این کلمه مخفف User Interface هستش

وقتی اسم دانلود کتاب سئو میآید، ممکن است به خود بگویید که سئو چیزی نیست که با چهار تا کتاب بتوان یاد گرفت. سئوی تکنیکال زیرمجموعه ای از سئو است که شامل بهینه سازی زیرساخت وب سایت شما می شود تا بتوان به راحتی توسط موتورهای جستجو خزیده و فهرست بندی کرد. می توان با بهبود رتبه کلمات در نتایج جستجو ، ترافیک بیشتر و تحول را تجربه کرد. این مشکل بیشتر در فروشگاه های اینترنتی دیده می شود . همانگونه که اشاره کردیم امروز بسیاری از خرید های مردم نیز در بستر اینترنت انجام می گیرد به همین دلیل فروشگاه های اینترنتی مختلفی طراحی شده اند که افراد می توانند برای خرید محصولات مورد نیاز خود به این فروشگاه های اینترنتی مراجعه نمایند. علاوه بر این برای شفاف سازی خیلی بیشتر، جلسه اول هم کاملا رایگان کردیم… گوگل هم وبسایت هایی که ساختار شفاف و واضحی دارند را راحت تر crawl می کند (منظور از crawl وبسایت، حرکت از یک صفحه به صفحهای دیگر در یک وبسایت است.

در واقع، سئو تکنیکال بسیار مهم است، زیرا به موتورهای جستجو کمک می کند تا سایت شما را بخزند و آنها را برای رتبه بندی ابتدا به درستی ثبت کنند . به محض فعال شدن، افزونه Google XML Sitemaps اولین نقشه سایت شما را به صورت خودکار تولید می کند و یک Snapshot در وضعیت فعلی از وب سایت شما می گیرد. یک ممیزی فنی سئو دریافت کنید تا هرگونه مشکل اساسی را شناسایی کنید و شروع به ایجاد ترافیک ارگانیکی کنید که شایسته آن هستید. هر عکسی که ما از گوگل بر میداریم قبلا یکبار توسط گوگل ایندکس شده است و ارزش عکس یونیک را ندارد ولی میتوان عکس را طوری درست کرد که برایمان موثر باشد و اگر حتی عکسمان کپی باشد توسط گوگل جریمه نمیشویم. به طورکلی فرآیند SEO می تواند در چند جنبه اساسی موثر باشد تا عملکرد کسب و کار و سایت را ارتقا بخشد. در حالی که شما می توانید از x-robots-tag برای اجرای تمام دستورالعمل به عنوان روبات های متا استفاده کنید، دستورالعمل x-robots-tag به طور قابلتوجهی انعطافپذیری و کارایی بیشتری را ارایه میدهد که برچسب متا ربات این کار را انجام نمیدهد. همچنین بنا به میل خود می توانید صفحات بایگانی یا برچسب ها را در نقشه سایت وارد کنید.

اگرچه نقشه سایتی که به صورت پیش فرض توسط افزونه ساخته می شود، توسط انسان قابل خواندن است اما اگر می خواهید نقشه سایت زیباتر به نظر برسد یا اگر می خواهید کمتر قابل خواندن باشد، می توانید یک استایل شیت جدید XSLT را بارگذاری کنید. سرعت بارگذاری صفحات خود را افزایش دهید. در اصل محتوا به منظور اجرای بازاریابی محتوایی برای افزایش فروش و سئو مورد استفاده قرار میگیرد و به همین دلیل اهمیت بسیار زیادی دارد. قسمت دوم آن Crawl Demand نام دارد. مسلما گزینه دوم بیشتر به هدف خود نزدیکتر است و مخاطبان با درصد بسیار بالاتری مشتری هدفمند او هستند. گزینه Override the base URL of the sitemap شاید مهمترین مورد در این بخش باشد. بدون شک الگوریتمهای گوگل مانند رنک برین در این بخش نقش مهمی دارند. طی چند سال گذشته خیلی از فاکتورها در الگوریتم اصلی گوگل تغییر کرده، و چیزی که امروز بزرگترین نقش را در رتبه بندی سایت و بهبود سئو محتوا بازی میکند تجربه کاربری است !

