استراتژی محتوای خوشه موضوعی (راهنمای سئو برای رتبه بندی سریعتر)

درعوض، می‌خواهم نظرم را در مورد اینکه چگونه فکر می‌کنم یک استراتژی محتوای دسته‌بندی موضوعی متمرکز می‌تواند ترافیک ارگانیک و رتبه‌بندی وب‌سایت شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد، به اشتراک بگذارم. و بنابراین، تبدیل و درآمد بالاتر از مخاطبان هدف شما.

خوشه های موضوعی استراتژی سئو

اکثر سئوکاران باتجربه قدرت لینک های داخلی را تایید می کنند. کارشناسان می گویند که یک خوشه موضوعی خوب به ایجاد ارتباط موضوعی یک وب سایت کمک می کند.

خوشه های موضوعی مانند سیلوهای محتوایی روی استروئیدها هستند. خوشه موضوعی گروهی از پست‌های موضوعی بسیار مرتبط در زیر یک صفحه اصلی است. هر پست موضوعی معمولاً به یک صفحه ستون اصلی پیوند می‌دهد. صفحه ستون اغلب به پست های موضوع ضروری پیوند می دهد، اما نه لزوماً هر پست.

وقت آن است که صفحه گسترده مورد علاقه خود را فعال کنید. شما باید پیگیری کنید که چگونه موضوع را تجزیه می کنید و چه مقالاتی را برای این استراتژی بازاریابی سئو ایجاد خواهید کرد.

به نظر می رسد من در فکر خود تنها نبودم.

اگر متوجه شدید که موضوعات خاصی در خوشه در جستجو بسیار خوب است، ممکن است منطقی باشد که مقالات مرتبط بیشتری را برای ایجاد ارتباط بیشتر در مورد موضوع منتشر کنید.

مزایای خوشه های موضوعی برای سئو

مخاطب هدف وسیع تری را جذب کنید

بدون لینک سازی، می شنوم که می گویید؟ درست است، و این احتمالاً موسیقی به گوش بسیاری از صاحبان سایت است که علاقه شدیدی به ساختن بک لینک ندارند.

حتی اگر خودتان محتوا را می نویسید، باز هم هزینه دیگری را با استفاده از استراتژی خوشه موضوعی پرداخت می کنید – زمان خود. (من همیشه زمان را با ارزش ترین دارایی خود می دانم.)

نمونه SEO خوشه های محتوا

نمونه ای واقعی از خوشه محتوا برای سئو

اگر پست های موضوعی زیادی دارید (باید)، پس یک افزونه پیوند داخلی برای وردپرس لایک کنید لینک Whisper کمک خواهد کرد که فرآیند پیوند دستی بسیار سریعتر و ردیابی آسان تر شود.

4. یک حسابرسی محتوا بر روی محتوای موجود انجام دهید

یکی از مزایای اصلی ایجاد و اجرای خوشه های محتوا در سئو، ایجاد اعتبار یک سایت در چشم گوگل بدون نیاز به تمرکز زیاد بر روی لینک سازی خارجی است.

ما مزایا و معایب خوشه‌های محتوا در سئو را برای بازاریابی درون‌گرا پوشش داده‌ایم و به نمونه‌ای در دنیای واقعی نگاه کرده‌ایم که این کار را به خوبی انجام می‌دهد.

با در نظر گرفتن مثال لابرادودل خود در بالا، می‌توانیم از ابزارهای مختلفی مانند AnswerThePublic، Ask Socrates یا Google Autosuggest قدیمی استفاده کنیم تا به ما الهام بخش شود و پیشنهاداتی از محتوایی که می‌توانیم ایجاد کنیم را نشان دهیم.

این روش همچنین اعتبار وب سایت شما را در یک موضوع مشخص افزایش می دهد که می تواند به همه صفحات وب شما کمک کند تا در SERP برای کلمات کلیدی مرتبط رتبه بالاتری داشته باشند.

در عوض، باید به موضوعات و خوشه بندی برای سئو فکر کنید زیرا این کاری است که گوگل انجام می دهد.

با وارد شدن به هر موضوعی می توانید کاربران را از تمام مراحل قیف فروش جذب کنید. مقالات اطلاعاتی افراد مبتدی را جذب می کنند و مقالات قصد خریدار کاربرانی را که نزدیک به خرید هستند جذب می کنند.

آن طور که من آن را می بینم، دو اشکال اصلی در ایجاد خوشه های موضوعی عمیق وجود دارد. با این حال، یک راه جایگزین برای مشاهده این موضوع این است که این اشکالات را می توان موانعی برای ورود رقبا در نظر گرفت.

وقت گیر و کار سخت

اصلاً چه کسی می خواهد یک مقاله 20000 کلمه ای بخواند؟

ارائه بهترین نکات سئو …

آنها نیستند.

