دانلود آموزش و راهنمای نصب و راه اندازی و نگهداری سیستم های UPS-مستر انرژی پلاس

این توپولوژی درسایتها ، شبکه وسرورها (تجهیزات IT ) بیشترین استفاده را دارد . دوما دارای طول عمر ۴ سال به بالامی باشد ، البته امروز این باتریها با طول عمر بالای ۱۰ سال نیز تولید می گردد . بنابراین در هنگام انتخاب باتریها باید به نکات بالا توجه گردد . همچنین به این موضوع نیز توجه شود که بعضی از یو پی اس ها همه باتریها را برای اتصال به آنها نمی پذیرند که سازنده آنها معمولا نوع باتری قابل اتصال به آنها را ذکر می کند.

  • در مورد انواع باتری یو پی اس، کاربردها و نحوه خرید و قیمت آن صحبت خواهیم کرد، با ما همراه باشید.
  • بنابریان بدون ایجاد وقفه در جریان برق؛ بار بین مسیرBypass به اینورتر منتقل شده و یوپی اس عملاً به یک سیستم واقعی On-Line تبدیل می شود که در خروجی آن وقفه ای مشاهده نمی شود.
  • اگر عدد موجود در ولت‌متر منفی بود، قطب مثبت و منفی باتری‌ها را به صورت برعکس به کانکتور دستگاه متصل کرده‌اید.
  • یکی از موارد بسیار دیده شده، استفاده نکردن از بست باتری، برای ثابت نگه داشتن باتری ماشین است.
  • کاهش ولتاژ به مدت طولانی سبب ایجاد گرمای زیاد در موتورها و خرابیهای عمده ای در تجهیزات الکتریکی می شود.
دستگاه های الکترونیکی پیشرفته و حساس (نظیر سیستمهای کامپیوتری، تجهیزات مخابراتی و پزشکی) با توجه به کاربردهای ویژه و حساسی که دارند نیازمند تجهیزات ضروری مانند منبع تغذیه بدون وقفه و نسبتا دقیق بوده تا ولتاژ و فرکانس ثابت و قابل اطمینان را تامین نماید. باتری یو پی اس در تعامل با خط نیز مانند یوپی اس آنلاین در مواقعی که نقص فنی، سرریز بار یا افزایش دمای بیش از حد رخ می‌دهد، به حالت Bypass می‌رود. این نوع باتری یو پی اس دارای کیفیت و حساسیت بالایی است و در دستگاه‌های آزمایشی مورد استفاده قرار می‌گیرد. باطری UPS باعث ذخیره شدن انرژی و ایجاد ثبات در تغذیه انواع دستگاه‌های الکترونیکی می‌شود. به عبارت دیگر یو پی اس به معنای منبع تغذیه بدون وقفه یا باتری ساکن است .

طبیعتاً وجود یک ژنراتور می‌تواند در قطعی‌های طولانی مدت برق، خیا‌ل‌تان را از تامین انرژی راحت کند. در ادامه نحوه نصب باتری یو پی اس به صورت موازی، سری و سری-موازی را مرور می‌کنیم. از مهم‌ترین مراحل راه اندازی و شروع به کار یو پی اس ها، نصب باتری مستر انرژی پلاس آن است.

پارامترهای اصلی جهت خرید یک دستگاه UPS

دانلود آموزش و راهنمای نصب و راه اندازی و نگهداری سیستم های UPS-مستر انرژی پلاس

شما می توانید اطلاعات کاملی را در مورد یو پی اس مورد نظرتان از همکاران ما دریافت نمایید. علوه بر بخش فروش، نمایندگی یو پی اس در بخش تعمیرات نیز فعالیت می کند. فرض کنید می‌خواهیم تعداد و ظرفیت باتری مناسبی را برای تأمین توان ۶۰ دقیقه‌ای بارهایی که مجموع توان آن‌ها ۱۰۰۰ وات است محاسبه کنیم. یک UPS‌ در اختیار داریم که مقدار ولتاژ‌ باس DC آن برابر با ۳۶ ولت است.

