تاثیر رفتار کاربران بر سئو چیست؟

از آنجا که میزان مخاطب سایت ها از موتورهای جستجو بسیار بر رسیدن سایت به اهدافش (فروش محصولات، بازدید بیشتر، دانلود بیشتر یک مدیا و غیره) موثر است. سئو فرآیند ساده ای نیست که به راحتی قابل اجرا باشد زیرا به دانش ، تخصص و صبر زیادی نیاز دارد. البته یک بار دیگر هم می گویم که بلاک کردن صفحه در فایل robots.txt، لزوما به معنای جلوگیری از ایندکس شدن نیست! کد بالا به این معنا است که اجرای دستورات فایل تنها برای ربات گوگل الزامی میباشد. دوم اینکه صفحه به تازگی ایجاد شده است و ربات های جستجوگر هنوز به این صفحه جدید مراجعه نکرده اند. یعنی اینکه هر بارکه بخواهید یک صفحه را به سایت خود اضافه کنید باید یک نقشه سایت جدید دانلود و جایگزین نقشه سایت قبلی کنید.

قابلیت های ارزیابی سایت Ahrefs به قدری زیاد است که کارشناسان سئو نمی توانند به اندازه کافی از آن سایت reverse-seo ها استفاده کنند. وردپرس با نصب افزونه محبوب سئو (YOAST) قابلیت تهیه سایت مپ به صورت اتوماتیک را دارد و بسیاری از کاربران با نصب این افزونه سایت مپ تهیه میکنند. موتورهای جستجو از نقشه سایت XML استفاده میکنند تا ساختار سایت ها را یاد بگیرند. نقشه سایت یا نقشه سایت یک ساختار درختی از سایت را ایجاد میکند. اما آیا برای این کار، باید مجدداً نقشه سایت جدیدی را از نظر فنی در سایت بارگذاری کنم یا تنها تغییر نمای ظاهری صفحه نقشه سایت برای راهنمایی کاربران کفایت میکند؟ بله، کارشناس سئو میتواند تاحدی رفتار خزندگان گوگل در سایت را کنترل کند و بعضی صفحات یا عکسها را به او نشان ندهد. همانطور که در اول مقاله هم بیان کردیم، در خصوص استراتژی بهینه سازی محتوا فقط نکات عمومی و اصلی را مطرح می کنیم. ۳. دراین گزارش از نمودارها و جداول و تصاویر مختلف که حاوی تحلیل وضعیت سایت است استفاده میشود. در صورتیکه ارور ۴۰۴ به شما نشان داده شد، یعنی این فایل قبلا ساخته نشده است. این محتوای آموزشی معمولا در قالب فایلی برای دانلود ارائه میشود که حتی میتوان با دریافت اطلاعات از کاربر این فایل را در اختیار او گذاشت.

در وهله دوم، سرعت ایندکس شدن سایتهایی که سایت مپ دارند بیشتر است؛ اما این یعنی چه؟ اطلاعاتی که شما در نقشه سایت ویدئویی قرار می دهید باید با محتوای واقعی ویدیو مورد استفاده Google یکسان باشد. در ادامه در رابطه با سئو و آموزش سئو محتوا اطلاعاتی را در اختیارتان قرار میدهیم تا با استفاده از آنها بتوانید در زمینهی کاری خود موفق شوید. در این قسمت همچنین میتوانید تنظیمات مربوط به عکسی که میخواهید به صورت پیشفرض در هنگام به اشتراک گذاری نمایش داده شود انجام دهید. علاوه بر این محتوای سئو شده باید به گونه ایی جامع و کامل باشد که تمامی نیازهای اولیه کاربران را پوشش بدهد. اولین نشانه ها از جریمه سایتها با رونمایی از الگوریتم پاندا در سال 2011 دیده شد که بر روی سایتهایی با محتوای ضعیف و بی کیفیت اعمال شد. ولی اگر طبق همین فرمولی که من فقط در مشاوره ها و انجام پروژه ها به اشتراک میذاشتم و برای اولین بار در سایت جذب مارکتینگ منتشر شده استفاده کنید استفاده کنید.

ایجاد نقشه سایت هایی که برای استفاده کاربران سایت طراحی شده اند. نقشه سایت XML یک سرویس خاص است که گوگل به افراد حرفهای حوزه سئو و تولید محتوای اینترنتی پیشنهاد میکند. در مقابل این نوع سایت مپ یا Sitemap یک نوع نقشه سایت دیگر نیز وجود دارد (که با حروف کوچک نوشته میشود sitemap )که مبتنی بر HTML است و در آن لیستی از مهم ترین فایل های موجود در سایت قرار دارد. با استفاده از فایل ایندکس نقشه سایت میتوانید تا ۵۰۰۰۰ نقشه سایت در هر سایت مپ یا sitemap ایندکس خود ذخیره کنید. هر فایل ایندکس میتواند تا ۵۰۰۰۰ فایل نقشه سایت را در شامل شود. تا اینجا با پرکاربردترین کدهای فایل روبوت سایت آشنایید و میتوانید به راحتی آن را کد نویسی کنید. همه ی سئوکاران از مبتدی تا پیشرفته همیشه دوست دارند بدانند وقتی خزنده های گوگل وارد سایتشان می شود و شروع به وارسی سایت می کند چه چیزی می بیند، این نرم افزار برای شما این امکان را فراهم می کند تا بدانید گوگل چه می بیند. فرا بگیرد و سپس برای خود وب سایتی را طراحی نمایید و هر چیزی را که یاد گرفتید را به صورت عملی روی وب سایت خود پیاده سازی کنید به یاد داشته باشید سئو علاوه بر آموزش نیاز به تجربه و پیگیری مداوم نیز دارد شما هر چه بیشتر در زمینه سئو سایت تجربه داشته باشید بهتر می تواند وب سایت خود را بهینه نمایید با در صورت که وب سایت شما با مشکلی برخود آن را برطرف نمایید .

