تفاوت در سئو چیست؟

همانطور که متوجه شدید، تفاوت اصلی بین جستجوی معنایی و جستجوی کلمه کلیدی این است که جستجوی معنایی بر زمینه و هدف یک عبارت جستجو متمرکز است در حالی که جستجوی کلمه کلیدی فقط با رکوردهای جستجو بر اساس کلمات کلیدی استفاده شده در جستجو مطابقت دارد. هم موتورهای جستجوی کلیدواژه و هم موتورهای جستجوی معنایی نقش مهمی در موارد استفاده مختلف دارند و هر نوع را برای کاربردهای مختلف مفید می‌سازند.


منبع: https://seochatter.com/semantic-search-vs-keyword-search-difference/

همانطور که در زیر متوجه خواهید شد، جستجوی کلمه کلیدی و جستجوی معنایی اهداف جداگانه ای برای موتورهای جستجو و کاربر نهایی دارند. و دانستن تفاوت بین جستجوی معنایی و جستجوی کلمات کلیدی برای سئو به شما کمک می کند تا درک کنید که چگونه برای برنامه های مختلف مفید هستند.

از آنجا که جستجوی کلمه کلیدی نیازی به تفسیر معنای متنی یک عبارت جستجو ندارد، هیچ حدسی وجود ندارد که باید توسط الگوریتم انجام شود. اگر یک سند یا سابقه حاوی کلمه کلیدی مطابقت دقیق (یا نوع نزدیک) نباشد، محتوا به جستجوگر بازگردانده نخواهد شد.

جستجوی معنایی یا جستجوی کلیدواژه کدام بهتر است؟

جستجوی کلمات کلیدی همچنین برای یافتن نام‌ها، تاریخ‌ها و سایر اطلاعاتی که احتمال تغییر آن‌ها وجود ندارد، خوب است. هنگامی که محتوا شامل جزئیات خاصی است یا در ابرداده با آن برچسب گذاری می شود، آن رکوردها را می توان به سرعت و به راحتی با موتور جستجوی کلمه کلیدی پیدا کرد.

حدس زدن الگوریتم را حذف می کند

در جستجوی معنایی، نتایج جستجو قطعات بهتری از اطلاعات را برمی‌گرداند که قبل از کلیک بر روی URL، نگاه بهتری به محتوای یک صفحه وب در اختیار کاربران قرار می‌دهد. این به یک موتور جستجوی معنایی اجازه می‌دهد تا عناوین اطلاعاتی را استخراج کند که با دقت بیشتری آنچه کاربر در جستجوی آن است را نشان دهد، حتی اگر محتوا شامل کلمات کلیدی جستجوی دقیق یکسانی نباشد.

تجربه کاربری مثبت

جستجوی معنایی بهتر از جستجوی کلمه کلیدی برای یک موتور جستجوی عمومی است زیرا جستجوی معنایی بهینه شده است تا نتایج مرتبط تری را برای پرس و جو ارائه دهد. جستجوی معنایی به جای تطبیق کلمات یا عبارات دقیق مانند جستجوی کلمه کلیدی، بر استخراج معنای پرس و جو متمرکز است.

لطفا جاوا اسکریپت را فعال کنید

تفاوت بین جستجوی معنایی و جستجوی کلمه کلیدی چیست؟

تفاوت اصلی بین جستجوی معنایی و جستجوی کلمه کلیدی در این است که جستجوی معنایی بر زمینه و هدف یک عبارت جستجو متمرکز است در حالی که جستجوی کلمه کلیدی فقط با رکوردهای جستجو بر اساس کلمات کلیدی استفاده شده در جستجو مطابقت دارد.

جستجوی معنایی در مقابل جستجوی کلیدواژه

همچنین بخشی با منابع اضافی وجود دارد که در مورد اصول جستجوی معنایی و کلمات کلیدی بیشتر توضیح می دهد تا به شما در ایجاد موثرترین استراتژی بهینه سازی موتور جستجو کمک کند.

جستجوی معنایی در مقابل جستجوی کلیدواژه