تولید محتوای سئو شده چیست؟

از آنجا که میزان سرچ شدن یک سایت در موتورهای جستجو در رسیدن سایت به اهدافش مانند فروش محصولات، بازدید بیشتر، دانلود بیشتر یک مدیا و غیره بسیار موثر است پس میتوان گفت که استفاده از یک نقشه سایت از اجزای ضروری در طراحی سایت به شمار میرود. جستجو بر روی موبایل طی سالهای اخیر همواره روندی افزایشی داشته و از سال ۲۰۱۵ به بعد، سرچ موبایل از سرچ دسکتاپ بیشتر شده است. این فرادرس شامل ۱۲ درس میشود و از جمله سرفصلهای این دوره آموزشی میتوان به مقدمات HTML، تگهای Text Formatting، عکسها در صفحه وب، مروری بر CSS، لیستها و سایر موارد اشاره کرد.

یکی از مهمترین اهداف هر کسب و کار، افزایش درآمد و گسترش آن است. یکی از مهمترین معیارهای موتورهای جستجو، انتخاب کلمات کلیدی مناسب است. یک منبع مناسب برای یادگیری HTML، میتواند استفاده از «دوره مقدماتی HTML اچ تی ام ال برای طراحی وب» فرادرس باشد. در کد های HTML عناوین از H1 تا H6 وجود دارند و هر صفحه باید یک H1 برای عنوان اصلی داشته باشد. با این حال یک فایل سایتمپ به تنهایی نمیتواند تمام آدرس هایی که داخل یک ساختار هستند را بررسی کند و به اسپایدرها و خزنده ها معرفی نماید. سوالی که ممکنه بابتش از شما میلیونها تومان پول بگیرند. هر مکانی آدرس مخصوص خود را دارد، صفحات سایت شما هم همینطور هستند. در اینجا از شما خواسته میشود تا قسمت پایانی آدرس نقشه سایت خود را مشخص کنید. برای ساده تر شدن درک ساختار درختی یک سایت، برای مخاطبان و موتورهای جستجو از نقشه سایت یا سایت مپ استفاده میشود. دلیل بهینهسازی محتوا بسیار ساده است، شما بدون این کار در موتورهای جستجو رتبهای کسب نخواهید کرد. سایت مپ در واقع یک فایل شامل محتواهای مهم سایت است، پسوند این فایل XML میباشد. با توجه به اینکه لینک صفحه Home در منوی سایت قرار میگیرد و منو در تمام صفحات سایت موجود است، تمام صفحات سایت به صفحه اصلی سایت لینک شدهاند.

این دوره برای افرادی مناسب است که قصد دارند به تازگی برنامه نویسی وب در سمت کلاینت را آغاز کنند. گوگل یکی از مراجعی می باشد که به تولید محتوای درست و دقیق و صحیح که کاربر از آن راضی باشد اهمیت فراوانی می دهد اصلاً به همین خاطر است که سئو و بهینه سازی وب سایت شکل گرفته است. در هنگام تولید محتوا همیشه به بهینه سازی تصاویر دقت داشته باشید. در نوشته بالا ۲ انکر تست به نام های بک لینک گیری و تولید محتوای سئو شده وجود دارد. با استفاده از آن گوگل میتواند متوجه محتوای سایت شما بشود. درنهایت، پس از واردکردن دستورات، بر روی گزینه Test که در پایین صفحه در سمت راست قرار دارد، کلیک کنید.اگر نوشته دکمه از Test به Allowed تغییر یافت به این معنی است که فایل robots.txt شما معتبر است. یکی از رایجترین اشتباهات در حوزه مدیریت سئو تلاش برای هدف گذاری بر روی شمار بالایی از کلیدواژه هاست. روی انتخاب موضوعاتی که میتواند چندین کلمه کلیدی را هدف قرار بدهد تمرکز کنید. اگر تا به حال از این جنبه از سئو استفاده نکرده اید سریعا برای آن اقدام کنید و اطلاعات خود را در گوگل ثبت کنید.