چرا میخواهید تگهای درست در جای درست باشند؟ این یعنی ممکن است شما به کمک یک سری تکنیک های حرفه ای گوگل را فریب داده و به جای محتوای مفید، با یک محتوای تبلیغاتی به صفحه اول برسید. ممکن است که شما با تهیه نقشه سایت HTML، تجربه کاربری بهتری را ارائه دهید. اگر زمان زیادی را صرف محتوای خود کرده اید و هنوز آنطور که فکر می کنید نتیجه نمیگیرید، ممکن است سئوی فنی شما منبع مشکل باشد. XML sitemap نقشهای است که کاربران سایت شما نمیبینند و مخصوص خزندههای گوگل است. دیگر زمان آن گذشته است که تلاش کنید که به ازای هر کلمه در صفحه اول گوگل شما را پیدا کنند.

اگر شما فکر می کنید که از robots.txt برای توقف ایندکس صفحاتی نظیر دسته بندی ها و سایر صفحات آرشیوی در گوگل استفاده کنید، باید گفت که راهکار غیر معقولانه ای را در پیش گرفته اید. این موضوع به این معنی است که اگر نقشه سایتی از کدهای XML خوب استفاده کند، آدرس های معتبر و تمیزی را برای کارولرها فراهم کند و سایر نیازمندی های موتور های جستجوگر را برآورده سازد، URL های موجود در آن در Crawl های بعدی مورد توجه قرار خواهند گرفت. بعد از مهارتهای نویسندگی، نکاتی که در ارتباط با ساخت و ساز محتوای متنی نیاز میباشد که شما به آنان تسلط داشته باشید، فراگیری دیدن در ارتباط با نکات و مسائل بهینه سازی میباشد.

اگر سایت شما با تعداد بالای صفحات فاقد سایت مپ باشد، ممکن است برخی صفحات از دست خزندهها در رفته و index نشوند. برخی سایت ها به شما امکان میدهند که برای سایت خود یک نقشه سایت ایجاد کنیم. پس ایده خوبی است که یکبار قبل از انتشار و استفاده از نقشه سایت آن را تائید اعتبار کنید تا مطمئن شوید که فایل شما خطایی ندارد. این فایل نظیر بسیاری از فایل های دیگر پوسته یک فایل عادی متنی بوده و شما با ابزارهای ویرایش متن نظیر Notpade امکان باز کردن و ویرایش آن را خواهید داشت. از مثلا google استفاده کنید، ربات های گوگل به محتوای سایت شما دسترسی نخواهند داشت. لینکهای زیر نیز ساخت نقشه سایت را برای شما بسیار آسان میکنند، البته اگر از سیستمهای مدیریت محتوا مانند وردپرس و جوملا برای سایت خود استفاده میکنید افزونههای مناسبی در اختیار خواهید داشت. این برچسب اطلاعات مربوط به هر نقشه سایت را در خود جای میدهد.

سایت هایی که تشخیص و شناسایی صفحاتشان بسیار دشوار است یا دارای محتوای غیر متنی سنگین، مانند فلش هستند. Metadata sitemap video شامل مواردی مانند طول ویدیو، عنوان و توضیح کوتاهی از محتوای ویدئویی است. حداکثر طول مجاز برای یک آدرس ۲۰۴۸ کاراکتر است. در علم سئو وجود نقشه سایت جزو موارد سئو تکنیکال محسوب میشود و وجود آن در سایت ضروری است. همچنین کلمات و موضوعات مورد استفاده در محتواهایی با رتبه برتر را شناسایی و کلمات مشابه آنرا به شما پیشنهاد میدهند تا از ترکیب آنها به نتایج دلخواهتان برسید. پس از مطالعه کتاب شما آشنایی اولیه با مفاهیم را کسب میکنید ولی برای استفاده از آنها بهتر است که برای هرکدام وقت بیشتری گذاشته و مقالات تخصصی یا ویدئوهای آموزشی مرتبط با آن موضوع را بررسی کنید. از آنجا که همه مطالب متفاوت هستند و هر مخاطب نیز متفاوت است، بهترین تاکتیک ایجاد پیوند، روشی است که شما ابداع می کنید. مطالعه کتاب ها و مقالات روش بسیاری مناسبی برای آموزش سئو است اما این روش مطالعه ی مقالات و مشاهده ویدئوهای پراکنده ممکن است موجب سردرگرمی شما شود به همین خاطر برای یک مبتدی بهترین انتخاب مشاهده دوره های مقدماتی سئو است زیرا مسیر مشخصی را برای یادگیری در اختیار شما قرار می دهد و شما می توانید گام به گام رو به جلو حرکت کنید و سپس در این مسیر حرفه ای شوید.

