید انجام بدهید، ابزارکی در داشبورد صفحه اصلی وجود دارد که در آنجا می توانید آدرس نقشه سایت را وارد و ارسال نمائید. رتبه صفحه، میزان یک صفحه معین را که توسط یک کاربر، که بهصورت تصادفی شبکه را جستجو میکند، مورد دسترسی قرارگرفته، تخمین میزند و لینکهای یک صفحه به صفحه دیگر را دنبال میکند.

این نوع نقشهی سایت همان موضوع مورد بحث ما است. جدا از بحث امتیاز های سئو، در اکانت سرچ کنسول ابزاری وجود دارد که اطلاعات مفیدی به شما می دهد که از دیدن آن ها حیرت زده می شوید. افزونههای بسیار مناسب و عالی برای ساختن سایت مپ در سایتهای وردپرسی وجود دارد. بعضی از آن ها برای پیدا کردن کلمات کلیدی، برخی دیگر در تعیین استراتژی مناسب در لینک سازی خارجی و برخی برای نمایش رتبه الکسای وب سایت در سطح بین المللی و داخلی به شما کمک می کنند. چه کسی برای سئو سایت مناسب است؟ خدمات سئو شامل چه مواردی میشود؟ در کنار آدرس، توضیحات متای هر محتوا، بروزرسانیها، درجه اهمیت و لینکدهیها را نیز شامل میشود. برای همین فایل ایندکس نقشه سایت که شامل فایلهای نقشههای سایت میباشد به کار میرود. 3. اگر ساخت نقشه و آدرس وارد شده درست باشد، نقشه سایت در پایین اضافه میشود و عبارت success سبز رنگ را در وضعیت آن خواهید دید. 1. در ستون Action مشخص کنید که می خواهید دسترسی لینکی را ببندید یا باز بگذارید.

در این مقاله میخواهیم درباره اینکه سئو چیست و چه کاربردی دارد توضیحات کاملی بدهیم و پاسخ به سوالات سئو چیه هر آنچه که در مورد لازم است بدانید لا به صورت صفر تا صد به شما توضیح میدهیم. فقط لازم است که یک پلاگین در سایت خود نصب کنید تا خروجی سایت مپ را به شما بدهد. چنانچه در نظر دارید صفحاتی از سایت توسط خزندهها بررسی نشود لازم است در این فایل عنوان شود. فکرش را بکنید که شما مثلا 5 هزار محتوا دارید. فکرش را بکنید که شما شهری بزرگ با خانههای بسیار زیبا ساختهاید. در سمت راست اگر دقت کنید گزینه ای برای اضافه کردن نقشه سایت وجود دارد با این عنوان Add a new sitemap که به سادگی می توانید آدرس نقشه سایت خود را وارد نمائید و دکمه Submit را بزنید. تاثیر عنوان مناسب در سئو را نمیتوان نادیده گرفت. اگر نتوانستید در سرچ کنسول به این بخش دسترسی پییدا کنید با سرچ کردن عنوان همین ابزار در گوگل می توانید وارد این بخش شوبد. تعیین استراتژی مناسب برای انجام فرایند سئو یکی از مهم ترین عوامل موفقیت در هر کسب و کاری است و در این میان بهترین شرکت سئو با تعیین استراتژی مناسب، تحقیق کلمات کلیدی پرترافیک و کم رقابت، انجام لینکسازی داخلی و خارجی به صورت طبیعی این امکان را به شما می دهد تا درآمد خود را متحول کنید.

کدام سایتها به نقشه سایت XML نیاز دارند؟ خب در این باره بسیاری از متخصصین سئو باور دارند حداکثر 5 درصد از محتوای شما باید کلمه کلیدی باشد اما شما حداکثر از سه درصد محتوا برای کلمه کلیدی استفاده کنید. یک محتوای منحصر به فرد و یونیک که گوگل عاشقشه! سایت مپ از نوع XML دقیقا مانند یک راهنما، رباتها را به سمت محتواهای شما سوق میدهد. سایت بدون محتوا به گفته ی گوگل ارزشی ندارد و هرچقدر هم که ساختار و قالب خوب بهینه سازی شده باشد باز هم تاثیر محتوا هست که به یک سایت ارزش و اعتبار می دهد. برای همین شما باید به طور دستی و با انجام یک فرایند کوتاه این نقشه را به گوگل پیشنهاد دهید. زیرا همه ما با موزیک های قدیمی، خاطرات فراموش نشدنی داریم. خب در اینجا به یک افشاگری عمومی نیاز داریم. در یک سناریوی نرمال بایستی “دسته ها” و “دسته های محصولات” در وضعیت “بله ” باشند و سایر موارد مثل برچسب نوشته ها که محتوای تکراری تولید می کنند به صورت “خیر” تنظیم شوند. در کنار اینها، منوهایی نوشته شده با زبان جاوا اسکریپت نیز به راحتی با سایت مپ شناسایی میشوند. اما نقشهای که موتورهای جستجو برای شناسایی ساختار سئوی سایت از آن استفاده میکنند، همان سایت مپ XML یا زبان نشانهگذاری قابل توسعه است.