شاید در ظاهر مقدار کمی باشد، اما با توجه به کلیک های میلیاردی که در روز انجام می شود، مقدار قابل ملاحظه ای است. Anchor text در لینک های خارجی اهمیت بالایی دارد و باید به نحوی انتخاب شوند که به صفحه لینک مرتبط باشند و همچنین، کاربر نیز با خواندن Anchor text متوجه شود که اگر روی لینک کلیک کند، به کجا هدایت می شود. سئوی درون صفحه On page SEO: سئوی درون صفحه به هر چیزی که در قسمت جلویی سایت شما قرار دارد اشاره دارد که رتبه بندی جستجو را بهبود می بخشد، از جمله قالب بندی محتوا، بهینه سازی تصویر و شیوه های پیوند داخلی. کافی است روی لینک Add new page کلیک کرده و دستورالعمل های ساده را دنبال کنید. همچنین پس از آن جهت تقویت قدرت سئوی خارجی (off page SEO) نیز بک لینکهای بسیار قدرتمندی به سایت شما ارائه خواهیم کرد که در انتها توضیح داده شده است. در ادامه آموزش هر بخش را مرور کرده و اطلاعات کاملی از کارهایی که افزونه می تواند انجام دهد را ارائه می کنیم. در ادامه آموزش نحوه پیکربندی تنظیمات را توضیح خواهیم داد. در قسمت پایین از شما خواسته می شود استایل شیت XSLT را پیکربندی کنید.

کدهای اضافی http را به حداقل برسانید و یا آنها را فشرده کنید. اطمینان حاصل کنید که منوهای صفحه اصلی و هدر شما به کاربران امکان می دهد تا به گروه های اصلی دسته ها بروند. امروزه محتواهای تصویری محبوبیت زیادی در بین کاربران پیدا کرده اند و استفاده از آن ها در سئو سایت نیز تاثیر بسیار مثبتی دارد. در واقع هدف کلیدواژه شما جایگاه برجستهای در تعیین ساختار محتوا دارد. بنابراین بهتر است که اصول سئو در تولید محتوا را بیاموزیم تا بدانیم که چطور میتوان یک محتوای هدفمند طرّاحی و تولید نمود. این اطلاعات به موتورهای جستجو می گوید که چه زمانی نیاز است ربات های خزنده را در جستجوی بروزرسانی های جدید ارسال کنند. بهتر است باکس robot.txt را علامت بزنید زیرا باعث می شود توسط موتورهای جستجوی دیگر نیز ایندکس شوید. توصیه می شود که هم کادر گوگل و هم بینگ را علامت بزنید. زمانی که ما تشخیص دهیم باید بیشتر توضیح دهیم تا بتوانیم منظورمان را برسانیم یا این مطلب ما به قدری زوایا و گوشه های مختلف دارد که برای رساندن منظورمان به صورت کامل، باید در مورد آن بیشتر توضیح دهیم.

سپس، یک متخصص سئو می تواند هر مشکل فنی را که ممکن است مانع از ترافیک وب سایت شما شود، برطرف کند. کار با یک متخصص سئو باعث صرفه جویی در وقت شما می شود و به شما کمک می کند از اشتباهات پرهزینه جلوگیری کنید. برای این کار نیز میتوان از کمک ابزارهای موجود بهرهمند شد. اگر هم اهل مطالعه کتاب هستید، دو کتاب The Art of SEO و The Search: How Google and Its Rivals Rewrote the Rules of Business and Transformed Our Culture را از دست ندهید. این کار مطمئن ترین راه برای پنهان کردن محتوا از دید عموم نیست اما به شما کمک می کند محتوای مورد نظر را در نتایج جستجو نشان ندهید. خوشبختانه انجام این کار برای کاربران وردپرس به کمک افزونه Google XML Sitemaps که از بهترین افزونه های نقشه سایت وردپرس است، به راحتی امکان پذیر می باشد. خزیدن، فهرست بندی و رتبه بندی وب سایت خود را برای موتورهای جستجو آسان کنید، دائم نظارت کنید که مشکلات خزیدن سایت یا صفحات کدام است، این کار به راحتی در سرچ کنسول امکانپذیر است، گوگل فهرستی از سایت های ایندکس شده و آنهایی که نمی تواند آنها را ایندکس کنند را در اختیارتان قرار می دهد .

