انواع تگ های هدر در سئو (سرفصل های H1-H6 توضیح داده شده است)

در زیر، فهرستی از انواع تگ‌های هدر را با اصطلاحات و تعاریف آن‌ها مشاهده می‌کنید تا بتوانید نحوه اعمال آنها در سئو را درک کنید.

تگ های H5 و H6 نیز زیاد در صفحات وب دیده نمی شوند زیرا اکثر موضوعات فرعی نیازی به عمق پنج یا شش سطح برای خواننده ندارند. محتوایی که به تگ های هدر H5 یا H6 نیاز دارد معمولاً دارای درجه بالایی از پیچیدگی است که اغلب فقط در اسناد بسیار فنی یافت می شود.

یک تمرین خوب برای بهینه سازی تگ H2 این است که کلمات کلیدی اولیه و ثانویه خود را بدون تکرار بیش از یک بار در زیر عنوان های H2 خود بگنجانید. کلیدواژه اصلی SEO می تواند در آخرین تگ H2 در صفحه قرار گیرد تا موضوع اصلی سئو را مجدداً تأیید کند. با این حال، تکرار کلمات کلیدی دقیقاً مشابه در چندین هدر H2 پیشرفت زیادی برای سئوی درون صفحه ارائه نمی‌کند و در صورت زیاده‌روی می‌تواند به عنوان پر کردن کلمات کلیدی طبقه‌بندی شود.

یک تماس استراتژی با محتوای اصلاح شده رزرو کنید

تگ H3 برای سرصفحه های فرعی

توجه: بخش منابع در انتهای این صفحه شامل پیوندی به راهنمای است که به شما می‌آموزد چگونه تمام تگ‌های هدر را به درستی برای سئو بهینه کنید. حتماً آن صفحه را برای درک عمیق‌تر برای بهینه‌سازی موتور جستجو بخوانید.

برچسب H2 برای زیرعنوان کلمات کلیدی

نوع تگ هدر بعدی تگ H4 است که معمولاً تنها زمانی استفاده می شود که برای اضافه کردن وضوح بیشتر به موضوع فرعی H3 استفاده می شود که به سطح بیشتری از جزئیات نیاز دارد تا کاربر بتواند اطلاعات را درک کند.

لینک های زیر بیشتر در مورد تگ های هدر و نحوه استفاده صحیح از آنها برای بهینه سازی بهتر موتور جستجو توضیح می دهند. از این منابع برای گسترش دانش خود در مورد موضوع استفاده کنید.

انواع تگ هدر برای خلاصه SEO

H5 تا H6 نمونه های کمتر رایج تگ هدر در سئو هستند زیرا این زیرعنوان ها تاثیری بر رتبه بندی موتورهای جستجو ندارند.

امیدوارم از این راهنمای توضیح انواع تگ هدر در سئو لذت برده باشید.

تگ هدر H1 معمولاً در HTML کدگذاری می شود تا عنوان صفحه یا عنوان پست در یک وب سایت یا وبلاگ برای خواندن کاربران باشد. بنابراین، از میان همه عنوان‌هایی که می‌توانید برای سئو بهینه کنید، تگ H1 بیشترین وزن سئو را دارد و مکانی است که می‌خواهید کلیدواژه اصلی خود را برای افزایش ارتباط و رتبه‌بندی در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) قرار دهید.

نوع دیگری از تگ هدر، تگ H2 است. این عنوان به عنوان عنوان سطح دوم در HTML عمل می کند که زیربخش های هدر اصلی H1 را تعریف می کند.

اولین نوع تگ هدر در سئو، تگ H1 است. این بالاترین سطح سرصفحه ای است که می توانید در یک صفحه قرار دهید و یکی از اولین عناصر HTML است که خزنده های موتورهای جستجو برای تجزیه و تحلیل موضوع اصلی SEO برای محتوا استفاده می کنند.

فقط مراقب باشید که برای جلوگیری از بهینه سازی بیش از حد، کلمات کلیدی مشابهی را که در تگ های H1 و H2 استفاده می کنید، اضافه نکنید. تگ‌های H3 فقط باید برای توصیف موضوعات فرعی تگ‌های هدر H2 استفاده شوند، به همین دلیل است که داشتن همان کلمات کلیدی که برای SEO در زیرعنوان‌های H3 هدف قرار می‌دهید می‌تواند باعث جریمه بهینه‌سازی بیش از حد شود.

تگ H4 برای وضوح زیر هدر

همانطور که متوجه شدید، انواع مختلف تگ هدر در زمینه بهینه سازی موتور جستجو وجود دارد. به همین دلیل مهم است که اصطلاحات و تعاریف خاصی از هر نوع تگ هدر را درک کنید تا بدانید که چگونه می توان آنها را به بهترین نحو در استراتژی سئوی خود به کار برد.


منبع: https://seochatter.com/types-of-header-tags-in-seo/