تلفیقی از این دو نوع میشوند

درادامه بیشتر توضیح خواهیم داد. همانطور که توضیح دادیم ساخت نقشه سایت و ثبت آن در گوگل امری ساده و آسان است. بعد از نصب کافی است به قسمت تنظیمات و سپس امکانات آن بروید و گزینه نقشههای XML سایت را فعال یا روشن کنید. پس ابتدا باید کلمات کلیدی جستجو شده توسط کاربران رو به خوبی بررسی کرده، سپس به سراغ نحوه بهینه سازی محتوای خود برید. سپس آدرس فایل نقشه سایتتان را در قسمت مربوطه وارد کنید و دکمه Submit را بزنید. در صورتی که هنوز گوگل سرچ کنسول را نصب نکردهاید به مقاله گوگل سرچ کنسول در وبلاگ نردبان سر بزنید. عدهای از کارشناسان معتقدند که چگالی کلمات کلیدی در مقاله باید بین 1 الی 2 درصد باشد و به عبارتی، در هر 100 کلمه 1 یا 2 بار تکرار شود. ابزار گوگل کیورد پلنر (google keyword planner) یکی از بهترین ابزار گوگل است که از آن میتوان برای پیدا کردن کلمات کلیدی برای سئو و بهینه سازی سایت و تبلیغات در گوگل ادوردز استفاده کرد.

این کلمات تحت عنوان “جستجوهای مرتبط” فهرست شده است. اگر تحقیق کلمات کلیدی خود را به درستی انجام دهید، باید یک نمای کلی از کلیدواژههایی که مردم استفاده میکنند را داشته باشید. برای این کار کافی است وارد سرچ کنسول خود شوید و از منوی سمت چپ روی sitemaps کلیک کنید. به عنوان مثال این کدها باید با تگ الزامی شروع شوند. به عنوان مثال همین صادقانه نوشتن در وبین سئو سبب اعتمادسازی برای کاربران شده است. برای دانلود و نصب این افزونه میتوانید از مخزن وردپرس اقدام کنید و روال آن مانند دیگر افزونههاست. این صفحات موجب کاهش کیفیت تجربه کاربر میشوند: برای بازدیدکنندگان، مشاهدهی صفحات اینچنین هیچ ارزشی ندارد. نقشه سایت در واقع مشخص کننده صفحاتی است که کسب رتبه در آن صفحات برای شما اهمیت دارد. وقتی سایتی را راهاندازی میکنیم دوست داریم برای کسب نتیجه سریعتر و بهتر، مطالب و محتوای سایت ما ایندکس شوند. همچنین نباید همه مطالب را در یک گروه واحد قرار دهید و باید آنها را بر اساس موضوع دسته بندی کنید.

زمانیکه شما یک نقشه سایت ایجاد میکنید، و مثلا آن را به ابزار وبمستر گوگل ارسال میکنید گوگل میتواند نقشه سایت شما را بررسی (crawl) کند. در صورت مشاهدهی چنین صفحهای، باید برچسب noindex را از آن حذف کنید و مجددا در نقشه سایت ثبت کنید. تا چند وقت پیش اگر میخواستید به طور کامل صفحهای را از دید رباتهای گوگل پنهان کنید تا حدی که حتی در نتایج جستجو نیز دیده نشوند با دستور noindex در همین فایل امکان پذیر بود. نقشه سایت همان طور که از نامش برمیآید، یک نقشه برای تعریف تمام صفحات موجود در سایت و ارتباط آنها با یکدیگر است. اما موضوع جالبی که اونها تو تحقیقاتشون بهش رسیدن این بود که تحقیقات واقعی و محتواهای اورجینال و سودمند به طور بسیار زیادی هم لینک داده میشن و هم به اشتراک گذاشته میشن. 3- محتواهای متنیتان را ساختاربندی کنید. عنوان اصلی و عنوانهای داخلی، محتوای ما را ساختاربندی میکنند. بودجه خزش (Crawl Budget): گوگل برای بررسی و ایندکس وب سایت ها یک بودجه خزش در نظر میگیرد که نسبت به تازگی محتوای سایت، کیفیت و تعداد انتشار محتوا تعیین میشود. با این وجود اگر سایت شما تک صفحهای یا یک سایت کوچک با تعداد صفحات کم (زیر ۵۰ صفحه) است میتوانید از استفاده از این ابزار صرف نظر کنید.

نکته ۲ : مانند دستور Disallow، اگر نتوانید مسیری را پس از دستور Allow تعریف کنید، موتورهای جستجو آنرا نادیده میگیرند. برای اینکه بتوانید خیلی ساده و بدون مشکلات کدنویسی نقشه سایت خود را بسازید و به موتورهای جستجو معرفی کنید، میتوانید از افزونههای متعددی بهره ببرید که امکانات زیادی دارند. هرکدام از روشهایی را که پیشتر برای ایجاد نقشه سایت استفاده کنید، صفحاتی که برچسب noindex یا canonical (صفحاتی که ارجاعشان به صفحهی دیگری است) دارند، در نقشه سایت گنجانده نمیشوند. خوب است بدانید که بصورت پیش فرض این فایل وجود ندارد و برای ویرایش محتوای آن باید یک فایل متنی بصورت robots.txt ایجاد کنید و دستورات لازم را در آن قرار دهید.