مادامیکه وب سایت شما در برابر جستجو مخاطبان و مشتریان بالقوه شما قرار گیرد بازگشت سرمایه شما قطعی خواهد بود و این کار به غیر از سئو سایت reverse-seo راه دیگری ندارد. مشکل اینجاست که شما هنوز روی یکی از راه های خیلی مهم و مفید افزایش بازدید طراحی وب سایت کار نکرده اید . این افزونه با بیش از 2 میلیون نصب فعال و کسب امتیاز 4.9 از 5 یکی از محبوب ترین افزونه های نقشه سایت وردپرس است. این بدان معنی است که پست های محبوب شما به طور خودکار سطح اولویت بالاتری را دریافت می کنند. صفحات استاتیک و نوشته های محبوب وبلاگ به احتمال زیاد مهمترین صفحات بعدی شما هستند ، بنابراین آنها را نیز نمره بیشتری دهید. اگر یک وب سایت استاتیک را اجرا می کنید که بندرت تغییر می کند می توانید گزینه سالانه را انتخاب کنید. Do not use automatic priority calculation – این گزینه با کلیه نوشته ها به صورت برابر رفتار می کند، با ارزش اولویت واقعی که بعداً اختصاص داده می شود. به طور کلی میتوانیم گوگل را مانند یک ناظر در نظر بگیریم که از طریق مطالعه رفتار کاربرها میتواند در مورد کارکرد و عملکرد سایتها تصمیم بگیرد و برای رتبهبندی در نتایج جستجو استفاده کند.

اگر می خواهید سایت شما در کوتاه ترین زمان ممکن ایندکس شود، می توانید از طریق این صفحه به موتورهای جستجو در مورد لینک نقشه سایت خود اطلاع دهید. همین امر فرآیند سئو را ساده تر کرده و چون شما از این طریق به درک گوگل کمک کردهاید، در بهبود رتبه شما تاثیر مستقیم خواهد داشت. محتوای خود را به گونهای سامان دهید که به راحتی درک شود و تعاملپذیر باشد. این راهی است که می توانید با استفاده از یک قسمت طبیعی از هر وب سایتی که به ندرت درباره آن صحبت می شود، سئو خود را افزایش دهید.

ما در لینک زیر اطلاعات کاملی را در مورد سئو تصاویر در اختیارتان قرار داده ایم . پس ما در فایل روبات (robots.txt) سایتمان به خزنده ها مسیر محتوای سایتمان (لینک سایت مپ سایتمان) و اینکه قرار است چه صفحاتی را بررسی و ایندکس و چه صفحاتی را نادیده بگیرند مشخص میکنیم. شما باید URL ، سطح اولویت ، فرکانس تغییر و تاریخ آخرین تغییر URL را مشخص کنید. نقشه سایت همه URL های شما، سطح اولویت و فرکانس تغییر آنها را لیست می کند. اگر شما به همه صفحات خود حداکثر اولویت را بدهید، به موتورهای جستجو اعلام می کنید که همه URL های شما به یک اندازه با ارزش هستند. در سال ۲۰۱۴ گوگل اعلام کرد که سایتهایی که از پروتکل SSL استفاده میکنند رتبه بهتری خواهند گرفت.

