آموزش بهینه سازی سایت از 0 تا 100 + (آپدیت جدید)

آگاهی از برنامه نویسی و کدهای رایج در وب سایت می تواند موجب مهارت بیشتر شما در سئو گردد، اما با این وجود امری ضروری نیست. خیلیها باور دارند که سئو در ۱۹۹۱ متولد شد. موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ برای ردیابی صفحات در وب از ربات هایی استفاده می کنند که از سایتی به سایت دیگر می روند، اطلاعات مربوط به آن صفحات را جمع آوری کرده و در فهرست قرار می دهند. الگوریتم سندباکس گوگل (Google Sandbox) : سندباکس گوگل را همانند یک کودک نوپا در نظر بگیرید که تازه راه رفتن را یاد گرفته و ممکنه بین راه به زمین بخورد. راه ساده دیگری که وجود دارد استفاده از سایت LSIGraph است. گوگل میتواند این صفحات را با دنبال کردن پیوندهایی از محتوای موجود که قبلاً آنها کشف کردهاند یا وقتی یک وبسایت مستقیم نقشه سایت خود را روی گوگل ارسال میکند، پیدا کند. هرگونه بهروزرسانی در مورد محتوای موجود نیز با درخواست از آنها برای بارگیری مجدد URL خاص به گوگل ارسال میشود. ارسال نظر در بلاگ ها و فروم ها نه تنها باعث افزایش ترافیک وب سایت شما میشوند بلکه باعث افزایش ارزش دامنه شما نیز خواهد شد. در سئو کلاه سیاه، سایتها میخواهند بهسرعت در یک یا چند کلمه کلیدی خاص رتبه سایت خود را در گوگل بهبود ببخشند.

برای یافتن فرصت های بیشتر ایجاد بک لینک، رقبای خود را بررسی کرده و ببینید چه سایت هایی به آنها پیوند داده اند. با توجه به محتوای جدید و مطالب موجود که اخیراً تغییر یافتهاند، خزندگان وب به کشف دادههایی از جمله URL، نقشههای سایت و کدهای مربوطه میپردازند تا انواع محتوای نمایش داده شده را کشف کنند. هرچه پیوندهای بیشتری به یک صفحه وب نشان داده شود، مفیدتر به نظر میرسد. این بدان معناست که برخی سایتها نتایج خود را با نظم دیگری ارائه میدهند یا حتی ممکن است در کل نتایج کاملاً متفاوتی نشان دهند. این بدان معنی است که در نتایج بالاتر ظاهر میشود. حالا این حقیقت را در نظر بگیرید که با قرار گرفتن در پنج لینک اول نتایج ۶۷درصد از این جستجوگران را به دست میآورید. برندها برای اطمینان از اینکه شهرتشان به خطر نیوفتد باید به سئو بیش از پیش اهمیت بدهند. یه کار دیگه که بعضی از دوستان می­پرسیدن اینکه مثلاً یک محتوایی رو از یکجا کپی کنند ولی ساختارش رو عوض کنند مثلاً وسط محتوا رو بیارن اولش، اولشو بیارن آخرش، یه همچین کارایی انجام بدن داخلش باز هم گوگل متوجه می­شه و خب اون صحفه رو پنالتی می­کنه.

اینکه با یک روش و رویکرد عمومی برای بهینه سازی همه سایت ها به یک شکل عمل شودی بازده موثری نخواهد داشت. پشتیبانی سئو سایت ها از جمله خدمات اصلی رادزاد می باشد. یک جنبه آزاردهنده از این دلالت، این واقعیت است که موتورهای جستجو و اینترنت همیشه شکل مدرن کنونی را نداشتهاند. سایت های زیادی در این زمینه وجود داره ، مثلا یوتیوب ، آپارات ، تماشا ، نماشا ،و … با نگاهی کلی به تاریخچه سئو در مییابیم که موتورهای جستجو و در رأس آنها گوگل، بهطور مستمر درحال تلاش برای ارتقا و بهبود فرایندهای رتبهبندی خود هستند تا بهترین تجربهی ممکن را برای کاربران خلق کنند.

