تاثیر رنگ در دکوراسیون داخلی ویلا

راه پله های دوبلکس بخش جذاب و جدا نشدنی یک ویلای دوبلکس محسوب می شوند. در ادامه به راز ها و ایده های استفاده شده در طراحی ویلاهای دوبلکس شیک و زیبا می پردازیم. آشپزخانه ها را می توان در کنار اتاق نشیمن، به عنوان یکی از نقاط کانونی اصلی هر خانه ای در نظر گرفت. البته افراد بسیار کمی از راه پله های شیشه ای برای ویلای دوبلکس خود استفاده می کنند. در این مقاله به نکات مهم در هنگام طراحی دکوراسیون داخلی ویلا و همچنین انواع سبک های طراحی داخلی ویلا پرداخته ایم. اما اگر میخواهید ویلای مدرن دوبلکسی داشته باشید که آرامشبخش و ایدهآل باشد، باید نکات بسیار جزئی و مهم در طراحی ویلا را رعایت کنید. برای این منظور شما باید به انتخاب رنگ، کیفیت، طرح تخت، لوستر اتاق، فرش و تمامی وسیله های موجود در اتاق توجه زیادی داشته باشید به طوری که باید همه آن ها لوکس و گران قیمت باشند.

شما در طراحی های تخصصی، هیچ گونه تناسخی نمی بینید؛ سراسر هماهنگی و زیبایی در طراحی آن ها وجود دارد. تراس های بسیار گسترده و زیبا که بیشتر مناظر از دو طرف به نمایش گذاشته می شوند در طراحی ویلا ها اکثر این موارد رعایت می شوند. لازم به ذکر است که در ویلاهای کوچک بهتر است از مبل های ال شکل که به صورت راحتی هستند و یا از مبل هایی که فضای کمی را اشغال می کنند ، استفاده کرد . با توجه به افزایش قیمت زمین در سال جدید ، به همین دلیل طراحی و ساخت ویلا در زمین کوچک بیشتر از قبل پرطرفدار شده است و زمین ها 100-500 متر بیشترین طرفدار را در زمان کنونی دارند. در ویلاهای کوچک تر در ورودی ممکن است به اتاق نشیمن باز شود اما در صورت امکان باید از این جریان اجتناب نمود چون اتاق نشیمن نباید به عنوان راه عبور و مرور به بخش خواب و قسمتهای دیگر ویلا باشد. ریتم: یک راه برای جذاب شدن طراحی، دادن ریتم به آن است. ویلا از جمله محیط های چشم نوازی است که جذاب بودن آن برای مشتریان بسیار مهم است.

طراحی داخلی ویلا معمولا متناسب با نما ویلا مدرن و یا کلاسیک طراحی میشود . در واقع این دو طبقه، با هم یک واحد مسکونی محسوب میشود. این طرح ها با رعایت تمامی اصول زیبایی شناختی و استانداردهای کلی و کیفی تهیه می شوند . از پنجره ها به منظور خروج رطوبت و اعتدال هوا استفاده خواهد شد مخصوصا پنجره هایی که بزرگ هستند و امکان باز شدن کل آنها فراهم است. سپس، با توجه به متراژ، موقعیت، و شرایط و بودجهی شما، مناسبترین و بهترین نوع دکوراسیون را میتوانید انتخاب کنید. طراحی و دکوراسیون داخلی ویلا : مهمترین بخش ویلا ; کیفیت و نوع طراحی داخلی ویلا ; بواسطه گذارندن بیشترین تایم در فضای داخل است. همچنین طراحی داخلی ویلا و نمای ویلای دوبلکس نیز به مراتب زیباتر و بهتر خواهد شد.

فضای داخلی ویلا هم به گونه ای طراحی می شود که رفت و آمد ساکنین ویلا راحت باشد. این دکوراسیون در قرن 18 میلادی در اروپا خصوصا فرانسه و انگلیس مورد استفاده قرار گرفت و از آن زمان به عنوان یک دکوراسیون دوست داشتنی روی کار آمد. به همان اندازه که طراحی دکوراسیون داخلی ویلا اهمیت دارد، محوطه سازی حیاط آن نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین خاطر طراحی داخلی این نوع خانه، اهمیت زیادی دارد که باید مطابق استانداردهای اعضای خانواده و سبک زندگی آنها باشد. زیرا ایمنی اعضای خانواده از جمله فرزندان در اولویت قرار دارد.

