انواع محتوا؛ بررسی روش های تولید محتوا سایت

در زمان نگارش مطلب دقت کنید که مخاطب اصلی شما در درجه اول کاربران هستند. این موضوع نیز دلیلی برای دقت بیشتر در هنگام انتخاب متخصص سئو می باشد. فایل robots.txt شما یک ابزار قوی برای بهبود سئو سایت محسوب می شود، با این فایل می تونید دسترسی موتورهای جستجو به برخی محتواها را ببندید اما کارهای بهتری هم میشه با این فایل کرد، در ادامه بخوانید. فعالیتهایی که برآمده از قلب سایت و کلینیک تهرانی هم در تعیین این وظایف مشاور. اگر شما صاحب یک فروشگاه کفش هستید، برای مثال، عبارت «انتخاب کفشهای بچهگانه ما را بررسی کنید»، در صفحه اصلی شما میتواند از طریق متن لنگر به فروشگاه آنلاین شما که مملو از – حدس زدید – کفشهای کودکانه است، پیوند دهد. برای مثال اگر کلمه کلیدی شما seo باشد استفاده از این واژه در دامنه اصلی سایت به عنوان یک مزیت شناخته میشود.

توضیحات متا هم همان یکی دو خطی هستند که زیر هر لینک نوشته شدهاند. در نهایت در خط ششم، آدرس نقشه سایت را به گوگل و هم نوعانش نشان داده ایم. این کدها موجب خواهد بود که تو حوزه محتوا مشغول به کار بودیم، اما در وردپرس. اگر قصد دارید یک آژانس سئو را اداره کنید (یا در آن کار کنید)، سئوی محلی بخش بزرگی از روز شما را اشغال خواهد کرد. سئوی موبایل در بدترین حالت، میتواند نرخ پرش بالا و تبدیل کم به شما بدهد. دامنه باید ساده و به نوعی باشد که در ذهن کاربر ثبت شود.

بنابراین می توان گفت می توانیم با کمک سایت مپ از افت سئو سایت خود جلوگیری نماییم. می توان دستورات جدید را به فایل با زدن دکمه اضافه کردن دستورات، اضافه نمود. به جای اینکه خزنده ها تمام صفحات شما را با آزمون و خطا پیدا کنند، می توان این نوع فایل را به گوگل ارسال کرد تا خزیدن آسان تر و کارآمدتر شود. موبایل ها جزئی از زندگی ما انسان ها شده است. در مثال بالا ما به موتورهای جستجو اجازه بررسی فایل های درون فولدر wp-content/uploads را داده ایم. در خط اول به موتورهای جستجو اجازه بررسی تمام عکس ها و فایل های پوشه uploads را داده ایم، و هم چنین اجازه ایندکس کردن پوشه های پلاگین ها، ادمین و فایل های readme.html و لینک های ریدایرکت شده را فراهم کرده ایم. در خط 3و 4 نیز به ربات های خزنده اجازه بررسی محتوای درون فولدر پلاگین ها و ادمین را ندادیم. فایل Robots.txt یکی از مهمترین عوامل تأثیرگذار بر سئوی سایت شما است بنابراین در انتقال دادن محتوای خود به این فایل دقت کافی را داشته باشید چرا که کوچکترین اشتباه در این فایل ها می تواند تمامی زحمات شما را برای به کار بردن قوانین سئو هدر دهد و شما رتبه بندی خود را در گوگل از دست بدهید .

بدون آن، ممکن است سایت جذابی داشته باشید که به کندی بارگیری میشود، قابل استفاده در دستگاههای تلفن همراه نیست، کاربران را به اطلاعاتی که نیاز دارند هدایت نمیکند، یا زمانی که کاربران سعی میکنند با شما تماس بگیرند یا محصولات شما را بخرند، دچار مشکل میشوند. کراولهای زیادی با اهداف مختلف در حال ایندکس صفحات وب هستند. هزینه انجام پروژه به گونه ای که بتواند اهداف را برآورده کند، توافق می شود. در آموزش سئو محتوا، از توضیحات متا به عنوان نسخه تبلیغاتی وب سایت یاد می شود اما دقت داشته باشید که رتبه بندی وب سایت و نمایش صفحه مورد نظر به کاربران تنها یکی از اهداف است.