موتورهای جستجو با کمک سایت مپ وبسایت شما محتواهای شما را شناسایی و تشخیص میدهند. چون موتورهای جستجو این نوع سایتها را در حالت عمومی شناسایی و کرول نمیکند. یک مزیت بسیار خوب داشتن نقشهی سایت این است که برای تمام سایتها از تازهساخت تا قدیمی قابل استفاده است. برای افزودن قانون ، یک عامل کاربری در قسمت “User Agent” وارد کنید. و چنانچه شما از قبل نقشه سایت ساخته و وارد کرده باشید نیز در اینجا لیست شدهاند. دقت باشید اندازه فایل نقشه سایت شما باید با وجود فشردهسازی نیز! این نرم افزار دارای چندین قسمت بوده و از چند پنجره تو در تو تشکیل می شود که با استفاده از این پنجره ها، می توانید تنظیماتی از جمله باز کردن زیر صفحه، منطقه زمانی دلخواه، تعیین ورودی از لینک های دلخواه، پلتفرم بازدید، ساعات بازدید و … آنها مدت بیشتری در سایت شما میمانند و پلتفرم هوشمند گوگل متوجه این مسئله میشود. دقت کنید که اگر در آپلود این فایل مشکلی وجود داشته باشد مانند دستورات نادرست و یا فرمت غیراستاندارد‚ موتور های جستجو به تمام صفحات دسترسی خواهند داشت و میتوانند آنها را ایندکس کنند چرا که این ربات ها تنها دستورات صحیح این فایل را دریافت میکنند.

ما در مورد مقاله های آسمان خراش 10هزار کلمه ای در مورد هر موضوع صحبت نمی کنیم، اما فکر کردن در مورد اینکه محتوای شما چگونه خواننده را درگیر می کند و در عین حال به آنها در مورد موضوعات خاص آموزش می دهد مهم است. از تفاوت های بین بازاریابی محتوا و بهینه سازی سایت می توان به چگونگی مرتبط کردن آنها دسا یافت.از آنجایی که یکی از روش های بسیار موثر در سئو و بهینه سازی سایت ، تولید محتوای مناسب است و بازاریابی محتوا نیز همانگونه که از نامش پیداست متکی بر محتوا است می توان از این طریق، رابطه ای بین این دو مفهوم ایجاد کرد تا به نوعی به یکدیگر کمک کنند. اما برای صفحات وب مناسب نیست. مهم نیست در چه صنعتی فعالیت دارید ، رتبه بندی در گوگل براساس مقایسه سایت های مشابه که در یک حوزه فعالیت می کنند انجام می شود ، تحلیلل سایت های رقیب به شما کمک خواهد کرد که رقبای مهم خود را کشف کنید ، عبارات کلیدی مهمی که به ازای آنها کاربران وارد سایت آنها می شوند را بشناسید ، استراتژی های آنان را بدست آورید و از نقاط ضعف آنها در جهت ارتقا رتبه سایت خود استفاده نمایید.

سئو که به صورت انگلیسی seo نیز نوشته می شود یک کلمه مخفف شده است از چند کلمه Search Engine Optimization می باشد که به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر می باشد البته بدانید بدانید seo با نام های دیگری نیز خوانده می شود و شما نیز ممکن است با اسم هایی نظیر بهینه سازی سایت ، بهبود رتبه سایت و… در کنار اینها، اگر سایت از نوع فلش باشد و یا به زبانهایی غیر از نوع HTML نوشته شده باشد، سایت مپ یک گزینهی بسیار کاربردی است. اما سئو یعنی رشد و اعتبار یک سایت بعنوان منبع معتبر برای پاسخدهی به سوالات کاربران در گوگل. لینکها در واقع تکیهگاه شما به حساب میآیند و با متصل کردن صفحات موثق و معتبر به صفحاتی که تازه ایجاد شدهاند یا صفحاتی که نیاز به بهبود دارند، میتوانید شرایط بهتری برای محتوا خود رقم بزنید. چرا که تعداد زیاد صفحات و محتواهای مختلف در داخل یک سایت را نمیتوان در حجم محدودی که نقشههای سایت دارند، جاسازی کرد. باید یک حساب مایکروسافت برای خود باز کنید. بر روی اولی که کلیک کنید، تمام نقشهها برای شما لیست میشوند. در همین مدت زمان بسیار کوتاه، رباتهای گوگل وارد بیشمار داده وارد شده میشوند و بهترین و مناسبترین از نظر الگوریتمهای گوگل را به ترتیب برای کاربر به نمایش میگذارد.