بدون ایندکس شدن یک صفحه در موتورهای جستجو صفحه نمی تواند در نتایج جستجو رتبه ای بگیرد. آیا گوگل بدون انجام این کار همچنان توانایی خزیدن بین محتواهای سایت من و درک آنها را دارد؟ شما میتوانید توسط سایت مپ مطالب جدیدی را که در سایت خود اضافه کردهاید، به گوگل معرفی کنید. نکتهای که میخواهم روشن کنم این است که بازاریابی محتوایتان به سئو و سئویتان به بازاریابی و درک استراتژی محتوا نیاز دارد. در سئو همواره پیشنهاد شده است که از دو نوع نقشه سایت استفاده شود. اگر نخواهید که تمام صفحات سایت در نقشه HYML قرار داشته باشد.

به گونه ای که اگر کلمات کلیدی مناسب برای محتوا سایت در نظر گرفته شود، زمانی که افراد مطلب مورد نظر خود را در سایت سرچ می کنند اگر جمله مربوط به جست و جوی آنها شامل کلمات کلیدی باشد راحت تر به سایت آنها ارجاع داده میشود. مقدار این تگ معمولا عددی بین 0 تا 1 است که عدد 1 بیشترین اعتبار و اهمیت را به یک صفحه خواهد داد. Sitemap ویدئو حاوی ابردادهایی درباره هر ویدیویی است که در سایت شما قرار دارد و به شما کمک می کند تا Google به درستی این ویدیوها را در نتایج جستجو ارائه کند. مرحله نخستین، طراحی وب فروشگاهی میباشد که آن هم به علم نرم افزار نویسی، اعتنا و نازکی خاصی نیاز دارااست. یکی از سوالاتی که خیلی از کابران می پرسند این است که چرا رتبه یک سایت در گوگل و یاهو یا بینگ با هم تفاوت دارد؟

حالا که از اهمیت نقشه سایت ها و نحوه تاثیر آنها بر سئو آگاه شدیم. علاوه بر اینها باید روشهای رصد رتبههای سایت در نتایج جستجو را یاد بگیرید و انجام دهید. ، بررسی کنید که آیا در دسترس عموم است یا خیر و آیا Google میتواند آن را ایندکس کند یا نه. سایتwww.xml-sitemaps.com گزینه مناسبی برای بررسی وضعیت کدها است که بهراحتی متوجه تگها و وضعیت قرارگیری آنها میشوید. اگر شما یک شرکت کوچک و تازه تاسیس هستید باید حواستان به روش های قیمت گذاری سئو باشد.برخی از شرکت ها جهت ورود به بازاریابی اینترنتی دچار کمبود بودجه و کمبود زمان هستند.در این موارد شریک شدن با یک شرکت سئو که بتواند بدون دریافت هزینه، نتایج خوبی در جهت بهبود سئو سایت شما بدست آورد گزینه مناسبی برایتان خواهد بود.ولی اگر در صنف کاری و عبارات کلیدی مورد نظر شما رقابت زیادی بین وب سایت های مختلف وجود دارد، شرکت های سئو تمایلی برای انجام بهینه سازی بدون دریافت هزینه های آن نشان نخواهند داد. مسئله دیگری که در این رابطه اهمیت دارد، تعداد دفعاتی است که محتوایتان به اشتراک گذاشته شده است. در گوگل وب مستر قسمتی به نام صفحات ایندکس شده وجود دارد، که به شما نشان میدهد کدام صفحات شما ایندکس شده اند.

بهینه سازی موتور جستجو به این معنا نیست که گوگل را فریب دهیم یا قوانین آن را دور بزنیم. در ایجاد ساختار درختی XML از استاندارد هایی پیروی می شود، که امکان توضیح آنها در این مقاله نیست. از آنجایی که سئو فرآیندی زمان بر است و خداقل 6 ماه زمان لازم است تا نتیجه آن را بتوانید مشاهده کنید، بهتر است از همان ابتدای طراحی سایت، اصول آن را پیاده سازی کنید. در نقشه سایت آدرس سایت، فیلد، دسته بندی، تگ ها و مطالب و … اگر از یک نقشه سایت ویدئویی استفاده می کنید، فیلم های شما نیز در Google Video، بخش ویدیویی اختصاصی در وب سایت Google نمایش داده می شوند. نقشه سایت XML میتواندپسوندهای HTML، Video، Image، Mobile و News را پشتیبانی کند. سرعت صفحه: کاربران معمولا در صورتی که اطلاعات مورد نظر خود را به سرعت به دست نیاورند از صفحات وب خارج میشوند.