تعریف و معنی متن ALT تصویر


متن ALT تصویر چیست؟

متن ALT تصویر متنی جایگزین برای تصاویر است که محتوای تصویر را در ارتباط با صفحه وب یا سند توصیف می کند. ویژگی‌های متن تصویر ALT توسط نرم‌افزار صفحه‌خوان استفاده می‌شود و توسط عنکبوت‌های موتورهای جستجو برای فهرست‌بندی تصاویر در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) و تعیین ارتباط موضوعات کلیدواژه در یک صفحه وب مورد استفاده قرار می‌گیرد.

متن ALT تصویر در ابتدا برای HTML ایجاد شد تا وب‌سایت‌ها را برای کاربران دارای اختلالات بینایی قابل دسترس‌تر کند. ویژگی متن ALT به عنوان راهی برای ارائه اطلاعات توصیفی برای تصاویری است که یک صفحه خوان می تواند با صدای بلند بخواند.

متن ALT همچنین با نمایش جزئیات ویژگی نوشته شده به جای عکس‌ها یا گرافیک‌هایی که در یک صفحه وب بارگذاری نمی‌شوند، تجربه کاربر را افزایش می‌دهد تا بازدیدکننده بدون نیاز به دیدن آن، هدف مورد نظر تصویر را درک کند.

برگه جستجوی کلمات کلیدی جستجوگرها را دانلود کنیدبرگه جستجوی کلمات کلیدی جستجوگرها را دانلود کنید

ارائه بهترین نکات سئو …

لطفا جاوا اسکریپت را فعال کنید

در رابطه با بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)، متن ALT تصویر توصیفی می تواند به خزنده های موتورهای جستجو کمک کند تا تصاویر را در SERP ها برای پرس و جوهای مرتبط به درستی فهرست و رتبه بندی کنند. علاوه بر این، ویژگی‌های ALT تصویر، سیگنال‌های سئوی صفحه وب را با دادن داده‌های کلیدی اضافی به الگوریتم‌های رتبه‌بندی که می‌تواند برای تأیید موضوعات اصلی صفحه استفاده کند، بهبود می‌بخشد.

درباره متن ALT تصویر بیشتر بیاموزید

پیوندهای زیر بیشتر در مورد متن ALT تصویر و نحوه استفاده صحیح از آن برای بهینه سازی بهتر موتور جستجو توضیح می دهند. از این منابع برای گسترش دانش خود در مورد موضوع فراتر از تعریف متن اصلی ALT تصویر استفاده کنید.

از واژه نامه SEO بازدید کنید

برای یافتن اصطلاحات و تعاریف بیشتر مرتبط با زمینه بهینه سازی موتورهای جستجو، به واژه نامه SEO مراجعه کنید.
منبع: https://seochatter.com/image-alt-text-definition/