دانلود پلان اتوکد آمفی تئاتر معماری آرل معماری، شهرسازی، عمران | memarinavaz

سالن های آمفی تئاتر باید به گونه ای طراحی شوند که مخاطبین بیشترین احساس راحتی و رضایت را داشته باشند. قبل از هر چیزی باید بدانید که هدف از ساخت این سالن ها چیست؟ برای برگزاری همایش است یا نمایش تئاتر و فیلم و… در ادامه به نکات مهم در طراحی سالن آمفی تئاتر خواهیم پرداخت. دو عامل در نحوه ی چیدمان صندلی ها دخیل است که شامل اندازه ی صندلی ها و تعیین فاصله ی بین ردیف ها برای عبور و مرور افراد می شود. نکته ی مهمی که در این خصوص باید به آن توجه کرد یک اندازه بودن فاصله ی بین ردیف صندلی ها از ابتدا تا انتها است. نکته ی دیگر اختلاف ارتفاع در بین ردیف صندلی ها برای توجه و راحتی بیشتر اشخاص است که این نکته نیز باید در طراحی سالن کنفرانس مورد توجه قرار گیرد.

کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت فنی مهندسی معمار بنای پایدار می‌باشد. برای دید تماشاگران همان قدر که شیب جایگاه آنها اهمیت دارد، برای راحت تر شنیدن صداها نیز دارای اهمیت است. زیرا به دلیل خاصیت جاذب بودن زمانی که صدا از جایگاه عبور می کند بدن مخاطبین ضعیف می شود.

زوایای هر ردیف با سن

در کل حداکثر ظرفیت قسمت تماشاگران به شکل انتخاب شده و محدودیت های سمعی و بصری بستگی دارد که شاخص آنها نوع تولید برنامه است. عوامل دیگر شامل سطوح ، خط دید، آکوستیک ، تراکم رفت و /امد و نیز اندازه و شکل  سکو(صحنه) است. در صورت داشتن مشاوره طراحی و اجرای پروژه هایتان با ما تماس حاصل فرمائید. سالن اصلی اجتماعات، سالن اتظار، اتاق پرژکتور و ملحقات آن، ورودی ها، گیشه های فروش بلیط، فضاهای اداری، فضاهای ارتباطی، انبار و اتاق تاسیسات، پارکینگ ، بوفه و رستوران است. یک شیفته معماری که در تلاش است تمام اندوخته خود را با دیگران به اشتراک بگذارد …

  • در طبقه اول نقشه آمفی تئاتر محلی برای کلاس های آموزشی نیز در نظر گرفته شده است.
  • لازم به ذکر است فایل ارائه شده به صورت ۶ فایل اتوکد جدا از هم می باشد.
  • طراحی سالن کنفرانس در گذشته از یک ظاهر سنتی برخوردار بود اما امروزه این سالن ها در طرح های مدرن دارای جذابیت بیشتری هستند.
  • طراحی معماری آمفی تئاتر یکی دیگر از موضوعاتی است که ممکن است مورد توجه دانشجویان جهت ارائه پروژه دانشجویی قرار گیرد.
  • در پلان های ارائه شده در این مجموعه میتوانید به انواع پلان ها و نقشه های آمفی تئاتر از جمله پلان آمفی تئاتر گرد و پلان آمفی تئاتر دو طبقه و … دسترسی داشته باشید.

دانلود پلان اتوکد آمفی تئاتر معماری آرل معماری، شهرسازی، عمران | memarinavaz

مشاوره با کارفرما اولین قدم برای طراحی سالن همایش و طراحی سالن کنفرانس است. در این اولین قدم مواردی از جمله امکانات، قابلیت ها و توقعاتی که مد نظر کارفرما می باشد در طی همین جلسات مشاوره و راهنمایی مشخص می شوند. این جلسات مشاوره با بازدید کارشناسان از مکان ساخت پروژه و با هدف مستند سازی از وضعیت موجود همراه می باشد.

سراسرای ورودی آمفی تئاتر

سالن نمایش و یا اجتماعات اصلی ترین فضای این بخش را شامل می شود که به آن ادیتوریوم نیز گفته می شود. دانلود معماری یکی از به روز ترین و کاملترین آرشیو های تخصصی معماری در ایران میباشد و ما هر روز جدید ترین مطالب را برای دانلود آماده میکنیم. اصول و ضوابط طراحی یک آمفی تئاتر که میتونید توی طراحی هاتون کمک زیادی بکنه. نکته ی مهم در اتاق ویدئو پروژکتور این است که فرد داخل اتاق نیز مانند افراد داخل سن باید هم به فضای بالای سن دید داشته باشند و هم به فضای پلان آمفی تئاتر پایین سن. این فضا که بین نور پرداز و صدا بردار مشترک است باید دید مستقیم با قسمت اجرا داشته باشد که معمولا در جا نمایی این فضا آن را در قسمت پشت سالن در ارتفاع قرار می دهند همانند اتاق آپارات در سینما. یکی از فضاهای کاربردی و اصلی سالن می باشد در طراحی این فضا باید دقت شود که این فضا به عنوان یک فضای خصوصی به حساب می آید و باید تمامی حریم های آن بخصوص برای خانم ها حفظ شود.