بدین صورت که از ورود نویز و نوسانات به تجهیزات پیشگیری می‌نمایند. از آن جهت که یو پی اس‌ها در موارد حساس و ضروری به کار گرفته می‌شوند باید در هنگام نصب آن‌ها دقت عمل زیادی به خرج دهید، در غیر این صورت ممکن است پیامدهای جبران‌ ناپذیری برای شما پیش آید. همانطور که می‌دانید باتری یو پی اس یک منبع تغذیه‌ای مداوم است که جریان برق را در خود ذخیره می‌کند و در زمان قطعی برق، برق ذخیره شده در باتری‌های خود را به دستگاه‌های برقی منتقل می‌کند تا در نبود برق کارشان متوقف نشود. موضوع بحث ما در این مطلب این است که یک باتری یو پی اس چه زمانی از کار می‌افتد و چه زمانی باید تعویض شود و این تعویض چگونه باید صورت بگیرد.

کاربرد ups

کابل مثبت و تمامی اتصالات را از باتری جدا نمایید(در صورت وجود اشکالات آن را برطرف نمایید. ما از کوکی ها برای بهبود کارکردن شما با سایت استفاده می کنیم. با استفاده از این سایت شما استفاده ما از کوکی ها را پذیرفته اید.

در هنگام خرید باتری های ایرانی یک عدد کارت گارانتی به شما داده خواهد شد. در کارت گارانتی یک شماره سریال ذکر شده که همان سریال بر روی بدنه باتری نیز حک شده و هنگام استفاده از گارانتی از تطبیق این سریال استفاده خواهد شد. در صورت مفقود شدن کارت گارانتی المثنی صادر نشده و گارانتی باطل می شود. در زمان خرید باتری دقت کافی را داشته باشید که باتری شکستگی یا نشت نداشته باشد. شکستگی باتری ناشی از تصادف و یا حمل و نقل باتری از مواردی است که منجر به ابطال گارانتی میشود. اجازه دهید کارشناس شرکت مربوطه مشکل را شناسایی کند و در صورتی که مشکل از باتری باشد از گارانتی باتری ماشین شما استفاده کند.

باتری سرب اسید

در چنین وضعیتی پیشنهاد متخصصان و مهندسین به شما، استفاده از باتری‌های UPS است. حال برای اینکه بدانید باتری UPS چگونه کار میکند در ادامه مقاله همراه ما باشید. به باتریهایی که در حال کارکردن می باشد باید به صورت دوره ای بازدید وسرکشی کرد . علی الخصوص در کابینت باتریهایی که دارای ولتاژ بالایی هستند ( تعداد باتری آن ها بیش از ۱۰عدد می باشد) حداقل هر۳ الی ۴ ماه یکبار به این باتری سرکشی نمود . چراکه اگر یکی از این باتریها به هر دلیلی خراب گردد ، چون با باتریهای دیگری سری شده اند به همان مقدار جریانی که باترهای سالم دریافت می کنند . یکی از پارامترهای مهم در انتخاب یو پی‌اس مناسب، تکنولوژی ساخت آن می‌باشد که توضیحات آن‌ها در ادامه آمده است.

در روش تشخیص باتری معیوب از روی مشخصه های ظاهری باتری که ساده ترین روش می باشد و بکارگیری آن نیاز به تخصص ندارد، به دقت پوسته یا به اصطلاح بدنه باتری و نقاط اتصال الکترود های مثبت و منفی باتری را مورد بازدید قرار می دهیم. اگر بدنه باتری از حالت معمول خود خارج شده باشد اصطلاحا باد کرده باشد باید آن را از چرخه استفاده خارج کرد. همچنین اگر در نقاط اتصال الکترودهای باتری رسوب و سولفاته زیادی وجود داشته باشد به احتمال زیاد عملکرد باتری مطلوب نمی باشد و بهتر است باتری مذکور تعویض گرد. البته باید متذکر شد که با استفاده از این روش درصدی از باتری های معیوب را می توان تشخیص داد نه همه ی آنها را.