این خلاصه ای از تعریف SEO بود

در این صورت لینکهایی در نقشه هستند که به هیچ جا منتهی نمیشوند. در این سیستم گوگل سعی می کند که پاسخ های خوبی به سوالات کاربران به نمالیش بگذارد. در این بخش میتوانید نقشههای مختلف سایت خود را ثبت کنید. Sitemaps در سرچ کنسول جدید گزارشی است که در آن نقشههای سایت را به گوگل معرفی میکنید. دستور سوم: دسترسی به دیگر قسمت های سایت هم باز است و قسمتی از مسیر مسدود شده ی directory2 دارای دسترسی مجاز است و آدرس آن directory2/subdirectory1 است. این خطا نشان میدهد گوگل برای دسترسی به بعضی از url های سایت دچار مشکل شده است. اما معمولا این فایل کش شده مرتب آپدیت می شود (حداقل روزی یک بار). در مورد بعضی از سایتها بیش از یک نقشه لازم است. از طریق بخش Sitemaps در سرچ کنسول میتوانید نقشه سایت خود را ثبت کنید .در مورد بعضی از سایتها بیش از یک نقشه لازم است. این خطا زمانی رخ میدهد که یک آدرس در سایت www داشته باشد اما url نقشه فاقد آن باشد. ما به صورت کامل در مورد لینک ها در این صفحه توضیحاتی داده ایم .

اگر نقشه مورد تایید گوگل باشد، عبارت success را مشاهده میکنید. در این بخش نقشههایی را مشاهده میکنید که در سرچ کنسول ثبت کرده بودید و به تایید گوگل رسیدهاند. در این صورت باید سایز را به ۱۶۰ در ۱۲۰ تغییر دهید و دوباره آنها را به گوگل وبمستر معرفی کنید. چرا که به طور پیش فرض وردپرس، لینک سایت شما را تبدیل به عبارتی بی معنی می نماید، که این مسئله در سئو سایت شما تاثیر منفی دارد. Discovered URLs: در این بخش میتوانید ببینید چه تعداد از url های سایتتان ایندکس شدهاند. چیزی که لازم میدونیم در اینجا راجبش بگیم نظم انتشار محتوا هست که برای گوگل از اهمیت زیادی برخورداره و روی سرعت ایندکس شدن سایت شما تاثیر بسزایی میزاره. با اضافه شدن هر صفحه جدید به سایت ما یا تغییر در محتوا و زمان انتشار این فایل به صورت خودکار بهروزرسانی شده و اطلاعات لازم را در اختیار گوگل قرار میدهد.

بعبارتی یعنی سایت شما همانطور که بر روی صفحه لپتاپ به خوبی مشخص است برای صفحههای کوچکتر مانند تبلتها و گوشیهای همراه نیز به خوبی بهینه شده باشد. اما امروزه گوگل سایت شما را علاوه بر تعداد بک لینک های معتبر، بر مبنای (Expertise, Authoritativeness & Trustworthiness ) که به معنای تخصص، اعتبار و قابلیت اعتماد است، ارزیابی می کند که به اختصار به آن E-A-T نیز می گویند. علاوه بر موارد فوق، میتوانید از دادههای ساختیافته برای توصیف محتوای خود برای موتورهای جستجو به نحوی که آنها میتوانند آن را درک کنند، استفاده کنید. با استفاده از دستورالعملهای گوگل نسبت به تغییر نقشه اقدام کنید تا بتواند کدهای آن را شناسایی کند. در واقع گوگل باید سایت شما را بشناسد تا بتواند آن را بررسی کند. برای اینکه مخاطب بتواند با متن شما ارتباط برقرار کند بهترین راه این است که ساده و عامیانه مطالب و اطلاعات خود را برایش بنویسید در این حالت سرعت خواندن و فهم مطلب افزایش می یابد. اگر نقشه سایتتان این ویژگیها را نداشته باشد با این خطا مواجه میشوید. استفاده از مطالب سایت های دیگر بدون ذکر منبع سایت، نتیجه ای به جز جریمه گوگل و افت رتبه سایت را به همراه نخواهد داشت.

این روش کاملاً منطبق با قوانین و مقررات گوگل است و اقدامات آن مبتنی بر چارچوبها و خط قرمزهای الگوریتمهای موتورهای جستجو است. اما اینکه وب سایت های دیگر هم به متخصص بودن شما اشاره کنند، این یک داستان کاملاً متفاوت است. این خطا زمانی رخ میدهد که یکی از تگهای نقشه را حذف کرده باشید. چنان که از نامش پیدا است، این خطا هنگامی رخ میدهد که نقشه سایت را فشردهسازی کرده باشید. این دسته از محتواها اگر مطالب صحیح و کاملی را در خود جای بدهند، نیازهای کاربران را به شکلی صحیح مرتفع کرده و از جستجوی بیشتر ان ها جلوگیری می کنند. برای سئو کردن بهتر صفحات تگ و دسته بندی سایت خود، می بایست از متن سئو شده کمک بگیرید. سوالی که بسیار پرسیده می شود این است که بطور پیشفرض و استاندارد این فایل در یک سایت وردپرسی چه محتوایی می بایست داشته باشد. Status: این مورد به وضعیت تایید یا رد نقشه میپردازد.

