آیا سئو به صورت رایگان قابل انجام است؟ (جواب داد)


سئو همچنین یک زمینه پیچیده و پویا است که برای تسلط بر آن به زمان، تلاش و مهارت زیادی نیاز دارد. به علاوه، بسیاری از وظایف بهینه سازی موتور جستجو برای یک وب سایت وجود دارد، مانند تحقیق کلمات کلیدی، ایجاد محتوا، سئو فنی و ساخت لینک.

اگر بودجه کمی دارید، ممکن است تعجب کنید:

آیا سئو به صورت رایگان انجام می شود؟

آیا می توانید از ابزارها یا منابع رایگان برای انجام برخی یا همه وظایف سئو برای خود و ایجاد نتایج مشابه استفاده کنید؟

در این مقاله توضیح خواهیم داد که آیا سئو را می توان به صورت رایگان انجام داد و در این صورت، چه کارهای سئو را بدون پرداخت هزینه برای یک ابزار یا خدمات می توان انجام داد و نمی توان انجام داد.

آیا سئو به صورت رایگان قابل انجام است؟

ارائه بهترین نکات سئو …

لطفا جاوا اسکریپت را فعال کنید

آیا سئو به صورت رایگان قابل انجام است؟

سئو را می توان تا حدی به صورت رایگان انجام داد و چندین ابزار سئو رایگان وجود دارد که می توان از آنها برای اجرای کمپین های سئو موثر استفاده کرد. با این حال، برخی از وظایف سئو وجود دارد که به ابزارها یا خدمات پولی نیاز دارند تا بهترین نتایج را برای وب سایت خود داشته باشید.

چه وظایف سئو را می توان به صورت رایگان انجام داد؟

بسیاری از وظایف سئو وجود دارد که می توان آنها را با استفاده از ابزارها یا منابع مختلف آنلاین به صورت رایگان انجام داد. برخی از این وظایف عبارتند از:

تحقیق کلمات کلیدی

می‌توانید از ابزارهای رایگانی مانند Google Keyword Planner، Answer the Public، Ubersuggest و غیره برای پیدا کردن کلمات کلیدی مرتبط برای جایگاه خود، تجزیه و تحلیل حجم جستجو، دشواری، رقابت، هدف و موارد دیگر برای ایجاد ایده‌ها و پیشنهادات برای کلمات کلیدی برای محتوای خود استفاده کنید. بعلاوه، بسیاری از ابزارهای SEO مانند Semrush حتی دارای آزمایشات رایگان هستند که می توانید بدون پرداخت هزینه اشتراک ماهانه از آنها استفاده کنید.

ایجاد محتوا

می توانید از ابزارهای رایگان مانند ChatGPT، Grammarly، Hemingway Editor و غیره برای ایجاد محتوای بهینه برای کلمات کلیدی خود استفاده کنید، با استفاده از پردازش زبان طبیعی (NLP) و هوش مصنوعی (AI) برای تولید سرفصل ها، خطوط کلی، پاراگراف ها و غیره که دارای گرامر مناسب هستند. و نقطه گذاری

سئو فنی

می توانید از ابزارهای رایگانی مانند کنسول جستجوی گوگل و Screaming Frog برای خزیدن در وب سایت خود استفاده کنید و مشکلات فنی مانند لینک های شکسته، محتوای تکراری، سرعت بارگذاری پایین و غیره را شناسایی کنید و بر اساس آن آنها را برطرف کنید.

درباره مربی SEO Chatter بیشتر بدانید

سئو روی صفحه

می‌توانید بهترین شیوه‌های استاندارد سئو روی صفحه مانند قرار دادن کلمات کلیدی هدف خود را در برچسب عنوان، توضیحات متا، URL، سرفصل‌های H1 و H2، محتوای بدنه و متن ALT تصویر دنبال کنید تا بدون نیاز به استفاده از ابزار سئو پولی

لینک بیلدینگ

می‌توانید از ابزارهای رایگان مانند Google Alerts، HARO، MozBar، Hunter و غیره برای یافتن پیوندهای احتمالی برای دسترسی به بک لینک استفاده کنید.

چه وظایف سئو را نمی توان به صورت رایگان انجام داد؟

در حالی که بسیاری از وظایف سئو وجود دارد که می توان به صورت رایگان انجام داد، برخی از وظایف سئو نیز وجود دارند که نمی توانند به صورت رایگان انجام شوند یا به ابزارها یا خدمات پولی یا کمک حرفه ای نیاز دارند. برخی از این وظایف عبارتند از:

تحلیل رقابتی

می‌توانید از ابزارهای رایگانی مانند جستجوی Google یا MozBar استفاده کنید تا یک ایده اولیه از عملکرد رقبای خود از نظر رتبه‌بندی، ترافیک و بک لینک‌ها به دست آورید. اما اگر می‌خواهید تجزیه و تحلیل عمیق‌تر و جامع‌تری از نقاط قوت و ضعف رقبای خود داشته باشید، باید از ابزارهای پولی مانند Ahrefs، Semrush یا SpyFu استفاده کنید که می‌تواند اطلاعات و بینش بیشتری در مورد کلمات کلیدی، محتوای رقبا در اختیار شما قرار دهد. ، پیوندها، تبلیغات و غیره

بهینه سازی محتوا

می توانید از ابزارهای رایگانی مانند ChatGPT و Grammarly برای ایجاد و انتشار محتوای با کیفیت برای وب سایت خود استفاده کنید. اما اگر می خواهید محتوای خود را به سطح بعدی ببرید، باید از ابزارها یا خدمات پولی مانند Surfer SEO، Frase یا Market Muse برای بهینه سازی آن محتوا با استفاده از هوش مصنوعی و NLP استفاده کنید.