همچنین بهتر است با رفتن به سربرگ Images تصاویر را در نقشه سایت خود قرار دهید. به همین دلیل وقتی وارد sitemaps در سرچ کنسول میشوید، فقط کافی است بعد از URL سایت مسیر و نام درست فایل نقشه سایت خود با فرمت xml را وارد کرده و روی Submit بزنید. نقشه سایت یک فایل متنی به فرمت XML است که در اختیار موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ قرار میدهد تا سریع و استاندارد، مطالب و بخشهای مختلف سایت شما را خزش کرده و محتوا را سریعتر ایندکس کند. حال بر روی آیکون علامت سوال که در جلوی آن قرار دارد کلیک نمایید.

با این وجود وجود نقشه سایت تاثیری در اولویتبندی خزش صفحات توسط ربات ندارد. داشتن فایل robots.txt در لیست فایل های وب سایت هیچ ضرری برای وب سایت شما ندارد و می تواند شرایط بسیار خوبی را برای شما فراهم کند تا دستورالعمل های مورد نیاز برای خزیدن ربات های موتورهای جستجو در وب سایت خود را نگهداری کنید تا این موتورهای جستجو همواره به فایل robots.txt دسترسی داشته باشند و بتوانند از آن برای بهینه سازی روند جستجو و خزیدن در وب سایت شما استفاده کنند و بهترین نتیجه را برای شما داشته باشند. خزنده یک ربات است و مانند انسان نمیتواند آنچه را میبیند پردازش کند.

صفحاتی که کسب رتبه در گوگل در آن صفحات برای شما مهم است. خدمات سئو در واقع فعالیت هایی است که به دو دسته تقسیم می شود: 1- سئو سایت داخلی 2- سئو سایت خارجی شرکت وب تب به صورت تخصصی با استفاده از کادری مجرب در زمینه سئو و بهینه سازی سایت دارای تجربه های زیادی بوده و به رونق کسب و کار شما کمک خواهد کرد. در واقع سایت مپ تنها به بررسی سریعتر و راحتتر محتوای سایت شما توسط گوگل کمک میکند. نقشه سایت نیز به همین صورت است و مسیر حرکت خزندههای گوگل و موتورهای جستجو را مشخص میکند. در فرآیند بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو یا همان سئو ، فایل Robots.txt نقش مهمی در بهینه سازی خزش و ایندکس موتورهای جستجو بازی می کند. از نظر فنی، بهینهسازی کد شما برای موتورهای جستجو میتواند زیر مجموعه سئوی داخلی قرار گیرد، اما بهینهسازی کد اغلب نادیده گرفته میشود. چه صفحاتی را باید در سایت مپ قرار داد؟ بنابراین بهره گیری از سئو و بهینه سازی سایتی حرفه ای، به شما امکان پیشرفت سریع در حوزه فعالیت تان را خواهد داد و کسب و کارتان را به سرعت در جایگاه های صفحه اول گوگل قرار خواهد داد.

در این بخش به نحوه صحیح تولید محتوا میپردازیم و در بخش «آموزش سئو محتوا» نحوه سئو محتوای تولید شده را به شما آموزش خواهیم داد. البته باید دقت کرد که پس از انجام این کار، باید تمام لینکهای داخلی منتهی به این صفحات را نیز حذف کرد. فایل XML نقشه سایت، تمامی لینکهای داخلی، آدرس تصاویر، ویدیوها و سایر انواع محتوای موجود در سایت شما را در برمیگیرد. GoogleBot Video: رباتی برای بررسی ویدیوها است. برای بررسی این صفحات میتوانید از ابزاری مانند Ahref استفاده کنید. این ابزار می تواند نواقص وب سایت شما را مشخص کند و به شما بگوید که چه بخش هایی از وب سایت شما برای ارتقای رتبه در موتورهای جستجو نیاز به بهبود دارند.

دستور بالا به این معنا است که “دستورات فایل، برای همه رباتهای جستجوگر یکسان عمل میکند”. سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو عبارتست از مجموعه اقدامات و فرایندهایی که در آن جایگاه کل وبسایت یا یک صفحه از وبسایت برای یک یا چند کلیدواژه بهبود پیدا میکند و این افزایش رتبه منجر به افزایش ترافیک ورودی از موتورهای جستجوی میشود. وقتی شما توی گوگل (یا هر موتور جستجو دیگه ای) کلمه یا متنی را سرچ میکنید یک الگوریتم در لحظه شروع به فعالیت میکند تا بهترین اطلاعات را به شما نشان بدهد. این رباتها صفحات وب را «می خزند» و محتوا را فهرست میکنند تا بتواند در نتایج موتور جستجو آن را نشان دهند.

