تفاوت در سئو چیست؟

پیوند dofollow پیوندی است که به وب‌سایت شما اشاره می‌کند تا گوگل و سایر موتورهای جستجو بخزند و فهرست شوند. پیوندهای Dofollow با انتقال اعتبار PageRank سایت مبدا به سایت مقصد (یا صفحه وب) به بهینه سازی موتورهای جستجو کمک می کنند.

با این حال، محاسبات برای رتبه صفحه با استفاده از لینک های nofollow تغییر کرده است. از اول مارس 2020، گوگل شروع به برخورد با برچسب های لینک nofollow به عنوان یک اشاره برای اهداف خزیدن و نمایه سازی محتوا در موتور جستجو کرد و نه به عنوان یک دستورالعمل. بنابراین، اگر الگوریتم تشخیص دهد که برای اهداف رتبه‌بندی و نمایه‌سازی مفید است، پیوندهای nofollow ممکن است مقدار PageRank را پاس کنند.

با این حال، لینک های nofollow و dofollow هر دو برای یک پروفایل بک لینک سالم مهم هستند و می توانند به شما کمک کنند ترافیک هدفمندی را از وب سایت های لینک شده به دست آورید. بنابراین خوب است که روی افزایش هر دو شکل بک لینک برای سئو و آگاهی از برند کار کنید.


منبع: https://seochatter.com/dofollow-vs-nofollow-links-difference/

همانطور که متوجه شدید، تفاوت اصلی بین لینک‌های dofollow و nofollow این است که لینک‌های dofollow همیشه توسط موتورهای جستجو خزیده می‌شوند و برای ارسال ارزش PageRank برای SEO استفاده می‌شوند، اما لینک‌های nofollow همیشه خزیده نمی‌شوند یا برای اهداف نمایه‌سازی استفاده نمی‌شوند و ممکن است مورد استفاده قرار نگیرند. برای ارزیابی محاسبات رتبه صفحه