انواع دستگاه تصفیه آب خانگی

از مضرات وجود آهن در آب آشامیدنی میتوان به کاهش سطح ph آب آشامیدنی و اسیدی شدن آن اشاره نمود که باعث ایجاد مشکلات معده و افزایش رفلکس معده و زرد شدن دندان ها میشود. کلرید یک جز طبیعی در آب آشامیدنی است و هیچ جنبه بهداشتی منفی ندارد. شایان ذکر است در دستگاه های تصفیه آب آشامیدنی از رزین های مبادله یون مبتنی بر هیدروژن استفاده می کنند ، زیرا مبادله یون سدیم سطح نمک آب را افزایش خواهد داد. سیستم های تصفیه مبتنی بر نفوذ معکوس از فشار آب جهت عبور دادن آب از غشاء استفاده میکنند. این دستگاه ها با استفاده از فیلتر های مخصوص خود انواع آلودگی ها را برطرف میکنند. آب در طبیعت به طور مداوم در حال گردش است و آلودگی های زیادی وارد آب میشوند. برای ساخت کربن دستگاه های تصفیه از مواد مختلفی همچون چوب و پوست نارگیل استفاده می شود که پوست نارگیل کارایی بیشتری دارد اما در عین حال گران تر است.

انواع دستگاه تصفیه آب

پس دو خروجی دارد که یکی آب تصفیهشده یا همان خالص و یکی آب فاضلاب با املاح و آلودگیهای فراوان میباشد. 2- از آنجاییکه مواد ژلاتینی و لختهها بخوبی به دانههای شن میچسبند، برای بالابردن راندمان فیلتر، به آب ورودی فیلتر موادی (مانند سولفات آلومینیوم) میزنند تا آلودگیهای موجود در آب را به شکل لخته درآورده و بهتر در فیلتر شنی جدا شوند. حذف شن و ماسه و ذرات حل نشده در آب. این روش به از بین بردن جامدات غیر ارگانیک حل نشده نظیر یون های منیزیم و کلسیم موجود در آب کمک می کند. آب بسیاری از مواد را در خود حل میکند. در کربنهای فشرده و بلاک، معمولاً اگر مواد اولیه کربن گیاهی هم باشد مقداری آنتراسیت یا کربن صنعتی استفاده میشود تا چسبندگی خود را حفظ کند. در واقع سطح وسیع داخلی کربن با شکاف ها و برآمدگی ها فشرده شده است، بنابراین میتواند آلودگی هایی نظیر کلرین را به دام بیاندازد.

قیمت دستگاه تصفیه آب که بخش گسترده ای از آن به وسیله سیستم تصفیه آب شهری حذف میشوند و برخی از آن ها تا آخرین مرحله باقی می مانند. بنابراین با توجه به نیازتان دستگاه با تعداد مراحل مناسب را خریداری نمایید. اما سودجویان برای جلب نظر مشتری تعداد مراحل تصفیه را بیشتر می کنند و بر روی این مراحل مانور می دهند. سیستم اسمز معکوس بکار رفته در دستگاه تصفیه آب صنعتی یک روش مقرون به صرفه در تولید آب تمیز و خالص است ، همچنین از این سیستم برای تصفیه انواع فاضلاب ها و پسآب های صنعتی نیز استفاده می شود . حتی اگر فیلتر قبلی عمر بیشتر از 2 سال داشته است ، باز هم توصیه میشود که این فیلتر را بررسی کنید تا وضعیت کاری آنرا بسنجیم و اطلاعات خوبی در اختیارمان قرار گیرد .