هرچه محتوای شما بهتر با هدف کاربر مطابقت داشته باشد، رتبه بالاتری خواهد داشت. پس بجای رتبه گرفتن محض برای چند کلمه کلیدی، بهتر است برگهای ایجاد کنید که تمام زوایای جالب توجه کاربر در مورد آن کلمه کلیدی را پوشش دهد. اینکه ما متنی را بنویسیم و در صفحهای از سایت قرار دهیم و آن را به حال خود رها کنیم اشتباه بزرگی است. آیا به آن نیاز دارید؟ اولین و مهمترین بحث در سئو سایت ، تولید محتوا خوب و با کیفیت است.گام اول برای تولید محتوای خوب شناخت کامل از سایت، هدف سایت، شناخت کاربران و نیاز آنان است چرا که با شناخت درست کاربران تولید محتوا را بر اساس خواسته ی آن ها انجام میدهیم پس اینگونه است که ورودی را بالا میبریم و ترافیک سایت بیشتر میشود. Robots.txt در واقع یک فایل متنی است که بوسیله آن صاحبان وبسایت ها یا به عبارتی وبمسترها به موتورهای جستجو مانند گوگل می گویند که رباتهای خزنده خود را به کدام صفحات بفرستند و کدام صفحات را نیز ایندکس نکنند.

دوره سئو حالا شما به سمت ایده های نو و خلاقیت هدایت شوید. فایل robots.txt ایده آل به چه شکل است؟ اگر از وردپرس برای طراحی سایت استفاده می کنید، حتما می دانید اگر قصد بستن دسترسی موتورهای جستجو به یک برگه یا نوشته دارید، بهترین گزینه افزونه yoast seo است، اما به طور کلی در CMS های دیگر غیر از وردپرس، بستن یک صفحه بخصوص در سایت با robots.txt به سادگی امکان پذیر است. بهترین ابزار هایی که می توانید برای این کار از آنها استفاده کنید، ahrefs ، semrush و moz خواهد بود. تا اینجا حتما متوجه شدید که شاید نتوانید به تنهایی خودتان از پس این کار بر بیایید چرا که این موضوع کاملا تخصصی است و نیاز به تجربه ی فراوانی دارد. توجه به تگهای alt نیز برای استراتژی کلی سئو در صفحه مفید است. بهینه سازی Crawl Rate Limit نام دارد که برای ارائه تجربه کاربری بهتر در یک روز تعداد صفحات قابل Crawl را محدود میکند. با توجه به اینکه خیلی از دوستان به دنبال یادگیری مباحث سئو محتوا و یا بهینه سازی محتوا هستند در این مقاله میخواهم مرحله به مرحله و از صفر تا صد شما را با بهینه سازی محتوا آشنا کنم.

بنابراین اگر میخواهید جلوتر از دیگران باشید، توصیه میکنم این ۵ روند نوظهور سئو سایت reverse-seo را مطالعه کنید. این یک روند در حال ظهور است و باید برای آن آماده بود. یعنی هربار که به سایت شما می آیند مقدار معینی صفحات را بازدید می کنند و اگر در این مدت تمام صفحات شما بازدید نشد، از سایت می روند و دفعه بعدی که برگشتند ادامه می دهند. و هممون روزانه چندین بار به گوگل مراجعه می کنیم و برای پیدا کردن جواب سوالاتمان سرچ می کنیم. تا وقتی که سایت شما نوپا است و صفحات زیادی ندارید، نبودن این فایل مشکلی ایجاد نمی کند اما وقتی سایت شما گسترده تر و تعداد صفحات بیشتر شود، مدیریت crawl budget یا زمانی که گوگل برای ایندکس روزانه سایت شما اختصاص می دهد از اهمیت بالایی برخوردار می شود. در صورتی که این نکات را در محتوای خود رعایت نکنید، محتوای شما از ارزش بسیار کمی برخوردار خواهد شد. دامنه سایت یکی از مهم ترین مسائلیست که در ابتدای کار باید به آن دقت کرد و پس از انتخاب آن در ادامه دامنه یعنی دسته ها، مقالات و محصولات باید اصول را رعایت کرد.

معرفی محتوا: قبل از نوشتن استراتژی تولید محتوا، باید شبکه های اجتماعی و راه های نشر آن را پیدا کنید. سئو و تولید محتوا با یک ارتباط دارند. با اینحال، اصلیترین مشکلی که متنهای طولانی دارند این است که خیلی زود کاربران را خسته میکنند. میتوان سئو را در اینترنت سرچ میکنند که قابل دسترسی هستند اما. بهطور معمول؛ سئو نویسان با قواعد مهم در این زمینه آشنا هستند و سعی میکنند محتوای نوشته شده را به گونهای ویرایش کنند تا برای کاربران جذاب باشند. حل می شود. با این کار دیگه موتورهای جستجو زمانی که روی سایت شما صرف می کنند یا همان crawl buget را فقط صفحات هدف و ارزشمند شما را ایندکس می کنند. به طور مثال به جای «بهترین رستوران غذای سنتی» روی «بهترین رستوران غذای سنتی در اصفهان» کار کنید و تمام بازدیدهای مربوط به این جستجو، که اتفاقاً جستجو کننده آن دقیقاً به دنبال کسب و کار شماست متمرکز شوید. همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است با افزایش تعداد مقالات در زمینه کاری خود که در طول یک ماه منتشر میکنید، میتواند تعیین کننده نرخ کلیک و بازدید از سایت شما باشد. چرا باید برای تبلیغ و افزایش ترافیک سایت خود را بهخوبی تیتر بندی.

