اهمیت سایت مپ برای گوگل

81- از دامنه های مختلف با پسوند های edu. تمامی آدرس های موجود در یک نقشه سایت فقط مربوط به یک دامنه هستند بنابراین چنانچه در سایت خود از زیر دامنه (ساب دامین) نیز استفاده کرده اید باید برای زیر دامنه نیز نقشه سایت ایجاد نمایید. سایت مپ یا نقشه سایت، نقشه وب سایت شما است که لیستی از URL های موجود در سایت شما را شامل می شود. در این چک لیست تلاش شده کلیه بخش های اصلی سئو شامل اصول پایه سئو، سئو فنی، سئو داخلی و محتوا، سئو خارجی پوشش داده شود. برای مثال اگر کاربر به دنبال یک صفحه فروشگاهی شامل دسته بندی محصولات خاصی باشد، ولی شما یک مقاله آماده کرده اید، محتوای شما با Search Intent تطابق ندارد.

بنابراین اگرچه نیاز نیست هر بار سایت مپ خود را بروز رسانی کنید اما بهتر است هر بار که تغییرات وسیعی در سایت خود ایجاد میکنید سایت مپ جدیدی نیز ایجاد کنید و موتورهای جستجو را از تغییرات اعمال شده مطلع نمایید. گوگل در صورت مشاهده نقض قوانین موتورهای جستجو، ممکن است با Manual Actions سایت را جریمه کند. 95- از سایت های مرتبط با موضوع فعالیت سایتتان لینک دریافت کنید. میتوانید با تولید محتوای غنی کاری کنید که سایتهای دیگر از مطالب سایتتان استفاده کنند و به عنوان منبع به آن لینک بدهند یا این که با خرید لینک اسپم رتبه سایتتان را بالا ببرید! برای این کار باید صفحاتی که با کلمه مد نظر شما رتبه کسب کرده اند را بررسی کنید. جاهایی که نیاز به اصلاح و بهبود دارند را مشخص کنید و با برنامه ریزی آن ها را برطرف کنید. به این فرایند که سایت شما به صفحه اول گوگل در عبارات مرتبط با کسب و کارتان خواهد رسید، سئو سایت یا همان بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو می گویند.

شما با استفاده از بهینهسازی سایتتان میتوانید سبب پیشرفت و بهبود عملکرد آن شوید. در صورت مشاهده نسخه های مختلف از وب سایت خود در گوگل، می توانید با استفاده از ریدایرکت 301 این مشکل را مرتفع کنید. اما همانطور که مشاهده می کنید بخش Articles دارای عملکرد مناسبی نیست. اما تا یک سوم از کل جستجوها در Bing انجام می شود. در اینجا نیز برای معرفی نقشه سایت خود به بینگ ابتدا باید در Bing webmaster ثبت نام کنید. موتور جستجوی Bing به اندازه گوگل محبوب نیست. الگوریتم های جستجوی گوگل قبل از ارائه نتیجه به کاربر عوامل زیادی را در نظر می گیرند.

این کار سبب میشود با زیادتر شدن محتوای سایتتان بتوانید روی آن مدیریت بهتری داشته باشید و مثل یک وبمستر حرفهای آن را کنترل کنید. و مطمئن شوید محتوایی که برای این کار تولید کرده اید با هدف کاربر تطابق دارد. تولید محتوای عاطفی: خلق محتوایی که روی عواطف و احساسات انسانی دست میگذارد راهی عالی برای به دست آوردن لینک است. این بخش از سئو به محتوا ارتباطی ندارد و به اصلاح و بهبود زیر ساخت وبسایت میپردازد. وجود دارد. شما می توانید متناسب با وبسایت خود از آنها استفاده کنید. شما باید شخصیت برند خاص خود را در سئو نمایان کنید! قبل از تحقیق در مورد کلمات کلیدی، از خود بپرسید مخاطبان شما بیشتر چه کلماتی را جستجو می کنند. یکی از بخش های مهم چک لیست سئو 2021 پیدا کردن کلمات کلیدی می باشد. ما برای این که چک لیست سئو 2021 به سادگی قابل استفاده باشد آن را به چندین بخش تقسیم کرده ایم. امیدواریم این آموزش به شما در ساخت و ثبت نقشه سایت کمک کرده باشد چنانچه سوالی در خصوص آموزش ارائه شده دارید لطفا در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

فایل های موجود در یک صفحه را می توان به اندازه های کوچکتر کاهش داد تا به عنوان تجزیه و تحلیل سئوی وب سایت ، صفحه سریع تر بارگذاری شود. توضیحات متا همان بخشی است که زیر عنوان در نتایج جستجو نمایش داده میشود. البته واضح است که نبودن یا عدم دسترسی به این فایل به منظور فیلتر شدن توسط موتورهای جستجو نیست بلکه در آن صورت موتورهای جستجو با تنظیمات پیش فرض خود به بررسی وب سایت اقدام می کنند. با استفاده از screaming frog و سایر ابزار های بررسی فنی سایت می توانید این لینک ها را شناسایی کنید.