ارتباط فراگیر

اگرچه می‌توانید از ابزارهای رایگانی مانند Google Alerts یا HARO برای یافتن فرصت‌ها یا بالقوه‌های پیوند استفاده کنید، این گزینه‌ها وظایف ارتباطی را برای شما انجام نمی‌دهند. اگر می‌خواهید گسترش لینک‌سازی سئوی خود را افزایش دهید و لینک‌های باکیفیت‌تری ایجاد کنید، باید از ابزارها یا خدمات پولی مانند Pitchbox، BuzzStream یا NinjaOutreach استفاده کنید، که می‌تواند به شما در یافتن، تماس و مدیریت مشتریان احتمالی پیوندتان در یک مکان کمک کند. همچنین اگر نمی دانید چگونه این فرآیند سئوی خارج از سایت را انجام دهید، ممکن است نیاز به استخدام لینک سازهای حرفه ای یا متخصصان توسعه برای مدیریت کمپین های لینک خود داشته باشید.

تجربه ی کاربر

ابزارهای رایگانی مانند Google’s Mobile-Friendly Test و PageSpeed ​​Insights وجود دارد که می توانید از آنها برای بررسی قابلیت استفاده و عملکرد وب سایت خود در دستگاه ها و مرورگرهای مختلف استفاده کنید. اما اگر می‌خواهید تجربه کاربری (UX) وب‌سایت خود را بهینه کنید، باید از ابزارها یا خدمات پولی مانند Hotjar، Crazy Egg یا UserTesting استفاده کنید که می‌تواند به شما در درک رفتار، بازخورد و ترجیحات کاربران کمک کند.

بنابراین، سئو را نمی توان کاملاً رایگان انجام داد. برخی از وظایف سئو وجود دارد که به ابزارها یا خدمات پولی یا کمک حرفه ای نیاز دارد. با این حال، این بدان معنا نیست که شما نمی توانید سئو را خودتان انجام دهید. شما هنوز هم می توانید بسیاری از وظایف سئو را با استفاده از ابزارها یا منابع مختلف آنلاین به صورت رایگان انجام دهید. شما فقط باید در مورد اهداف و انتظارات خود واقع بین باشید و بودجه خود را عاقلانه مدیریت کنید.

آیا سئو در گوگل رایگان است؟

سئو در گوگل رایگان است به این معنا که برای رتبه بندی وب سایت یا صفحات وب خود در نتایج جستجوی ارگانیک آن مجبور نیستید به گوگل پول پرداخت کنید. با این حال، سئو رایگان نیست به این معنا که ممکن است مجبور باشید زمان، پول و منابع را برای بهینه سازی وب سایت و محتوای خود برای سئو با استفاده از ابزارها یا خدمات مختلف سرمایه گذاری کنید.

برای جزئیات بیشتر در مورد این موضوع، به راهنمای دیگر ما در پاسخ به سوال “آیا SEO رایگان است؟” مراجعه کنید. در مورد مزایای استفاده از گوگل برای ترافیک رایگان سئو بیشتر توضیح می دهد.

آیا ارزش پرداخت به کسی برای انجام سئو را دارد؟

اگر می خواهید در زمان و تلاش خود صرفه جویی کنید، کمک و راهنمایی های حرفه ای دریافت کنید و سریعتر به نتایج بهتر برسید، پرداخت پول برای انجام سئو می تواند ارزشش را داشته باشد. با این حال، در صورت انتخاب فرد یا آژانس نامناسب، پرداخت زیاد یا کم یا داشتن انتظارات غیرواقع بینانه، پرداخت پول به شخصی برای انجام سئو نیز می‌تواند خطرآفرین باشد.

برای جزئیات بیشتر در مورد این موضوع، به صفحه اختصاصی ما مراجعه کنید: “آیا ارزش پرداخت برای سئو را دارد؟” این فاکتورهای مهمی را توضیح می دهد که باید هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه آیا پرداخت برای سئو ارزش آن را دارد یا اینکه خودتان آن را به صورت رایگان انجام دهید، در نظر بگیرید.

خلاصه ای از اگر سئو را می توان به صورت رایگان انجام داد

سئو را می توان تا حدودی به صورت رایگان انجام داد، اما نه به طور کامل. برخی از وظایف سئو وجود دارد که می توان آن ها را به طور کامل یا تا حدی به صورت رایگان با استفاده از ابزارها یا منابع مختلف آنلاین انجام داد. اما برخی از وظایف سئو نیز وجود دارند که به ابزارها یا خدمات پولی یا کمک حرفه‌ای برای بهبود رتبه‌بندی وب‌سایت شما و مشاهده آنلاین برای جستجوهای مربوطه نیاز دارند.


منبع: https://seochatter.com/can-seo-be-done-for-free/