این مورد هم به تگ حذف شده برمیگردد. این مورد هم به تگهای درون نقشه برمیگردد. در دست داشتن این آمار و اطلاعات کمک بزرگی در راستای سئو و بهینهسازی سایت خواهد کرد. خیلی از مواقع اطلاعات این سایت را برای ارائه در مدارس و دانشگاهها جمعآوری میکنند. برای شناسایی آنها باید از تگهای مرتبط استفاده کنید در غیر این صورت با این خطا مواجه میشوید. موتورهای جستوجوی مهم مانند گوگل برای درک ساختار سایت از سایت مپ XML استفاده میکنند. در این حالت باید آن را تقسیم کنید و در بخشهای مجزا به گوگل معرفی کنید. گاهی اوقات برای ما این اتفاق رخ داده است که هرکاری بر روی سایت خود انجام می دهیم هیچ نتیجه ای از آن نمی گیریم و رتبه های ما تغییر پیدا نمیکند.

حالا اگر بخواهیم این فرایند را به سئو تشبیه کنیم، فضای داخل خانه میشود سئو داخلی و محوطه بیرون خانه میشود سئو خارجی! ، بنابراین همواره این نکته را در نظر داشته باشین که سایتتون با مرورگر کروم سازگار باشه و با سرعت بالایی تو این مرورگر لود بشه و سایتتون برای این مرورگر به خوبی بهینه شده باشه. با کلیلک روی گزینه SEE INDEX COVERAGE میتوانید نمودار url های ثبت شده را مشاهده کنید و اطلاعات دقیقتری کسب کنید. ثبت نقشه در سرچ کنسول چگونه انجام میشود؟ از طریق بخش Sitemaps در سرچ کنسول جدید میتوانید نقشه سایت خود را ثبت کنید. در این صورت باید فایل Robots.txt را اصلاح و امکان دسترسی را فراهم کنید. اگر در یک صفحه چند مورد ویدئو داشته باشید و از تگهای عنوان به درستی استفاده نکرده باشید، با این خطا مواجه خواهید شد. درصورتیکه از انکرتکستهای یکسان هنگام لینک سازی استفاده کنید قطعاً خیلی زود توسط الگوریتم پنگوئن جریمه خواهید شد. محتوای شما باید از نظر ارزش رتبه بالایی داشته باشد و درک آن برای مخاطب جذاب باشد، اما در عین حال از زبان و اصطلاحاتی استفاده کند که توسط موتورهای جستجو پیدا شوند.

ممکن است در آدرس بعضی از url ها از کاراکترهای نامعتبر مثل گیومه استفاده کرده باشید. دقت داشته باشید که در هر صفحه از سایتتان بیش از یک تگ H1 قرار نگیرد. وقتی صفحات چندگانهای دارید که عموما شبیه هم هستند مانند محصولات موجود در یک دستهبندی خاص یا چند رنگ از یک محصول را در صفحات مختلف قرار دادهاید. ربات های گوگل را تحت اختیار خودت بگیر، بهشون دستور بده و بگو چکار کنند. قطعه کد ساده بالا می گوید که همه ربات ها، همه صفحات سایت را ایندکس و برای نقشه XML سایت آماده کنند. ایجاد Sitemap یا نقشه سایت روشی مفید است که با آن میتوانیم سرعت ایندکس شدن صفحات سایت را بالا ببریم. ایجاد نقشه سایت روشی مفید است که با آن میتوانیم سرعت ایندکس شدن صفحات سایت را بالا ببریم و از این طریق به سئو آن کمک کنیم. Sitemap: زیر این عنوان، نوع و نام نقشههای ثبتشده را مشاهده میکنید.

در این صورت دوباره باید نقشه را بررسی، اصلاح و ارسال کنید. باید تمامی لینکهای نقشه را بررسی و مشکلات را حل کنید. نقشه سایتی که به درستی تنظیم شده باشد بیشتر مورد توجه خزندههای گوگل قرار میگیرد. بر پايه محاسبات يادگيري ماشين (machine leaing) که 27 ويژگي مشترک ميان ميليون ها وبسايت جريمه يا بن شده توسط گوگل را بررسي مي کند، بدست مي آيد. موتورهای جستجوگر اصلی Sitemap را به متخصصان سئو توصیه می کنند؛ شاید هم گوگل درصدد ساخت الگوریتمی جدید با تکیه بر Sitemap باشد. با کلیک روی هر یک از نقشههای ثبتشده، میتوانید اطلاعات جزئیتر را مشاهده کنید. از آنجا که ماهیت یک روند کوتاه مدت است، ممکن است از طریق این روش ترافیک طولانی مدت ایجاد نکنید، اما می توانید یک شبه ترافیک را مشاهده کنید. اطلاعات مختلفی وجود دارد در این قسمت وجود دارد که هر یک را به تفکیک بررسی میکنیم. هر یک از این رباتها به طور مجزا صفحات وب سایت را بررسی میکنند و شما در صورت لزوم میتوانید عملکرد هر یک را محدود کنید.

