تعریف و معنی اعتبار دامنه


Domain Authority چیست؟

Domain Authority یک امتیاز رتبه بندی موتور جستجو است که تخمین می زند که یک وب سایت چقدر در صفحات نتایج موتور جستجو رتبه بندی می کند. Domain Authority توسط Moz توسعه داده شده است و امتیازات آن از 1 تا 100 است که امتیازات بالاتر نشان دهنده امکان بهتر رتبه بندی است.

Domain Authority (یا DA) برای تجزیه و تحلیل بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) مهم است زیرا از نزدیک نشان دهنده قابلیت رتبه بندی یک وب سایت در گوگل است. DA یک معیار امتیازدهی به طور گسترده پذیرفته شده برای کارشناسان سئو و سازندگان لینک است تا عملکرد یک وب سایت را در صفحات نتایج موتور جستجو (SERPs) اندازه گیری کنند. این به این دلیل است که یک وب سایت با امتیاز DA بالا معمولاً از سایتی با متریک DA پایین رتبه بهتری دارد.

با این حال، مهم است که در نظر داشته باشید که Domain Authority معیاری نیست که گوگل در الگوریتم های رتبه بندی خود از آن استفاده کند. گوگل الگوریتم های اختصاصی PageRank و TrustRank خود را دارد که با استفاده از بیش از 200 عامل میزان محبوبیت و اعتماد دامنه را تعیین می کند. اما، اگر نگاهی دقیق‌تر به وب‌سایت‌های با رتبه بالاتر در SERP بیندازید، اغلب خواهید دید که آنها امتیاز Domain Authority خوبی دارند.

برگه جستجوی کلمات کلیدی جستجوگرها را دانلود کنیدبرگه جستجوی کلمات کلیدی جستجوگرها را دانلود کنید

ارائه بهترین نکات سئو…

لطفا جاوا اسکریپت را فعال کنید

بنابراین، شما باید برای افزایش امتیاز Domain Authority وب سایت خود تلاش کنید زیرا می تواند به طور غیر مستقیم به دیده شدن کلی وب سایت شما در موتورهای جستجو کمک کند. یک Domain Authority خوب بین 50 تا 60 در مقیاس DA برای رقابت در SERP ها برای کلمات کلیدی با رقابت متوسط ​​است.

از واژه نامه SEO بازدید کنید

برای یافتن اصطلاحات و تعاریف بیشتر مرتبط با زمینه بهینه سازی موتورهای جستجو، به واژه نامه SEO مراجعه کنید.
منبع: https://seochatter.com/domain-authority-definition/