بعلاوه اینکه خود روش کلر زنی و افزودن آن به آب خود یک عامل بیماری زا می باشد و مقدار زیاد آن باعث ایجاد عوارض در بدن انسان می شود. مقدار آب مورد نیاز در تمام نقاط فرآیند تصفیه را شناسایی کنید. جوری که با راحتی تمام در زیر سینک ظرفشویی در آشپزخانه نصب می شوند. از طرفی cip سیستم ro نصب شده سبب می شود که اگر برای مدت طولانی از دستگاه آب شیرین کن صنعتی استفاده نشد و خاموش بود، فیلترهای ممبران رسوب نگرفته و سلامت خود را از دست ندهند. فیلترهایی که در شیر آب نصب می شوند یکی از فیلترهای ساده ای هستند که نصب راحتی هم دارند.

خرید تصفیه آب

دستگاه های تصفیه آب رایج محلی اغلب حاوی دانه های کربن فعال (GAC) می باشند. تایوان همواره یکی از قطب های اصلی تولید کننده ی دستگاه های تصفیه آب بوده است و در حال حاضر نیز بهترین مارک های تصفیه آب خانگی ساخت تایوان می باشند. در حال حاضر برخی منابع آبی موجود حاوی آلاینده های بسیاری از جمله پس آب های صنعتی و خانگی، گل و لای، انگل، باکتری، میکروارگانیزم های بیماری زا و … TDS آب شهری در کشور ما از 200 ppm بالاتر می باشد و در برخی از مناطق کشور این عدد به 700 ppm نیز می رسد.

تصفیه آب رویال نیز مانند تصفیه اب سافت واتر بوده و بعنوان یکی از برندهای دستگاه تصفیه آب معصومی بفروش میرسد . دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر به عنوان یکی از برندهای معتبر در تصفیه آب خانگی معروف است. این غشاها بهصورت رول شده مورداستفاده قرار میگیرند که معمولاً داخل هوزینگ مربوط به خود که همان هوزینگ ممبران است نصب میشوند. مشتریان قبلی این وسیله از کیفیت آب خروجی، خدمات نصب و پس از فروش و رفع بوی ناخوشایند آب در مناطقی با آب شرب بیکیفیت اظهار رضایت کردهاند. فیلترهای ممبران معمولاً بسته به کیفیت آب و میزان استفاده بین 1 تا 2 سال یکمرتبه تعویض میشوند. فیلترهای کربنی بسته به نوع آن، بین 6 ماه تا یک سال تعویض میشوند. دستگاه های تصفیه آب خانگی دارای چند نوع فیلتر هستند که بهاختصار و مفید به بیان آنها میپردازیم. این فیلترها دارای دقت بسیار بالا بوده ( به ادعای شرکت FILMTEC امریکا ، اندازه روزنه ها در حدود 0.0001 میکرون ) و کیفیت آن نقش بالایی در کیفیت آب خروجی دارد .

انواع فیلتر تصفیه آب

زمانی که یک دستگاه تصفیه آب را می بینید دقت داشته باشید تمام قطعاتی که در آن دستگاه به کار رفته است باید با برند تولید کننده خود دستگاه یکی باشد.متاسفانه شاهد هستیم برخی از فروشندگان با خریدن قطعات با برندهای مختلف و مونتاژ کردن آن در داخل کشور اقدام به تولید دستگاه های تصفیه آب تقلبی می کنند و برای داشتن سود بیشتر، از قطعات با کیفیت پایین استفاده می کنند و توجهی به داشتن استاندارد های لازم و بهداشتی بودن محصولات ندارند. این فیلتر برعکس دیگر فیلتر دستگاه تصفیه آب، کار حذف و یا جداسازی را انجام نمیدهد. بهتر است فرآیند جداسازی املاح در مناطق آبی دارای سطوح جامدیت ۱۸۰ جزء در میلیون (PPM) یا بیشتر و همینطور در کاربردهایی که آب در دمای ثابت ۹۵ درجه سانتی گراد یا بیشتر نگهداری می شود، از طریق روشی مانند مبادله یون انجام گیرد. دستگاههای تصفیه آب مختلف با توجه به برند، کیفیت و ظرفیت دارای قیمتهای متفاوتی هستند، پس از جستجو و بررسی دقیق و یافتن محصول مورد نیاز خود میتوانید، قیمت دستگاه تصفیه آب در سایتهای دیگر را با سایت فروشگاهی دماتجهیز مقایسه نموده و سپس اقدام به خرید نمایید زیرا کلیه دستگاههای تصفیه آب ارائه شده در مجموعه دماتجهیز دارای قیمت مناسب بوده و تخفیفهای مورد نظر مصرف کنندگان در این قیمتها خرید تصفیه آب لحاظ گردیده است.