مساله ای که در همه طراحی های داخلی ویلا مشترک است، مساله نظم و مرتب بودن است، شلختگی می تواند جذابیت طراحی داخلی را کم کند. مساحت استخر خانه ویلایی فوق زیاد بزرگ نیست، اما فضای داخلی کافی به نظر می رسد. اشاره کرد ; سایر عوامل زیرمجموعه در محوطه سازی ویلا شامل آلاچیق و پرگولا و آبشار و آبنما و مسیر حرکت آب و فضای نشیمن و استراحت و فضای آفتاب گیری و … ایجاد آبشار مصنوعی در بخش انتهایی سالن استخر، یک سورپرایز در طراحی داخلی استخر است. سبک دکوراسیون داخلی بوهمیان نیز از جمله سبک های سنتی است که به منطقه شمال آفریقا و جنوب غربی آسیا تعلق دارد. راه پله را به صورت طرح دار مثل مارپیچی و طرح های دیگر می سازند و برای زیبایی آن از لوستر های آویز و بزرگ استفاده می کنند. استفاده از راه پله های گرد و باشکوه در کنار آشپزخانه، اتاق خواب و پذیرایی بزرگ، نگاه هر انسانی را به خود جلب می کند.

اگر خانه دوبلکس ویلایی مطابق این حرکت خورشید طراحی شود، نور بهتری دریافت و در مصرف انرژی صرفهجویی میشود و ویلای شما رو به خورشید خواهد بود. ویلای دوبلکس که در زمان معماری مدرن رو به رواج گرفته و همچنان مورد استفاده قرار میگیرد ; به ساختمان ویلایی دو طبقه گفته میشود و از مزیت های آن میتوان به استفاده بهینه از زیربنا و چشم انداز های اطراف ویلا نام برد . امروزه بدلیل تراکم بالای جمعیت و ساختمان در سطح شهرها و کلانشهر ها ; (مخصوصا تهران) نیاز مبرم به محیطی دور از شلوغی و هیاهوی شهری بصورت موقت و یا دائم احساس میشود ; ممکن است با نام ویلا ذهن ها به سمت محیط های ییلاقی و جنگی و کوهستانی ; ( مانند لواسان ، شمال ، مازندران ، دماوند ، بومهن ، رودهن و … ) هدایت شود ; ولی حقیقت آن است که از گذشته و تا کنون طراحی و ساخت ویلا دوبلکس و تریبلکس در سطح کلانشهر ها مانند تهران ( نیاوران ، الهیه ، زعفرانیه ، ولنجک ، شهرک غرب و … ) رواج داشته و دارد ; بدین ترتیب بسیاری از خانه ویلایی های قدیمی در تهران به چند نوبت بازسازی ویلا و یا بازسازی داخلی ویلا اقدام کرده اند ; و تعدادی هم در سال های اخیر بجای ساخت اپارتمان و سرمایه گذاری در آن به فکر اندوختن آرامش و آینده نگری بیشتر در راستای ساخت ویلا چه با سبک مدرن و یا سبک ویلا کلاسیک بوده اند.

7. در این نقشه همانطور که می بینید اتاق های خواب در مجاورت هم قرار گرفته و برای زوجینی که ترجیح می دهند اتاق خواب میهمان داشته باشند، مناسب است. همانطور که در عکس بالا مشاهده می کنید در طراحی استخر این ویلا از متریال سنگ مرمر در بخش بدنه دیوار و از سرامیک در کف سازی استفاده شده است. اصول طراحی ویلا در شمال به سبک مدرن، کلاسیک یا لوکس، دنیای پیچیدهای دارد. معمولا خانه های ویلایی دوبلکسی که به سبک کلاسیک طراحی و ساخته می شوند، هزینه بالاتری را به خود اختصاص می دهند. محوطه ویلا جایی است که میتوان به راه های مختلف آن را به شکل دلخواه درآورد.