من به آنها ملحق نمی شوم

موضوع به خودی خود باید به اندازه کافی گسترده باشد تا نکات اصلی بحث را در یک مقاله صفحه ستونی 3000 تا 5000 کلمه ای پوشش دهد. این ارقام دلخواه هستند، اما باید یک محدوده عملی وجود داشته باشد.

بنابراین، مفهوم خوشه‌های موضوعی به طور مستقیم به استراتژی محتوای ستونی تعریف‌شده‌تر مربوط می‌شود.

حالا دیگر به تو رسیده است. آیا آماده شروع ایجاد یک استراتژی محتوای خوشه موضوعی برای وب سایت خود هستید؟


منبع: https://seochatter.com/topic-cluster-content-strategy/

بیشتر پست‌های منفرد حاوی یک پیوند داخلی به پست ستون در مورد نژاد لابرادودل هستند.

2. ساختار خوشه موضوعی را طرح ریزی کنید

ساده ترین روش برای ارائه ایده های موضوعی، پاسخ به سوالات پیرامون موضوع است. آنها شامل کلمات کلیدی با چه کسی، چه چیزی، چه زمانی، کجا، چرا و چگونه در جست و جو هستند.

در اینجا یک اسکرین شات از همه چیزهایی که مقاله پوشش می دهد، طولانی است و شامل تعداد زیادی پیوند داخلی بین محتوای مرتبط در خوشه است:

محتویات خوشه محتوا

درباره خوشه های موضوعی و سیلوهای محتوا بیشتر بیاموزید

اگر مجموعه‌های موضوعی بزرگی بسازید و تمام یا بیشتر آن محتوا را به نویسندگان مستقل یا آژانس‌های نویسندگی برون‌سپاری کنید، می‌توانید به سرعت چند هزار دلار را از بین ببرید.

سپس، البته، مقالات دیگر در این خوشه کاربرانی را که در بین آن مراحل هستند جذب می‌کنند.

اعتبار وب سایت و افزایش رتبه

اثر طبیعی ایجاد خوشه های موضوعی عالی این است که آنها همواره بک لینک های با کیفیت زیادی را در طول زمان جذب می کنند.

بنابراین چگونه استراتژی محتوای خوشه موضوعی خود را توسعه دهیم؟

استراتژی محتوای خوشه موضوعی

استراتژی محتوای خوشه موضوعی

این یک منبع عالی و یک نمونه خوشه های موضوعی است که به خوبی اجرا شده است و دارای رتبه بندی بسیاری از صفحات در موتور جستجوی گوگل است.

به نظر می‌رسد بسیاری از افراد در صنعت سئو اصطلاحات مختلفی را برای این استراتژی بازاریابی ورودی مانند دسته‌های موضوعی، سیلوها، هاب‌های محتوا، صفحات سخنگو، صفحات ستونی و غیره مبادله می‌کنند.

یک استراتژی محتوای خوشه موضوعی به خوبی اجرا شده، تجربه ناوبری بهتری را برای کاربران فراهم می کند. نه تنها این، بلکه برای گوگل راحت تر خواهد بود که وب سایت را بخزد و درک کند که وب سایت شما چیست.

پیوندهای طبیعی را جذب می کند

این تلاش شامل یک پست ستونی طولانی و تعداد زیادی پست موضوعی است. برنامه‌ریزی استراتژی محتوای خوشه‌ای یک فرآیند درگیر خواهد بود، و سپس، البته، نوشتن واقعی محتوا وجود دارد.

بیشتر، اگر نه همه، پست‌های موضوع، به پست ستون در اوج خوشه موضوعی باز می‌گردند.

لطفا جاوا اسکریپت را فعال کنید

خوشه های موضوعی چیست؟

احتمالاً سالها طول خواهد کشید، اما من کاملاً قصد ساختن یک بررسی دوره وبلاگ نویسی مجموعه موضوعات در وب سایت من

مرحله آخر این است که یک بررسی دوره ای از نحوه عملکرد خوشه محتوای شما برای SEO در SERP ها انجام دهید.

در پاسخ، سئوکاران باهوش اکنون به جای کلمات کلیدی منفرد برای رتبه‌بندی بالاتر در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) برای مخاطبان هدف، بر روی خوشه‌های محتوا تمرکز می‌کنند.

در اینجا مراحل عملی کردن این استراتژی آمده است:

1. موضوعی را که می خواهید برای آن رتبه بندی کنید انتخاب کنید

از زمانی که گوگل شروع به درک این استراتژی کرد، یک استراتژی کلاستر موضوعی مانند این به بخش مهمی از استراتژی بازاریابی سئو داخلی تبدیل شده است. هدف جستجوی کاربر.