بهینه سازی ای که هم برای موتورهای جستجو قابل درک باشد و هم برای کاربر مفید بوده و بتواند از آن استفاده کند. این بخش رو میتونم بگم مهم ترین بخش در کمپین به حساب میاد، اگه کاربر بیاد داخل سایت شما و حال و هوای کمپین رو نگیره خیلی راحت سایت رو ترک میکنه و بانس ریت یا نرخ پرش کاربر افزایش پیدا میکنه. دیگه سر درمیاری رقیبت داره چیکار میکنه، چه محتوایی به دردت میخوره و فروشت رو بیشتر میکنه… سعی میکنیم در مقالات بعدی ایرانسرور، بیشتر در این رابطه توضیح دهیم. تجربه نشان داده که حافظه تصویری افراد بسیار قوی تر از حافظه شنیداری آنها بوده و ما نیز بر همین اساس قسمت عمده آموزش های خود را به صورت فیلم در اختیار شما قرار می دهیم. می توانیم از طریق ابزار وب مستر موقعیت و آدرس آن را به گوگل و بینگ نشان دهیم. در میان آنها تعدادی محتوا مهمتر از بقیه هستند و تعدادی را نمیخواهیم گوگل پیدا کند. شما چنین اطلاعات خوبی را ارائه می دهید، آنها دیگر نیازی به بازگشت و کلیک بر روی نتیجه دیگری ندارند. البته شما در کنار sitemap XML نقشهی سایت دیگری بر مبنای HTML دارید که راهنمای کاربران سایت برای پیدا کردن محتواهای مهم داخل سایت است.

هزینه خدمات سئو به صنعتی که در آن هستید، آنچه نیاز دارید و اهداف شما بستگی دارد. بگذارید یک سوال از شما بپرسیم، مگر هدف شما از ساختن سایت، نشان دادن محتواها و دادههای داخل آن به کاربران نیست؟ ما هرآنچه در مورد انواع نقشه سایت، ساخت آن در سایتهای وردپرسی و اختصاصی و … 4- پشتیبانی از طریق گروه اختصاصی تلگرام و برگزاری وبینارهای پرسش و پاسخ انجام میشود. بسته به اینکه از سایتهای وردپرسی و قالبهای آماده استفاده کردهاید یا قالبهای اختصاصی CMS دارید، به کارگیری نقشه سایت متفاوت است. اینکه خزندههای گوگل، راحتتر بتوانند در میان محتواهای شما بخزند. تا زمانی که صفحات پشت یک ابزار ورود به سیستم نباشند، گوگل سعی میکند تمام صفحاتی را که میتواند پیدا کند فهرست کند، مگر اینکه دستورالعملهای ربات خاصی برای جلوگیری از آن ارائه کرده باشید. اما مهم ترین نکته در لینک سازی این هست که سایتی رو که ما ازش لینک میگیریم سایت معتبری باشه و همچنین آتوریتی بالایی داشته باشه و از همه مهم تر یک ارتباط منطقی بین سایت ما و اون سایت وجود داشته باشه. در نتیجه اغلب صاحبان وب سایت ها که در بازار رقابتی مایل به پیشرو بودن هستند از این ویژگی مهم استقبال میکنند و همواره برای بهبود جایگاه و سئوی سایت هزینه میکنند و برنامهای بلند مدت دارند.

حالا که با اصول اولیه سئو آشنا شدید میتونید بر روی سایت خودتان کار کرده و با بهبود سئو صفحات مورد نظرتان در موتورهای جستجو نتایج بهتری را به سایت reverse-seo دست آورید. افزونه های بسیاری برای انجام این کار است که اصولا تمام افزونه های سئو می توانند این کار را انجام دهند با استفاده از این افزونه ها می توانید برچسب های متا مانند noindex،nofollow را اضافه کنید توجه داشته باشید نباید صفحه ورود و ادمین و صفحه ثبت نام را به این فایل بیفزاییم چرا که این صفحات به طور پیش فرض در وردپرس وجود دارند. اگر در وردپرس کار میکنید افزونههای رایگان و بسیار کاربردی را نصب کنید. به شرط اینکه دسترسی آن را از طریق فایل robots.txt یا قسمت تنظیمات وردپرس مسدود نکرده باشید.

در ادامه نیز سرفصل هایی در باب سئو بیرون صفحه و سئو داخلی سایت وجود دارد. از 10 مگابایت (بیشتر از 5000 صفحه) بیشتر نباشد. این سایت که همانند سایت اچ رف و الکسا بیشتر از آمار و ارقام بدست آمده در سایت های مختلف به آموزش سئو میپردازد تا حد زیادی مطالب آموزنده و بسیار جذابی پیرامون سئو آموزش می دهد. ساختن محتوا با موضوعات جدید و جذاب می تواند تا حد زیادی در افزایش رتبه سایت در نتایج جستجو گوگل به شما کمک کند. احتمال زیاد در آیندهای نزدیک نیز شاهد ترافیکهای زیادی برای این موتور جستجوی اینترنتی باشیم. اکنون ما نقشه سایت را ایجاد کرده ایم و همچنین آن را اعتبار سنجی کرده ایم، اکنون زمان آن رسیده است که به موتور های جستجو آن را اعلام کنیم.