آیا وب سایت من برای موبایل مناسب است؟ (5 راه برای بررسی سازگاری با موبایل)

این مرحله وب سایت شما را به اندازه مناسب برای موبایل کاهش می دهد. با کلیک بر روی آن می توانید دستگاه های مختلف تلفن هوشمند محبوب را تست کنید ابعاد: پاسخگو منوی کشویی را انتخاب کنید و دستگاهی را که می‌خواهید برای موبایل دوستی بررسی کنید انتخاب کنید. تصویر زیر را ببینید.

مرحله 2: کشویی ابعاد کروم

تنها راه برای دریافت پاسخ، اجرای یک تست سازگار با موبایل است. در زیر، با تجزیه و تحلیل سازگاری با موبایل با ابزارهای رایگان در دسترس برای بهینه‌سازی وب‌سایت، نحوه بررسی اینکه آیا یک وب‌سایت سازگار با موبایل است، خواهید یافت.

در زیر هر یک از این امتیازات، لیستی از مشکلاتی را مشاهده خواهید کرد که مانع از کسب امتیاز کامل 100 می شوند. اگر سایت شما آنطور که باید عملکرد خوبی ندارد، به آدرس فرصت ها و روی هر فرصتی کلیک کنید تا پیشنهادات و دستورالعمل های مفیدی را در مورد بهبود این ناحیه از وب سایت خود نشان دهید.

اگر مشکلاتی وجود داشته باشد که بر قابلیت استفاده از تلفن همراه تأثیر بگذارد، آنها را در پایین این صفحه خواهید دید. کنسول جستجوی گوگل تمام مشکلات را فهرست می کند و به شما نشان می دهد که چند صفحه تحت تأثیر آن مشکل قرار گرفته اند.

همانطور که در تصویر زیر می بینید، وب سایت SEO Chatter به خوبی به اندازه صفحه نمایش موبایل پاسخ می دهد. منوی تلفن همراه ظاهر می شود و محتوا بدون هیچ مشکلی متناسب با صفحه نمایش است.

مرحله 1: سازگاری وب سایت با موبایل را با نمونه صفحه اصلی SEO Chatter مرورگر بررسی کنید

اشاره کوتاه: برای صرفه جویی در زمان، می توانید با فشار دادن به ابزارهای توسعه دهنده در Google Chrome و Mozilla Firefox دسترسی پیدا کنید CTRL + SHIFT + C در ویندوز و Cmd + SHIFT + C در macOS

3. از Google Mobile-Friendly Test استفاده کنید

همانطور که متوجه شدید، چهار راه اصلی برای بررسی سازگاری یک وب‌سایت برای موبایل وجود دارد، از جمله مرورگر و تست دستی دستگاه، ابزارهای توسعه‌دهنده کروم و فایرفاکس، ابزار تست سازگار با موبایل Google، کنسول جستجو، و PageSpeed ​​Insights. که همه آنها روشهای رایگانی برای تجزیه و تحلیل دوستی تلفن همراه برای کاربران و SEO هستند.


منبع: https://seochatter.com/is-my-website-mobile-friendly/

طراحی و عملکرد تنها عواملی نیستند که تعیین می‌کنند آیا وب‌سایت شما برای موبایل مناسب است یا خیر. صفحات شما می‌توانند واکنش‌گرا باشند و در هر دستگاه و مرورگری عالی به نظر برسند، و همه ویژگی‌ها می‌توانند از نظر فنی کار کنند، اما اگر بارگیری برای همیشه طول بکشد، تجربه کاربری ضعیفی ایجاد می‌کند.

بر کسی پوشیده نیست که گوگل سازگاری با موبایل را به عنوان یک فاکتور اصلی رتبه بندی می داند. و ابزار رایگان تست موبایل پسند می‌تواند به شما امکان دهد به سرعت تست کنید که آیا Google سایت شما را کاملاً پاسخگو می‌بیند یا خیر.

ابتدا باید وب سایت را روی رایانه رومیزی بارگیری کنید و آن را در کروم، فایرفاکس و سافاری بررسی کنید. با کشیدن اندازه سمت راست صفحه به سمت چپ، اندازه مرورگر را تنظیم کنید تا اندازه یک دستگاه تلفن همراه را نشان دهد. این به شما امکان می دهد تا نحوه سازگاری سایت شما با پرس و جوهای مختلف رسانه CSS برای اندازه صفحه نمایش را آزمایش کنید.

باز کن کنسول جستجوی گوگل و به سمت آن حرکت کنید تجربه صفحه همانطور که در تصویر زیر می بینید، برگه را انتخاب کنید.

مرحله 4: تب تجربه صفحه آزمایشی وب سایت کنسول جستجوی گوگل موبایل

بازدید کنید search.google.com/test/mobile-friendly، سپس آدرس وب سایت خود را در فضای ارائه شده وارد کنید و روی Test URL ضربه بزنید. تصویر زیر نشان می دهد که چگونه این مرحله به نظر می رسد.

مرحله 3: صفحه اصلی تست Google Mobile Friendly

کنسول جستجوی گوگل به دلایل مختلف یک ابزار ارزشمند سئو است، به خصوص به این دلیل که می تواند بینش ارزشمندی در مورد قابلیت استفاده از تلفن همراه سایت شما ارائه دهد. شما باید وب سایت خود را به این سرویس رایگان متصل کنید تا از این مرحله استفاده کنید تا متوجه شوید که آیا وب سایت شما سازگار با موبایل است یا خیر.

بلافاصله یک نمای کلی از تعداد صفحات سایت شما ارائه می شود که تجربه کاربری خوبی را در دستگاه های تلفن همراه ارائه می دهند. سپس می‌توانید روی قابلیت استفاده از تلفن همراه ضربه بزنید تا بینش بیشتری در مورد موبایل دوستی وب‌سایت خود کسب کنید.

مرحله 4: گزارش قابلیت استفاده از موبایل کنسول جستجوی گوگل