دستور sitemap در فایل robots.txt یک روش برای نشان دادن نقشه سایت به موتور جستجو است. حتی اگر شما در سایتتان فروشگاه داشته باشید برای آن نیز sitemap مربوطه را خواهد ساخت. پس از پایان بررسی به منوی Sitemaps و سپس XML sitemap بروید. برای این کار کافی است وارد گوگل سرچ کنسول شوید و به بخش Sitemaps بروید. بر این اساس کاربران میتوانند محتوای موجود در سایت را پیدا کرده و سریعتر به چیزی که میخواهند برسند. Inspyder: کافیست این برنامه را دانلود و نصب کرده و آدرس سایت خود را وارد کنید. راه حل چهارم یا ریسک نهایی، ما این راه را به شما پیشنهاد نمی دهیم چرا که تغییراتی که باید در این روش اعمال کنید هسته افزونه را درگیر می کند و ممکن است باعث آسیب پذیری پلاگین بشود. اگر سایت شما وردپرسی است همانند سایتهای معمولی با استفاده از افزونههای سئو وردپرس میتوانید برای محصولات سایت خود نیز نقشه سایت بسازید. در واقع مزیت اصلی وردپرس و افزونههای سئو وردپرس در این است که این ابزارها با اضافه شدن محتوای جدید بصورت خودکار نقشه سایت شما را بروز میکنند. Slick Plan: این ابزار برای تولید نقشه سایت بصری با اشکال مختلف ایجاد شده است. البته من به شخصه بعد از استفاده از اکثر پلاگین هایی که میتونن نقشه سایت رو برای استفاده ربات های جستجوگر ایجاد کنن به این نتیجه رسیدم که پلاگین Google XML Sitemaps قوی ترین و منعطف ترین پلاگینی هست که میتونه به زبان xml نقشه لینک های سایت شما رو ایجاد کنه.

همین موضوع باعث شده که بسیاری از صاحبان کسبوکار به اینترنت و فضاهای مجازی روی بیاورند و از آن بهعنوان ویترینی برای عرضه محصولات و خدمات خود استفاده کنند. و برای وب سایت های بزرگی که بیشتر از این تعداد آدرس دارند باید از فایل ایندکس سایت مپ برای دسته بندی کردن آدرس های داخلی استفاده کنند. استفاده از نقشه سایت از این جهت اهمیت دارد که به گوگل کمک می کند تا مهم ترین صفحات سایت را شناسایی کنند. در این تب گزینه نقشه های XML سایت را یافته و روی دکمه روشن آن کلیک کنید تا نقشه سایت برای شما فعال شود. سپس از آنها میخواهید تا آن مقاله را به وب سایت شما لینک دهند. همچنین اگر قصد دریافت خدمات سئو از یک شرکت سئو را دارید، سئو ایران می توانید به خوبی نیاز شما را برطرف نماید. هر بازاریاب و تجارتی اهمیت سئو و نیاز به بهینه سازی وب سایت ها را می داند. به فعالیت هایی که ما در اون تلاش میکنیم برای وب سایتمون از سایت های دیگه لینک بگیریم گفته میشه. آموزش مجازی سئو در آریا تهران تفاوت چندانی با دوره حضوری ندارد و تمامی سرفصل های آموزشی در هر دو دوره به صورت کامل آموزش داده میشود.

مخصوصا اگر سایت شما وردپرسی باشد و از افزونه سئو مناسب نظیر یوست سئو برای ایجاد آن استفاده سایت reverse-seo کنید. در صورتی که از یک CMS مانند وردپرس و افزونه یوست استفاده میکنید، این کار به صورت خودکار انجام خواهد شد. خب این تعریف رسمی سئو بود. سپس، تمام آن نقشه های سایت از طریق فهرست نقشه سایت قابل دسترسی خواهند بود. سئو تصاویر در وردپرس به آسانی قابل مدیریت کردن است. در نوع اول که توسط موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ پشتیبانی میشود و کاربران نمیتوانند محتوای آن را ببینید، پروتکلهای استاندارد نقشه سایت رعایت شده و به صورت فایل XML خوانده میشود. البته نقشه دیگری با فرمت HTML وجود دارد که فهرست مهمترین فایلهای سایت را داخل آن قرار میدهند و برای اینکه افراد بتوانند از محتوای سایت استفاده کنند سراغ این نقشه میروند. با این کد دستوری به خزندهها میگویید که بین بررسی هر صفحه از سایت شما، برای مدت زمان مشخصی صبر کنند. حتی اگر گوگل هم متوجه این موضوع نشود، مخاطب آن را درک خواهد کرد و این توهین به شعور اوست و مخاطب بلافاصله از وبسایت شما خارج میشود. اما اگر تغییرات اساسی ایجاد کردید و بسیاری از صفحات مهم و کلیدی دستخوش تغییر شدند، بد نیست تا قدری به گوگل در درک بهتر نقشه سایت کمک کنید.