تعریف و معنی Core Web Vitals


Core Web Vitals چیست؟

Core Web Vitals مجموعه‌ای از معیارها هستند که توسط Google برای اندازه‌گیری تجربه کاربر بر اساس داده‌های واقعی کاربر استفاده می‌شوند. Core Web Vitals شامل بزرگترین رنگ محتوایی (LCP)، تاخیر ورودی اول (FID) و تغییر چیدمان تجمعی (CLS) است.

بزرگترین رنگ محتوایی (LCP): این متریک سرعت بارگیری محتوای اصلی یک صفحه وب را از زمانی که کاربر شروع به بارگیری صفحه می کند تا زمانی که بزرگترین بلوک تصویر یا متن در نمای پورت ارائه شود را اندازه می گیرد. امتیازات LCP اغلب زمانی کاهش می‌یابد که صفحات وب فایل‌های جاوا اسکریپت بزرگی را که باید در رشته اصلی مرورگر تجزیه و اجرا شوند بارگیری می‌کنند.

تاخیر ورودی اول (FID): این سنجه زمان را از زمانی که کاربر برای اولین بار با سایت شما با کلیک کردن روی پیوند یا ضربه زدن روی یک دکمه تعامل می کند تا زمانی که مرورگر واقعاً به آن تعامل پاسخ می دهد، اندازه گیری می کند. FID اغلب زمانی اتفاق می افتد که رشته مرورگر اصلی مشغول انجام کاری است بنابراین به کاربر پاسخ نمی دهد.

برگه جستجوی کلمات کلیدی جستجوگرها را دانلود کنیدبرگه جستجوی کلمات کلیدی جستجوگرها را دانلود کنید

ارائه بهترین نکات سئو …

لطفا جاوا اسکریپت را فعال کنید

تغییر چیدمان تجمعی (CLS): این متریک فاصله ای را که یک صفحه وب به طور غیرمنتظره در طول فرآیند رندر تغییر می دهد اندازه گیری می کند. CLS معمولاً به دلیل تزریق محتوایی مانند تصاویر و تبلیغات به صفحه توسط جاوا اسکریپت دیر اجرا یا عدم تعیین مشخصه های عرض و ارتفاع دقیق برای کانتینرها ایجاد می شود.

اگر یک صفحه وب برای هیچ یک از Core Web Vitals نمره قبولی ندارد، باید اقدامات لازم برای رفع آن انجام شود. گوگل از Core Web Vitals به عنوان بخشی از سیستم های الگوریتم رتبه بندی خود استفاده می کند.

از واژه نامه SEO بازدید کنید

برای یافتن اصطلاحات و تعاریف بیشتر مرتبط با زمینه بهینه سازی موتورهای جستجو، به واژه نامه SEO مراجعه کنید.
منبع: https://seochatter.com/core-web-vitals-definition/