استفاده از این تگ برای تمامی صفحات امری دشوار است که در این قسمت از فایل robots.txt کمک گرفته میشود. زمانی که کاربری از طریق جستجو در گوگل وارد سایتی میشود، بدین معنا است که به دنبال سایت یا برای مثال محصولات آن سایت است. بسیاری از موتورهای جستجو شامل Googlebot میتوانند داخل فایل XML که محتویات Sitemap در آن قرار دارد خریداری کنند و در نتیجه محتوای سایت را ایندکس کنند. همچنین، عملکرد برخی امکانات نسبت به نسخههای قبلی دچار تغییرات بسیاری شده است. شما باید تعداد بسیاری از این کلمات کلیدی را در محتوا خود قرار دهید تا بتوانید محتوای کاملی را برای کاربران بنویسید. از آنجا که بیشتر وب سایت ها با نقشه سایت تهیه نمی شوند ، باید یک مورد ایجاد کنید. نقشه سایت XML به ایندکس صفحات پویا کمک فراوانی می کند. ربات ها می توانند در سئو سایت نیز نقش مهمی داشته باشند. یعنی موتورهای جستجو با کمک رباتها به این صفحه مراجعه کرده و صفحه ایندکس از صفحات سایت را به این ربات ها ارائه میدهد. نقشه سایت منظم و ساختارمند و روشن کار رباتها را راحتتر و سریعتر میکند و آنها را زودتر به صفحات و محتواهای مهم سایت میرساند.

نقشه سایت یا سایتمپ یک ساختار درختی از سایت را ایجاد میکند. در ادامه دلایل اهمیت این نقشه و همچنین نحوه ایجاد آن را شرح خواهیم داد. نقشه سایت برای کاربران شناخته شده نیست؛ چون برای آنها ایجاد نشده است. اهمیت داشتن نقشه سایت برای گوگل بسیار زیاد است؛ چون رباتهای گوگل همواره در بین صفحات مختلف سایت میخزند. این فایلهای XML برای رباتهای گوگل ایجاد شده اند. چنانچه سایت شما فایل متنی فوق را نداشته باشد، رباتهای موتورهای جستجو می توانند به تمام صفحات سایت شما دسترسی داشته باشند. ۹۰ کاربران بر روی وب سایت هایی که در صفحه اول نتایج جستجو گوگل نمایش داده می شود کلیک می کنند و جایگاه اول نیز ۳۷ درصد از از جستجوگران را میزبانی می کند. با بررسی شرایط حاکم بر بازار تجارت الکترونیک فعلی، مشخص است که دیده شدن وب سایت در نتایج اولیه جستجوی گوگل و دیگر موتورهای جستجو، یکی از مهمترین مسائل روز و بازار کار به حساب میآید.

تولید محتوای جذاب و گیرا موجب می شود تا کاربر اطلاعات مورد نظر خود را از درون وب سایت شما پیدا کرده و در هنگام جستجوی دوباره در این زمینه، مستقیما وارد وب سایت شما گردد. شما از چه افزونه ای برای تولید نقشه سایت استفاده میکنید؟ اول نبودن صفحه در نقشه سایت و دوم اینکه صفحه به تازگی ایجاد شده باشد و ربات های جستجو هنوز به این صفحه جدید مراجعه نکردهاند. این محتوا توسط رباتهای گوگل ایندکس میشود و موتورهای جستجو میتوانند تشخیص دهند که کدام محتوا از بقیه ارزش بیشتری دارد. رباتهای گوگل برای اینکه بتوانند یک سایت را ارزش گذاری کنند، باید آدرس صفحات سایت را به درستی تشخیص دهند. صفحاتی که به ویدئو، فایل فلش یا بازیهای آنلاین منتهی میشوند توسط گوگل تشخیص داده نمیشوند. سایت مپ نشان میدهد که هر صفحه در کجای ساختار درختی قرار دارد.

به وسیله سیستم تولید محتوای وردپرس، با ساختن یک سایت حرفهای، فقط چند ساعت فاصله وجود دارد. فرقی نداره صاحب کسبوکار باشی یا بخوای تو زمینه تولید محتوا با سئو یه شروع قوی داشته باشی و وارد بازار کار شی. دوره آموزشی طراحی وب با CSS فرادرس در سطح مقدماتی ارائه شده و برای افراد علاقهمندی مناسب است که قصد شروع طراحی وب و برنامه نویسی وب سمت کلاینت را دارند. اگر برای ساخت Sitemap از فایلهای «RSS» یا «Atom» استفاده شود و همچنین قصد اضافه کردن Sitemap به موتورهای جستجوی دیگری علاوه بر گوگل وجود داشته باشد، از سایت WebSub میتوان استفاده کرد.