در مورد سرعت بارگزاری نسخه موبایل خود بسیار متمرکز باشید این مورد در سئو از ریسپانسیو بودن وبسایت شما هم سایت reverse-seo مهمتر است. هدف از نقشه سایت این است که به موتورهای جستجو کمک کند تا صفحات مهم تر وبسایت را به خوبی شناسایی کنند. برای خطاب کردن ربات موتور جستجو باید نام آن را وارد کنید، پس نیازمند دانستن نام کامل و تعداد کامل ربات موتورهای جستجو هستید. درساختن و معرفیکردن فایل سایت مپ به گوگل باید دو محدودیت را در ذهن داشته باشید: اول اینکه تعداد URLs در سایت مپ نمیتواند از ۵۰هزار بیشتر باشد و دوم اینکه حجم فایل xml سایت مپ نباید بیشتر از ۵۰ مگابایت باشد. با انجام این کار ، شما به یکباره دو کار را انجام می دهید.

می توانید خطاهای خزش (Crawl Errors) را که از طریق سرچ کنسول گوگل شناسایی کنید. می باشد. نمونه آن را در تصویر زیر مشاهده می کنید. برای نمونه در شکل زیر آدرس url نقشه سایتی که از طریق Yoast seo ایجاد شده است را وارد کرده ایم. یکی از مزیت های وردپرس داشتن افزونه Yoast SEO است. در گزارش coverage می توانید خطا ها و اخطار های این بخش را ببینید. اما اگر سایت شما بیشتر از 50,000 آدرس داشته باشد، می توانید یک «سایت مپ اصلی برای سایت مپ های دیگر» ایجاد کنید تا این عدد را افزایش دهید. به خصوص اگر موارد موجود در چک لیست سئو فنی زیر را دنبال کنید.

سپس یک سایت مپ دیگر برای تمام برگه های خود ایجاد کنید و همینطور برای دسته های مختلف سایت و کلمات کلیدی و … به همین دلیل شما در تمام وب فارسی شاهد آن هستید که به صورت دیوانهواری همه در حال تولید محتوا میباشند. رعایت اصول سئو در تولید محتوا بسیار مهم است. همچنین می توانید از قابلیت ایجاد نقشه داینامیک افزونه یوست سئو نیز استفاده کنید که بسیار بهتر و کاربردی تر است. کافی است فقط روی آیتم هایی که مربوط به شما است تمرکز کنید. اگر سئو سایت خود را به تازگی شروع کرده اید حتما آیتم هایی در این بخش وجود دارد که نیاز به بهبود دارد.

برای مثال در زمان تحقیق کلمات کلیدی در سئو محلی تشخیص هدف کاربران با بررسی نقشه گوگل، اسنیپت ها و ریزالت های اولیه در صفحه SERP، انجام می شود. همه ما میدانیم که محتوا پادشاه است و باید محتوای با کیفیت تولید کنیم اما ایجاد محتوای با کیفیت، از ساختارسازی حرفهای سایت و انتخاب کلمات کلیدی مناسب میگذرد. ساختار سایت همیشه مورد توجه بوده ، یک سایت با ساختاری بهینه ضمن ساده کردن مسیر ربات های گوگل در هنگام برداشت اطلاعات سایت باعث بهبود رتبه نیز خواهد شد. برای این کار می توانید از بهترین افزونه های بهینه سازی تصاویر وردپرس استفاده کنید. ولی در صورتی که از سایت برنامه نویسی شده استفاده می کنید باید حتما این فایل را ایجاد کنید. اگر وب سایت های دیگر به صفحه ای از سایت شما که وجود ندارند لینک می دهند، حتما این لینک های شکسته را برطرف کنید.