برای مثال فایل های موجود در پوشه پلاگین های وردپرس. این ایتم البته بیشتر در زمینه سئو داخلی دسته بندی می شود. اگر وردپرس کار می کنید، فراموش نکنید با بلاک کردن دسترسی رباتها به صفحاتی مانند دسته بندی ها، برچسب ها و آنهایی که آرشیو شده اند سرعت خزیدن و ایندکس کردن موتورهای جستجو در سایت را افزایش می دهید. اقداماتی که در سئو داخلی سایت و در سئو خارجی سایت آن انجام می شود در نهایت منجر به افزایش رتبه در نتایج گوگل می شود. ۴- دستور crawl-delay: سرعت لود شدن صفحات یکی از معیارهای مهم در افزایش یا کاهش رضایت کاربران و در نتیجه معیار موثری در تعیین رتبه سایت است. استفاده از واژگان فارسی در url باعث ایجاد لینک های طویل برای شما می شود. توجه داشته باشید که این تکنیک باید برای همیشه ادامه داشته باشد و اگر بک لینک های خود را شارژ نکنید احتمال سقوط سایت شما بسیار بالاست. فراموش نکنید تغییرات ایجاد شده را ذخیره کنید.

اگر میخواهید سایت تان در کوتاهترین زمان به رتبه های برتر گوگل برسد و بیشترین حجم ترافیک را به سایت هدایت کند میتوانید از خدمات سئو سایت شرکت سئو آریا تهران بهره مند شوید. سئویی که به تنهایی نمیتواند فروش شما را به صفحه اصلی سایتتان هدایت نمایید. به عبارتی شما میتوانید جهت مشخص کردن استراتژیهای مناسب روشهای مختلف و مؤثری را در وب سایت خود اجرا نمایید. ساخت بک لینک یکی دیگر از روشهای ایندکس صفحات در نتایج است. متن لنگر یا همان انکرتکست (Anchor Text) به کلمه یا متنی گفته میشود که به آدرس دیگری لینک شده است. متخصص سئو این است که کارمندی را به سمت وردپرس جذب مشتری شود.

دامنه سایت نه تنها در بحث سئو بلکه به صورت کلی در دیجیتال مارکتینگ مهم است و در انتخاب آن باید دقت کرد. سئو به هیچ عنوان یک راه حل کوتاه مدت نیست. اگر این مدت را صرف بازدید صفحات بی اهمیت کنند، مطالب و صفحات اصلی شما سرعت ایندکس پایین تری خواهید داشت. البته من از این موضوع استقبال میکنم، چرا که هر چه مدت زمان اضافه کردن بکلینکها بیشتر باشد، اعتبار بیشتری برای سایت به همراه دارد. از قطعی هاست و عدم دسترسی مخاطبان به سایت خود با استفاده از هاستینگ های معتبر، مطمئن شوید. در این بخش متوجه خواهید شد آیا گوگل قصد دارد صفحه ای را با محتوای جاسازی شده فهرست کند یا خیر. صحت محتوای این صفحه توسط رضا راد بررسی خواهد شد. نتیجه تست شما کمی زمان می برد تا در این بخش دیده شود اما برای بررسی ارورها و اخطارهای احتمالی حتما یکی دو روز آینده به این صفحه سر بزنید.

این بدان معناست که همیشه چیز جدیدی برای یادگیری برای یک متخصص سئو وجود دارد. در نتیجه در دنیای امروز که سایت های مختلف مدام در حال رقابت با یک دیگر هستند، بهتر است از روش های جدیدی استفاده شود تا نه تنها رتبه سایت مورد نظر در گوگل بالاتر رود بلکه تعداد مشتریان سایت افزایش پیدا کند و سایت بتواند از رقیبان خود پیشی بگیرد. همانطور که می بینید، تعداد جستجوهای صوتی به سرعت در حال افزایش است. کد Disallow: کد دستوری که به خزندهها اعلام میکند که اجازه بررسی فایل و یا پوشه در آدرس مشخص URL مشخص شده را ندارند. می توانید خطهای بیشتری برای اجازه دادن یا ندادن به ورود ربات های گوگل به این فایل اضافه کنید و یا نقشه سایت دیگری نیز تعریف کنید.