در سئو چیست؟ (با مثال)


این راهنما نزدیکی کلمات کلیدی را توضیح می دهد.

در زیر، خواهید فهمید که نزدیکی کلمه کلیدی چیست و چگونه در بهینه سازی موتور جستجو (SEO) کاربرد دارد. همچنین فهرستی از نمونه‌هایی از نزدیکی کلمات کلیدی در سئو دریافت خواهید کرد تا بدانید این عمل در یک وب‌سایت چگونه به نظر می‌رسد. همچنین بخشی در مورد اهمیت نزدیکی کلمات کلیدی برای الگوریتم های رتبه بندی به همراه راهنمایی های مهم در مورد بهینه سازی صحیح صفحات وب شما وجود دارد.

در پایان این صفحه، همه چیزهایی را که باید در مورد عبارات کلیدی و نزدیکی در یک صفحه وب بدانید، خواهید فهمید.

نزدیکی کلمه کلیدی

نزدیکی کلمه کلیدی چیست؟

نزدیکی کلمه کلیدی فاصله بین کلمات تکی یک عبارت کلیدی در یک متن است. کلمات کلیدی می توانند نزدیکی کم یا نزدیکی زیاد برای عبارات جستجوی مرتبط داشته باشند.

انواع نزدیکی کلمات کلیدی

نزدیکی کم

نزدیکی کم کلمه کلیدی به یک عبارت کلیدی اشاره دارد که دارای کلمات جداگانه ای است که با دو یا چند کلمه در یک جمله از هم جدا شده اند. داشتن نزدیکی کم، ارتباط کلیدواژه را برای سئو کاهش می دهد.

نزدیکی بالا

نزدیکی کلمه کلیدی بالا به یک عبارت کلیدی اشاره دارد که به ترتیب مطابقت دقیقی دارد یا فقط یک کلمه دارد که عبارت کلیدی را در همان جمله جدا می کند. داشتن مجاورت بالا ارتباط کلیدواژه را برای سئو افزایش می دهد.

مثال های نزدیکی کلمه کلیدی

در اینجا چند مثال از نزدیکی کلمات کلیدی آورده شده است تا به شما در درک نحوه عملکرد این مفهوم برای بهینه سازی موتور جستجو و نوشتن محتوا کمک کند.

عبارت کلیدی برای این مثال ها “بهترین لباس های آبی” است.

برگه جستجوی کلمات کلیدی جستجوگرها را دانلود کنیدبرگه جستجوی کلمات کلیدی جستجوگرها را دانلود کنید
  • ما بهترین لباس های آبی را به صورت آنلاین به فروش می رسانیم: به دلیل استفاده از عبارت تطبیق دقیق، نزدیکی کلمه کلیدی بالایی دارد.
  • ما بهترین لباس های آبی جدید را ارائه می دهیم: نزدیکی کلمه کلیدی بالایی دارد زیرا فاصله بین “بهترین” و “لباس آبی” یک کلمه است.
  • ما بهترین لباس های آبی رنگ را داریم: نزدیکی کلمه کلیدی بالایی دارد زیرا فاصله بین “بهترین آبی” و “لباس” یک کلمه است.
  • ما بهترین لباس های آبی طراح مد را ذخیره می کنیم: دارای نزدیکی کلمه کلیدی کم است زیرا فاصله بین “بهترین” و “لباس آبی” دو کلمه است.
  • ما بهترین انواع لباس آبی جدید را داریم: دارای نزدیکی کلمه کلیدی کم است زیرا فاصله بین “بهترین” و “لباس آبی” سه کلمه است.

همانطور که می بینید، نزدیکی کلمه کلیدی با مفاهیم چگالی کلمه کلیدی و برجستگی کلمه کلیدی متفاوت است. نزدیکی ربطی به تراکم (درصد دفعاتی که یک عبارت کلیدی در یک صفحه استفاده می شود) یا برجستگی (محل قرارگیری کلمه کلیدی در صفحه) ندارد.

نزدیکی کلمات کلیدی در سئو: اهمیت

آیا نزدیکی کلمات کلیدی برای سئو مهم است؟

نزدیکی کلمات کلیدی برای سئو مهم است زیرا سیگنال مرتبط بودن صفحه وب را برای کلمات کلیدی خاص افزایش می دهد. هر چه مجاورت عبارت کلیدی در یک صفحه وب بیشتر باشد، محتوا برای عبارات جستجوی مرتبط مرتبط تر می شود.

درک مفهوم نزدیکی کلمات کلیدی در سئو بسیار مهم است تا بدانید چگونه از برجستگی کلمه کلیدی استفاده کنید، که یکی دیگر از روش های مفید برای بهینه سازی موتورهای جستجو در صفحه است. داشتن نزدیکی کلمات کلیدی بالا در مکان های HTML خاص در صفحه می تواند به بهبود رتبه بندی صفحات وب شما در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) کمک کند.

یکی از مواردی که با نزدیکی کلمات کلیدی و سئو باید از آن اجتناب کنید، پر کردن کلمات کلیدی است، که تمرین تکرار کلمات کلیدی در صفحه برای دستکاری رتبه سایت در موتورهای جستجو مانند گوگل، یاهو و بینگ است. اگرچه طبق دستورالعمل‌های وبمستر گوگل، آستانه تراکم کلمه کلیدی خاصی وجود ندارد، یک استراتژی خوب برای دنبال کردن این است که برای جلوگیری از جریمه احتمالی الگوریتم، انواع عبارات مجاورت کلمه کلیدی کم را در سراسر محتوای بدن ترکیب کنید.

اکنون که می دانید نزدیکی کلمه کلیدی چیست و چگونه می توان از آن به طور موثر برای بهینه سازی موتور جستجوی درون صفحه استفاده کرد، ممکن است بخواهید این راهنماهای مرتبط را در مورد تعداد کلمات کلیدی در هر صفحه و نحوه قرار دادن کلمات کلیدی در یک مقاله بررسی کنید. سئو.

خلاصه کلمه کلیدی نزدیکی

امیدوارم از این راهنمای در مورد نزدیکی کلمات کلیدی لذت برده باشید.

همانطور که متوجه شدید، نزدیکی کلمه کلیدی به فاصله بین کلمات تکی یک عبارت کلیدی در یک متن اشاره دارد. و کلمات کلیدی می توانند نزدیکی کم یا نزدیکی زیاد در سئو برای عبارات جستجوی مرتبط داشته باشند. بنابراین، درک آن برای بهینه‌سازی موتورهای جستجو در صفحه یک عنصر مهم است تا بتوانید به طور موثر از نزدیکی کلمات کلیدی برای بهبود رتبه‌بندی وب‌سایت خود در موتورهای جستجو مانند گوگل، یاهو و بینگ استفاده کنید.
منبع: https://seochatter.com/keyword-proximity/