این امر در بهینه سازی و سئوی سایت تاثیرگذار می باشد. برای انتخاب یک مدرس با تجربه و توانمند در حوزه سئو و بهینه سازی سایت باید نهایت دقت و بررسی را انجام داد. توجه داشته باشید سئو یا بهینه سازی موتور های جست و جو یک کار غیر اخلاقی یا دخالت و دستکاری در کار آن ها نیست، بلکه در واقع میتوان گفت این شیوه یک شیوهی کمکی برای بهبود در دیده شدن وبسایتهای گوناگون در نتیجهی جست و جوهایی است که انجام میشود. این مورد معمولا به دلیل وجود محتواهای غیر اخلاقی و بی کیفیت، وجود لینک های ساختگی، سئو کلاه سیاه رخ می دهد. چندتا تکنیک برای این کار وجود داره که در ادامه به اونها اشاره می کنم. کسب و کار شما را در پی خواهد داشت. به طور پیش فرض خبری از فایل robots.txt نیست و باید روی گزینه create robots.txt را بزنید. همچنین می توانید متناسبا میزان هزینه لازم را تخمین بزنید. همچنین در لینک سازی داخلی ممکن است به صفحه ای لینک داده باشید که حذف شده است. برخی از آیتم های این چک لیست ها ممکن است مربوط به سایت شما نباشد. وقتی از این چک لیست استفاده می کنید ممکن است بسیاری از این نکات را در سایت خود رعایت کرده باشید.

بادوام و پایدار بودن در این کار دشوار است و به مهارت خاصی نیاز دارد اما به این معنا نیست که نتوانید در آن موفق شوید، فقط کافی است بتوانید بعد از سئو جایگاه خود را با تولید مداوم محتوا در گوگل حفظ کنید. اگر در محتوای خود به این سوالات به خوبی پاسخ دهید بسیاری از کاربران را می توانید جذب سایت خود کنید. با انجام موارد ذکر شده در چک لیست سئو برای کلمات کلیدی، می توانید کلمات صحیح را برای کسب و کار خود انتخاب کنید. به این معنی که شما می توانید برای هر یک از قسمت های سایت یک سایت مپ Sitemap XML بسازید، سپس تمامی این سایت مپ ها (که هر یک 50,000 آدرس دارند) را در یک سایت مپ مادر گردآوری کرده و منتشر کنید. به طور مثال شما می توانید یک سایت مپ برای تمام نوشته های خود ایجاد کنید که حاوی 50000 آدرس می باشد. از آنجایی که هر یک از موتورهای جستجو مدت زمان محدودی برای خزیدن در یک وب سایت را دارند، شما باید سعی کنید که این زمان را صرف صفحاتی کنید که نیاز دارید تا در لیست موتورهای جستجو نمایش داده شوند. شما می توانید به راحتی با یادگیری سئو، سایت خود را به صفحه اول جستجو موتورهای جستجوگر برسانید و درآمد و بازدید سایت خود را تا چندین برابر افزایش دهید.

به همین دلیل اگر سوالاتی که کاربران از گوگل می پرسند را پیدا کنید، حتما می توانید محتوای مناسب نیز تولید کنید. باید سایت خود را به گونه ای تنظیم کنید که تنها یک نسخه واحد از آن در گوگل ایندکس شود. این کار به شما کمک می کند برای سئو سایت خود برنامه ریزی و زمانبندی کنید. برای این که بررسی گزارش Manual Action باید به سرچ کنسول مراجعی کنید. خوب است بدانید که سرچ کنسول به شما اجازه میدهد چند سایت مپ مختلف را به گوگل معرفی کنید؛ اما مگر یک نقشه برای هر سایت کافی نیست؟ سایت مپ به عنوان نقشه سایت شما شناخته میشود و ربات های گوگل را به سمت تمام صفحات مهم سایت راهنمایی میکند. پیش از اینکه گوگل متوجه این موضوع شود سایتهای بسیاری از این طریق موفق به کسب رتبه در صفحه اول شده بودند اما وقتی گوگل از ماجرا بو برد با یک آپدیت بزرگ به نام Exact Match Domain رتبه تمام سایتها را زیر و رو کرد! در وو رنک بین 0 تا 100 یک امتیاز به سایت شما با توجه به پرفورمنس آن تعلق میگیرد که باید سعی کنید برای بهبود وضعیت تکنیکال سایت خود آن را به 100 یا نزدیکی آن برسانید.البته لاذم به ذکر است که برای استفاده از سایت وو رنک حتما باید اکانت آن را تهیه کنید.