تعریف و معنی الگوریتم رتبه بندی – سئو چتر

الگوریتم رتبه بندی مجموعه ای از سیستم های ریاضی محاسبات است که صفحات وب و اسناد را در صفحات نتایج موتورهای جستجو بر اساس معیارهای خاص رتبه بندی می کند.

الگوریتم PageRank گوگل نتایج جستجو را بر اساس امتیاز اعتبار لینک های دریافتی ایجاد می کند، در حالی که الگوریتم رتبه بندی بینگ از هاب ها و مقامات (همچنین به عنوان جستجوی موضوعی ناشی از Hyperlink یا HITS شناخته می شود) برای نشان دادن مرتبط ترین نتایج برای یک پرس و جو استفاده می کند. معیار مرجع در الگوریتم رتبه‌بندی HITS ارزش محتوای صفحه را تخمین می‌زند و مقدار hub ارزش پیوندهای آن به صفحات دیگر را تخمین می‌زند.

یک تماس استراتژی با محتوای اصلاح شده رزرو کنید

الگوریتم‌های رتبه‌بندی اغلب به‌روزرسانی می‌شوند تا نتایج جستجوی بهتری را برای کاربران ارائه دهند، که تعیین عوامل کلیدی آنها را دشوارتر می‌کند. به عنوان مثال، الگوریتم گوگل بیش از 200 فاکتور رتبه بندی دارد که از سرعت صفحه وب سایت، برجستگی کلمه کلیدی، کیفیت بک لینک، EEAT (تجربه، تخصص، قدرت، اعتماد)، سیگنال های تجربه کاربر و غیره متغیر است.

به واژه نامه SEO مراجعه کنید

استفان هاکمن یک کارآفرین و بنیانگذار SEO Chatter است. او در بهینه سازی موتورهای جستجو و بازاریابی دیجیتال تخصص دارد و از سال 2005 مجذوب سئو شده است. هدف استفان به اشتراک گذاشتن بهترین نکات و اخبار در مورد بازاریابی موتورهای جستجو است تا به شما کمک کند ترافیک وب سایت بیشتری داشته باشید.


منبع: https://seochatter.com/ranking-algorithm-definition/

الگوریتم رتبه بندی چیست؟

برای یافتن اصطلاحات و تعاریف بیشتر مرتبط با زمینه بهینه سازی موتورهای جستجو، به واژه نامه SEO مراجعه کنید.