مدل های مختلفی برای محوطه سازی ویلا وجود دارد که بر اساس طراحی مدرن یا کلاسیک ویلا میتوان برای آن طراحی نمود ; از مدل های مطرح میتوان به ارگانیک ، ایرانی ، خطی و … اما در طراحی ساختمان به سبک کلاسیک، برای ایجاد فضایی گرم و صمیمی، از المانهای کلاسیک و عناصر دکوراتیو نیز استفاده میشود. این نوع مدل ساخت ویلا از قدیمی ترین مدل آنهاست و در شمال بسیار مرسوم بوده ; در گذشته بدلیل ارزش پایین زمین و قواره های بزرگ آنها ویلاها را در یک طبقه میساختند که ارزانترین نوع آن حساب میشود. راه پله های چوبی نیز گزینه دیگری در ساخت راه پله های گرد مخصوص خانه های دوبلکس محسوب می شوند. بسیاری از مردم خانه های دوبلکس را بخاطر راه پله های زیبایش دوست دارند. ما در تهران دیزاین سنتر آماده ارائه انواع طرح ها و اجرای پروژه های مختلف معماری و دکوراسیون داخلی هستیم.

در قسمت جنوبی، سایبان باید بلندتر و در قسمت شمالی باید کوتاهتر باشد تا در زمستان بتوانید از انرژی خورشیدی نهایت طراحی ویلا دوبلکس کوچک استفاده را بکنید. همچنین ما در دفتر معماری ایماژ از بهروزترین استانداردهای فضایی از لحاظ تکنولوژی و ابعاد استفاده میکنیم تا شما بتوانید فضا های مورد نظرتان را را تکنولوژی روز و ابعاد استاندارد در اختیار داشته باشید. خانه های ویلایی بیشماری هستند که با وجود صرف هزینه های بسیار زیاد، عملکرد مناسبی نداشته اند. برای قسمتی که به عنوان پذیرایی انتخاب نموده اید می توانید از انواع مبلمان کلاسیک و سنتی استفاده کرده و آن را با یک فرش مناسب پوشش دهید. استفاده از فرش در فضای داخلی ویلاهای کلاسیک بسیار اهمیت دارد. دکوراسیون داخلی در این مدل از ویلا ها نیز معمولاَ به دو سبک مدرن و کلاسیک طراحی و ساخته می شوند. در اینگونه از دکوراسیونها بالشتکها و مبلمان گرم و نرم به نظر میرسند و خطوط تیز ندارند و کوسنها در این نوع از دکوراسیونها به تعدد به کار رفته است; تا به فضا حال و هوایی کلاسیک ببخشند.

خانههایی که طبقه دوم آنها به صورت زیر شیروانی ساخته میشود، خانه دوبلکس زیر شیروانی نام دارند. در تصویر زیر شاهد فضایی برای نشیمن و گپ خانوادگی هستیم. تنها فرق این مدل با مدل فلت این است که در مدل نیم پیلوت اختلاف طبقه در سطح کمی داریم ; که از زیر آن برای پارکینگ و انباری و موتورخانه استفاده میشده . با انجام این اصول، خانه دوبلکس ویلایی شما یک طراحی فوقالعاده خواهد داشت. از میان تنوع زیادی که در طراخحی خانهها وجود دارد، خانه دوبلکس ویلایی جز منحصر به فردترینهاست که نظر هر بینندهای را به خود جلب میکند. همچنین آپارتمانها دارای محدودیت زیادی برای دریافت نور خورشید هستند که ویلای دوبلکس این محدودیت را ندارد. اما به راستی چه پارامتر هایی برای سنجش طراحی خانه دوبلکس در نظر گرفته می شود؟ تصویر پایین نماسازی خانه ای دوبلکس به سبک مدرن است. استفاده از راه پله های مارپیچ شیشه ای یکی دیگر از انتخاب های رسیدن به طبقه بالا در خانه های دوبلکس است.