البته میتوانید از نقشهساز همان افزونه یواست سئو نیز استفاده کنید. البته شما میتوانید عنوانی طولانیتر انتخاب کنید اما این عنوان در موتورهای جستجو به طور کامل نمایش داده نمیشود. البته اگر به گوگل مپ اعتقادی نداشته باشید. برای طراحی سایت فروشگاهی در تبریز باید علاوه بر در نظر گرفتن مولفه هایی مهم در طراحی سایت، به تعریف موقعیت مکانی برای ارائه کالا/خدمات خود توجه ویژه ای داشته باشید. سئو فاکس دارای کارکنانی از کارشناسان و مشاوران سئو است که خدمات سئو را به عنوان یک سرویس مستقل یا به عنوان بخشی از یک کمپین بازاریابی گسترده تر ارائه می دهند. اگر تگ توسط جاوا اسکریپت اصلاح یا تزریق شد، باید مطمئن شوید که جاوا اسکریپت دستورالعملهای یک یا نسخههای دیگر صفحه را بازنویسی/حذف نمیکند. قسمت آخر Include sitemap in HTML format یک نسخه HTML از نقشه سایت شما برای رباتهای کم پیچیده تر که قادر به درک XML نیستند پیکربندی می کند. بسیاری از صاحبان وب سایت اهمیت سئو و محتوا را در صفحه می دانند، اما سئو تکنیکال را نادیده می گیرند زیرا به نظر “پیچیده” می رسد. اما شما می توانید وب سایت خود را بین زیر دایرکتوری ها به صورت زیر تقسیم کنید. هر صفحه وب سطح اولویت خاص خود را کسب می کند که مقداری بین 0 تا 1 با افزایش 0.1 است.

وقتی در مورد موضوعی صحبت میشود، میتوانید زبان به کار گرفته شده توسط مخاطبان آن موضوع را شناسایی کنید و در مطالب خود استفاده کنید. قبلاً در مورد سطح اولویت نوشته ها صحبت کردیم، این بخش به شما امکان می دهد سطح اولویت محتوای دیگرتان را ارزیابی کنید. در این بخش می توانید کل یا برخی از دسته ها و همچنین نوشته ها و برگه ها را به صورت جداگانه با وارد کردن ID آنها، از نقشه سایت مستثنی کنید. در قسمت پایین می توانید گزینه های پیشرفته افزونه Google XML Sitemaps یا Advanced options را مشاهده کنید. بنابراین از این دو گزینه صرف نظر کنید. این دو خط را می توان یک فایل robots.txt کامل در نظر گرفت ، گرچه یک فایل ربات می تواند شامل چندین خط از دستور العمل های دیگر مانند allows و یا disallows و همچنین crawl-delay (تاخیر در خزش) و غیره باشد. این دستور به ربات گوگل اجازه مشاهده و ایندکس فایلی که در فایل disallowed قرار دارد را می دهد. کافیست یک بار طبق دستور بالا، آدرس این فایل را بنویسید. با استفاده درست از فایل Robots.txt میتوانید به ربات جستجوگر بگویید که Crawl Budget وب سایت شما را به درستی مصرف کنند.

مزیت نهایی سئو فنی این است که اگر یک سایت کاملاً بهینه داشته باشید، احتمالاً ترافیک ارگانیک بیشتری ایجاد می کنید، اما مزایای فردی بی شماری برای پیاده سازی سئو فنی وجود دارد. خبر خوب این است که اکثر مشکلات فنی سئو را می توان با یک ارتقاء ساده برطرف کرد تا بتوانید در سریع ترین زمان ممکن از مزایای آن دیدن کنید. در ادامه به 11 نکته که در محتواهای سئو شده باید رعایت شود را بهصورت موردی ذکر خواهیم کرد. بدترین نکته که نباید در لینک سازی داخلی وجود داشته باشد لینک شکسته است. در انتخاب قالب و ظاهر سایت دقت داشته باشید ، تنها ظاهر سایت مهم نیست ، سرعت ، امنیت ، تجربه کاربری مناسب ، ساختار سایت و سادگی سایت از مهمترین مواردی است که در انتخاب قالب باید در نظر داشته باشید . از هاست و سرور مناسب استفاده کنید، هاست باید سرعت بالائی داشته باشید ، کمتر زمان قطعی را داشته باشد و برنامه های استفاده شده در آن به روز باشد و همچنین خدمات هاستینگ مناسبی داشته باشد . برای مشاهده کلمات کلیدی مشابه، هم میتوانید از سایتهایی مثل LSIGraph استفاده کنید و هم اینکه از جستوجوهای مرتبط گوگل برای اینکار استفاده کنید.