موتور جستجوی گوگل بیش از 66000 جستجو در ثانیه دریافت می کند، که به این معنی است که سئو قطعا مهم سایت reverse-seo است. هنگام کار با سایت مپ XML میتوانیم کلیه صفحات، پستها و حتی عکسهای سایت را در فایل XML آدرس دهی کنیم تا موتورهای جستجو براحتی بتوانند صفحه ایجاد شده را بیابند. در صورتیکه صفحهای از سایت به درستی با سایر صفحات سایت ارتباطی نداشته باشد موجب ایجاد مشکل برای موتورهای جستجو در یافتن آن صفحات کند به شکلی که حتی با وجود سایت مپ نتوانند بدرستی به آن صفحه رجوع کنند. در مثال robots.txt بالا، ما به موتورهای جستجو اجازه دادیم تا فایل های داخل پوشه uploads وردپرس را کاوش کرده و ایندکس کنند. سایت شما با داشتن نقشه، به موتورهای جستجوگر گوگل اجازه میدهد تا وارد سایت شما شده و در اصطلاح در بین صفحات آن بخزند. اجازه دهید این راهنمای مفصل را با تعریف سئو شروع کنیم.

این دوره دارای ۹ درس است و برخی از سرفصلهای آن شامل، آشنایی با HTML5 و تگهای جدید، کار با کنترلهای جدید، کار با فایلهای چندرسانهای، Drag & Drop در HTML5 و سایر موارد میشوند. برخی از مرورگرها به صورت خودکار www را به ابتدا و “.com” را به انتهای URL تایپ شده اضافه میکنند. زمانی که یک توسعه دهنده فایل sitemap.xml را ذخیره میکند، موتورهای جستجوگر محتوای داخل فایل را ایندکس میکنند. ربات های گوگل برای یافتن صفحات سایتها و ایندکس کردن آنها به سایت مپ سایت مراجعه میکنند. مثلاً در مورد زیر، دستورات فقط ربات Googleboat اجرا می شود.

اگر لینک سازی داخلی در سایت به درستی انجام نشده باشد، این رباتها سردرگم خواهند شد. سئو یا seo مخفف search engine optimization به معنای بهینه سازی وبسایت برای موتور های جستجوگر است. سایت هایی که به تازگی راه اندازی شده اند و هنوز در آنها (چه داخلی و چه خارجی) لینک سازی مناسبی صورت نگرفته است. در پایان، شما باید هر آنچه را که برای ساختن یک وب سایت وردپرسیِ جذاب در کمترین زمان نیاز دارید، داشته باشید! برای کار در حوزه سئو میتوانید مدرک بازاریابی داشته باشید، اما مهمترین عامل در موفقیت در سئو و استخدام به عنوان یک سئوکار داشتن تجربهی کاری موفق و رزومه درخشان است.

پیامد اینکه خزنده نمی تواند برخی از برگه ها را بررسی کند در پایان این خواهد بود که موتورهای جستجوگر نمی توانند محتوای آن برگه ها را برای محاسبه نرخ رنک حساب کنند. این زبان مکملی برای HTML به حساب میآید. پس از اتمام این دوره، میتوان از دوره HTML تکمیلی فرادرس هم استفاده کرد که مباحث HTML5 در آن پوشش داده شدهاند. با همه خزندهها مطابقت دارد به جز خزندههای AdsBot که باید صریحاً نامگذاری شوند. از این رو باید به کمک یک مشاور سئو بررسی کنید که کدام بخش ها در سایت شما برای ایندکس ضرورتی ندارند. وقتی ما کلمه کلیدی خودمون رو در تگ عنوان (Title Tag)، آدرس (URL)، توضیحات (Description) و تگهای هدینگ (H1, H2,…,H6) بکار ببریم گوگل تو همون لحظه اول کروال (کاوش) متوجه میشه که این صفحه یا پست در مورد چه موضوعی هستش. این در واقع یک برچسب(tag) والد برای هر URL محسوب میشود. این تگ الزامی تگ والد است و برای همه آدرسها استفاده میشود.

بهتر است بدانید هر ساختاری مناسب یک وب سایت می باشد برای رسیدن به این نتیجه می توانید وب سایت های مختلف با موضوع مختلف را مورد بررسی قرار دهید مثلا وب سایت های خبری ، شرکتی ، ثبت آگهی و… گوگل Chrome نزدیک به ۴۵ درصد از سهم بازار مرورگر اینترنت را کنترل می کند ، و آن را به محبوب ترین مرورگر جهان تبدیل می کند. آیا تاکنون فکر کرده اید که چگونه گوگل وب سایت ها را پیدا می کند و تصمیم می گیرد که چگونه سایتها را رتبه بندی کند؟ پنالتی شدن گاها در ابزار سرچ کنسول قسمت Manual Action اطلاع رسانی می شود و در اکثر مواقع این فرایند بدون اطلاع صورت می گیرد.