خرید فیلتر تصفیه آب

فیلتر تصفیه آب از انواع آلودگی ها به داخل آب جلوگیری می کند تا یک آب سالم در اختیار شما قرار گیرد. آب تصفیهشده و خالص با عبور از سنگهای معدنی داخل این فیلتر، میتواند مواد مفیدی مثل کلسیم، پتاسیم و منیزیم را جذب کند و به نوع تنظیم ph آب هم صورت میگیرد. که در این فیلتر دستگاه تصفیه آب مواد معلق داخل آب مثل گلولای و زنگار داخل لوله تصفیه و جذب میشود. هنگامیکه آب تصفیه می شود به علت کم شدن مواد درون آب ، مقدار PH آب پایین می آید .این فیلتر با افزودن مقداری مواد معدنی به آب مانند کلسیوم و منیزیم به غنی شدن آب و رفع اسیدیته آب کمک می کند .

خرید دستگاه تصفیه آب

یکی از نکاتی که معمولا مورد توجه خریداران دستگاه های تصفیه آب خانگی قرار می گیرد حجم یا ظرفیت گنجایش آب مخزن دستگاه تصفیه آب است. اما مثل دستگاههای تصفیه دیگه، فیلتر ممبران 13 لایه و مخزن 4 گالنی یا همون 16 لیتری داره. این که دستگاه از نوع اسمز معکوس باشد تا بتواند سختی آب را کاهش دهد و هم چنین از وجود پمپ و فیلتر ممبران دستگاه نیز مطمئن شوید. هنگام خرید دستگاه تصفیه آب دقت کنید که اگر دستگاه فیلتر مرحله چهارم ممبران و پمپ نداشته باشد از انواع دستگاه تصفیه آب اسمزمعکوس نیست بلکه فیلتراسیون می باشد . امروزه افراد کلاه بردار در این حوزه به شدت افزایش یافته است و به همین دلیل باید در خرید خود بسیار دقت کنید. بامطالعه این مقاله دید روشنی نسبت به هر آن چیزی که باید در مورد فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی بدانید؛ پیدا خواهید کرد.

کربنهای مورداستفاده در دستگاه تصفیه آب در 2 نوع کیفیت مورداستفاده قرار میگیرد. فیلترهای الیافی بسته به نوع و میزان مصرف و آلودگی آب تعویض میشوند حداکثر عمر این فیلتر 6 ماه است. بنابراین برای رفع این گونه آلودگی ها باید از دستگاه تصفیه آب استفاده کرد که در انواع مختلفی این دستگاه ها ساخته شده است و هرکدام کاربرد متفاوتی دارند. عملکرد این کربن بسیار ضعیف بوده و بعضاً برای مصرف شرب پیشنهاد نمیشود. که کربن گیاهی بر اساس گیاهی که به ذغال و بعداً به کربن اکتیو تبدیل میشود، کیفیت متفاوتی دارد. راه ساده و اولیه تشخیص کیفیت وزن فیلتر الیافی است که معمولاً بین 80 تا 150 گرم است. فیلترهای الیافی که از مواد اولیه pp یا همان پلیپروپیلن تولید میشود. امروزه در فیلترهای تصفیه شنی استخر، از سیلیس به عنوان مواد تصفیه کننده استفاده می کنند که به عنوان سنگ شیشه نیز شناخته می شود. البته بعضی انواع دستگاه تصفیه آب خانگی واتر پرو به جای مینرال از فیلتر قلیایی استفاده شده .

خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب