تعریف و معنی کنسول جستجوی گوگل


کنسول جستجوی گوگل چیست؟

Google Search Console سرویسی است که توسط گوگل ارائه می شود و به کاربران اجازه می دهد تا حضور وب سایت خود را در نتایج جستجوی گوگل بررسی و عیب یابی کنند.

این شامل ابزارهایی است که به گوگل امکان می دهد یک وب سایت را بیابد و بخزد. کنسول جستجوی گوگل می تواند مشکلات ایندکس را حل کند و محتوای به روز شده یا جدید را دوباره فهرست کند. استفاده از آن پیش نیازی برای گنجاندن یک وب سایت در نتایج جستجوی گوگل نیست.

کنسول جستجوی گوگل به کسب و کارها، بازاریابان دیجیتال و مدیران سایت کمک می کند تا ترافیک وب سایت را نظارت کنند، اطلاعات جمعیتی یک سایت را درک کنند، نرخ کلیک را برای درخواست های جستجوی فردی زیر نظر داشته باشند و متوجه شوند که آیا سایتی خط مشی های Google را نقض می کند.

یک تماس استراتژی با محتوای اصلاح شده رزرو کنید

همچنین هر زمان که هرزنامه در سایتی شناسایی شود به کاربر اطلاع می دهد و لیستی از سایت هایی را که به وب سایت کاربر پیوند دارند را نمایش می دهد. کنسول جستجوی گوگل دارای ابزارهایی برای آزمایش صفحات موبایلی سریع و بهبود پاسخگویی وب سایت برای موبایل است.

ثبت نام برای کنسول جستجوی گوگل رایگان است و شامل تأیید مالکیت وب سایت می شود. همه حساب های رایگان دارای محدودیت استفاده هستند.

از واژه نامه SEO بازدید کنید

برای یافتن اصطلاحات و تعاریف بیشتر مرتبط با زمینه بهینه سازی موتورهای جستجو، به واژه نامه SEO مراجعه کنید.


منبع: https://seochatter.com/google-search-console-definition/