آیا SEO و SEM یکسان هستند؟ (شباهت ها و تفاوت ها)

در نتیجه، SEM به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا سرنخ‌ها، مشتریان، تبدیل‌ها و فروش بیشتری را برای یک وب‌سایت از موتورهای جستجو مانند Google، Yahoo و Bing ایجاد کنند.

SEO و SEM چه تفاوتی دارند؟

SEO و SEM یکسان نیستند زیرا معانی و کارکردهای متفاوتی در بازاریابی دیجیتال دارند. با این حال، SEO و SEM می توانند با هم کار کنند تا به شما در دستیابی به اهداف بازاریابی آنلاین خود کمک کنند. بنابراین، درک هر دو مفهوم و استفاده استراتژیک از آنها برای تجارت خود (یا وب سایت مشتری) با توجه به نیازها و اهداف مهم است.


منبع: https://seochatter.com/are-seo-and-sem-the-same-thing/

در اینجا برخی از مزایای ترکیب SEO و SEM آورده شده است:

  • شما می توانید با ظاهر شدن در نتایج ارگانیک و پولی، دید و پوشش کلی خود را در SERP ها افزایش دهید.
  • می‌توانید نرخ کلیک (CTR) و نرخ تبدیل (CVR) خود را با تقویت پیام برند و ارزش پیشنهادی خود در هر دو کانال بهبود بخشید.
  • شما می توانید از داده ها و بینش های SEO خود برای بهینه سازی کمپین های SEM خود و بالعکس استفاده کنید.
  • شما می توانید کلمات کلیدی مختلف، صفحات فرود، پیشنهادات و غیره را با استفاده از SEM قبل از پیاده سازی در سئو تست کنید.
  • شما می توانید با استفاده از SEM اهداف کوتاه مدت و بلندمدت خود را متعادل کنید تا در حین ایجاد پایه سئوی خود، برنده های سریعی ایجاد کنید.

خلاصه SEO و SEM

سئو شامل بهینه‌سازی محتوا، ساختار و جنبه‌های فنی وب‌سایت شما می‌شود تا آن را برای کلمات کلیدی و مخاطبان هدف شما مرتبط‌تر و کاربرپسندتر کند. سئو همچنین شامل ایجاد اعتبار و قابل اعتماد بودن وب سایت شما با به دست آوردن بک لینک های با کیفیت بالا از سایر وب سایت های مرتبط و معتبر است.

درباره مربی SEO Chatter بیشتر بدانید

لطفا جاوا اسکریپت را فعال کنید

آیا SEO و SEM یکسان هستند؟

SEM مخفف بازاریابی موتورهای جستجو است. در درجه اول از تبلیغات پولی برای تبلیغ وب سایت شما در موتورهای جستجو استفاده می کند، اما همچنین می تواند شامل روش های SEO برای ایجاد ترافیک بدون پرداخت بیشتر برای یک سایت باشد.

در این مقاله، ما توضیح خواهیم داد که SEO و SEM چیست، چگونه با هم تفاوت دارند و چگونه با هم کار می کنند تا به شما در دستیابی به اهداف بازاریابی آنلاین خود کمک کنند.

آیا SEO و SEM یکسان هستند؟

تبلیغات پولی به تبلیغاتی اطلاق می شود که در بالا یا پایین SERP ها یا سایر وب سایت هایی که بخشی از شبکه موتور جستجو هستند ظاهر می شود.

SEO و SEM از چند جهت متفاوت هستند:

  • SEO بر ترافیک ارگانیک (بدون پرداخت) تمرکز دارد، در حالی که SEM بر ترافیک ارگانیک و پولی تمرکز دارد.
  • سئو یک استراتژی بلندمدت است که به تلاش و صبر مداوم نیاز دارد، در حالی که SEM استراتژی های کوتاه مدت و بلند مدت را ترکیب می کند که می تواند نتایج فوری و پایدار داشته باشد.
  • سئو در دراز مدت مقرون به صرفه تر است، زیرا شما مجبور نیستید برای هر کلیک یا نمایش هزینه پرداخت کنید، در حالی که SEM می تواند گران تر باشد زیرا باید برای هر کلیک یا نمایش برای تبلیغات پولی هزینه پرداخت کنید.
  • SEO پایدارتر و پایدارتر است، زیرا حتی اگر سرمایه گذاری در سئو را متوقف کنید، می توانید رتبه بندی خود را حفظ کنید، در حالی که SEM نوسانات بیشتری دارد و به بودجه و رقابت شما وابسته است زیرا از کمپین های جستجوی پولی استفاده می کند.
  • سئو چالش‌برانگیزتر و پیچیده‌تر است زیرا باید دستورالعمل‌ها و الگوریتم‌های موتور جستجو را رعایت کنید، در حالی که SEM ساده‌تر، انعطاف‌پذیرتر و مستقل‌تر از الگوریتم است، زیرا کنترل بیشتری بر کمپین‌های تبلیغاتی پولی خود دارید.

SEO و SEM چگونه با هم کار می کنند؟

اما آیا SEO و SEM یکسان هستند؟

ترافیک ارگانیک به بازدیدکنندگانی اطلاق می شود که با کلیک بر روی نتایج طبیعی یا بدون پرداخت در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) به وب سایت شما می آیند.

هدف اصلی سئو رتبه بندی وب سایت شما در SERP برای کلمات کلیدی است که مشتریان بالقوه شما به صورت آنلاین جستجو می کنند. به این ترتیب می توانید دید، آگاهی از برند و اعتبار سایت خود را در بین بازار هدف خود افزایش دهید. در نتیجه، سئو می‌تواند به شما کمک کند بدون پرداخت هزینه برای تبلیغات موتورهای جستجو، سرنخ‌ها، تبدیل‌ها و فروش بیشتری را از وب‌سایت خود ایجاد کنید.

SEM چیست؟

علاوه بر سئو، SEM شامل ایجاد و مدیریت کمپین های تبلیغاتی با استفاده از پلتفرم هایی مانند تبلیغات گوگل یا بینگ ادز است. بسته به اهداف و بودجه خود می توانید انواع مختلفی از تبلیغات مانند تبلیغات متنی، تبلیغات نمایشی، تبلیغات ویدیویی یا تبلیغات خرید را انتخاب کنید. شما همچنین می توانید تبلیغات خود را بر اساس معیارهای مختلفی مانند کلمات کلیدی، مکان، دستگاه، جمعیت، علایق، رفتار و غیره هدف قرار دهید.

ارائه بهترین نکات سئو …

هدف اصلی SEM هدایت ترافیک واجد شرایط بیشتر به وب سایت شما با استفاده از همه اشکال بازاریابی موتورهای جستجو با پیشنهاد کلمات کلیدی که مشتریان بالقوه شما به دنبال آن هستند و رتبه بندی ارگانیک صفحات وب برای همان کلمات کلیدی است. به این ترتیب، می توانید از طریق ویژگی های مختلف SERP، در معرض دید، دسترسی و رقابت خود را در میان بازار هدف خود افزایش دهید.

SEO مخفف بهینه سازی موتور جستجو است. این فرآیند بهبود کیفیت و کمیت ترافیک ارگانیک به وب سایت شما از لیست های بدون پرداخت در موتورهای جستجو مانند گوگل، یاهو و بینگ است.