در این حالت باید دوباره نقشه را بررسی و طبق دستورالعملهای گوگل تنظیم کنید. اگر با این پیغام مواجه شدید، متوجه میشوید گوگل نتوانسته است نقشه سایت را به درستی پردازش کند. اگر با پیغام Sitemap index Processed successfully مواجه شدید، متوجه میشوید که نقشه سایت به درستی در گوگل ثبت شده است. مرحله بعد از طراحی و ساخت نقشه سایت ثبت آن در سرچ کنسول جدید گوگل است. اگر نقشه سایت داشته باشیم ولی آن را به گوگل معرفی نکنیم این گزارشات فعال نخواهند شد. در این حالت باید نقشه را دوباره به گوگل وبمستر معرفی کنید. برای حل آن باید نقشه را از حالت فشرده خارج و دوباره ثبت کنید. تمام عوامل تاثیرگذار در نظر مشتریان، به دو بخش فضای داخل خانه و محیط خارج خانه تقسیم میشود.

در دادن لینک های خارجی افراط نکنید، اما اگر احساس می کنید که استفاده از یک لینک خارجی کاملا منطقیست، حتما نسبت به انجام این کار اقدام کنید. این خطا چندان رایج نیست اما به هر حال اگر با آن مواجه شدید متوجه میشوید حجم فایل نقشه سایتتان زیاد است. تگ H1 مهمترین تگ هدینگ است که عنوان اصلی صفحه در آن قرار میگیرد و بهتر است در هر صفحه از وبسایت فقط یکبار استفاده شود. همچنین از استفاده از آدرس هایی که (session ID) دارند خودداری کنید. تحلیل هایی که ابزارهای سئو در اختیار شما قرار میدهند، ارزشمند خواهند بود، در صورتی که ارتباط عوامل مختلف را با همدیگر کشف کنید. وب سایت هایی که دارای محبوبیت بالاتری هستند نسبت به وب سایت هایی که محبوبیت کمتری دارند، در گوگل رتبه بالاتری دارند.

یکی از مهم ترین خدمات ارائه شده توسط تیم متخصص رسانه پونه، سئو سایت reverse-seo است. با این حال، این یکی از بهترین و ساده ترین استراتژی ها برای بهبود سرعت سایت و رتبه های جستجو است. نام دامنه (domain) به کسب و کار شما اعتبار می بخشد و شما را در بازار آنلاین در مقابل بزرگ ترین رقبایتان قرار می دهد. برای اطلاع از چگونگی ایندکس صفحات مقاله ایندکس کردن سایت در گوگل را بخوانید. 4. در بخش Search Robots موتور جستجوی مورد نظری که سایت شما دررون اون ایندکس شده رو تو این قسمت انتخاب کنید که طبق معمول ما باید Google رو انتخاب کنیم. هدف اصلی ما از ساخت فایل Robots.txt این است که بتوانیم رفتار خزنده ها و ربات هایی که به وبسایت ما سر می زنند را کنترل کنیم. پس از نوشتن عبارت User-agent و قرا دادن دو نقطه در جلوی آن، نام رباتی که میخواهید به آن دستور بدهید را می نویسید به عنوان مثال زمانی که بخواهیم به ربات گوگل دستور بدهیم از عبارت User-agent: googlebot استفاده می کنیم. درصورتیکه بخواهید مالکیت را تغییر دهید، کافی است بر روی منوی ردیف 3 نقطه کلیک کنید و بر روی گزینهٔ “Manage property owners” کلیک کنید تا به صفحه “Webmaster Central” منتقل شوید و مالکان وبسایت را در آنجا مشخص کنید.

یکی از راههایی که میتوان با کمک آن به دیده شدن محتواها کمک کرد، بهینه کردن آن برای موتورهای جستجو است. ولی برای آشنا شدن بیشتر با سئو یا بهینه سازی وبسایت بهتر است که مقالات مرتبط با بهینه سازی در وبلاگ استاد وب را مطالعه کنید و به شما پیشنهاد می کنیم برای انتخاب کلمات کلیدی اصلی از کلمات کلیدی طولانی آغاز کنید تا بتوانید در این عرصه پیروز شوید. در این شرایط ابتدا از درستی آدرسی که برای نقشه معرفی کردهاید مطمئن شوید. برای اطمینان از این موضوع کدهای داخل محتوای خود را بررسی کنید و مطمئن شوید عنوان محتوا داخل تگ H1 قرار گرفته باشد و اینکه کلمه کلیدی داخل عنوان حضور داشته باشد. در این موارد احتمالا لینک نامعتبر یا آدرس اشتباهی وجود دارد. به این ترتیب، هیچ فشاری برای انجام معجزه وجود ندارد.