بنابراین بازاریابها میتوانستند از شیوههای هک کردن و اهرمهای پر کردن کلمات کلیدی و پیوندهای اسپم استفاده کنند تا در نتایج جستجو رتبه بالاتری داشته باشند. به عبارت بهتر، در این مرحله ماهیت محتوای شما برای موتورهای جستجو تعریف میشود. به عبارت بهتر، رباتهای خزندهی موتورهای جستجو، وظیفهی پیدا کردن صفحات و محتواهای جدید را بر عهده دارند. به طور کلی، اکثر کاربران در نتایج جست و جوی خود به صفحه اول گوگل بسنده کرده و پاسخ سوال خود را در همان صفحه به ویژه سه سایت اول پیدا میکنند، بنابراین جایگاه سایت شما در افزایش بازدید و در نتیجه افزایش درآمد، بسیار مهم و حائز اهمیت است.

حتی اگر بهترین محصول دنیا را هم داشته باشید، ضامن فروش و سود دهی شما نیست! بااینوجود حتی در کنار Mobile First Index، مهمترین پارامترها شامل ارتباط محتوا با هدف از جستجو، استفاده از کلمات کلیدی در عنوان صفحه، بکلینکها و ازایندست موارد هستند. در حدود نیمی از خردهفروشان میگویند که مشتریان حتی اگر در نهایت برای خرید بهطور حضوری به فروشگاه بروند، باز هم دوست دارند در اینترنت و بهصورت آنلاین تحقیق کنند. افرادی که این سایت را با جستجوی گوگل یا یاهو پیدا کردهاند بیشتر احتمال دارد که آن را در فیس بوک، توییتر یا سایر رسانهها هم ببینند. این کار با بهروزرسانیهای الگوریتم جستجو شروع به کار کردند که کیفیت و محتوای مرتبط را به کاربر هدیه میدادند تا او را به آنچه برسانند که واقعاً میخواست پیدا کند. گوگل فرصتی را برای انجام کاری که سایر موتورهای جستجو آن را ارائه نمیدادند پیدا کرد. احتمالاً تا به حال در مورد مزایای سئو و اینکه چرا هر کسب و کاری به سئو نیاز دارد، شنیده اید. یک شرکت سئو خوب چنین کاری انجام نمی دهد. در مقاله ای دیگر به تفصیل درمورد لینک های خوب و لینک های بد از نظر گوگل خواهم نوشت.

در آخر موتورهای جستجو نتایج را طبقه بندی میکنند تا به شما نشان دهند که چه مواردی مفید هستند. در این بخش به چهار الگوریتم برتر بازار امروز نگاهی میاندازیم و نحوه تصمیمگیری هرکدام از آنها در مورد کیفیت محتوا را بررسی میکنیم. نیاز به سئو حرفه ای، امروز جزو ملزومات و جزء لاینفک و جدایی ناپذیری برای بسیاری از سایت های فعال و پویا به حساب می آید. برای ورود به دنیای تجارت الکترونیک اولین قدم ساخت یک سایت برای کسب کار شما است، اما قدم گذاشتن در این راه نیز سختی های خود را داشته، شما اگر تخصص کافی در این زمینه را نداشته باشید مجبور به پرداخت هزینه های زیادی خواهید شد، و اگر به غیر از تخصص لازمه از آشنایی کافی نیز برخودار نباشد این هزینه ها چندین برابر خواهد بود. پیشنهاد میکنم برای کسب مشاوره سئو و بهینهسازی سایت از طریق شماره تماس ۰۲۱۹۱۳۰۳۵۹۰ با همکاران ما در ارتباط باشید. نحوه دستیابی به این هدف از طریق سه اقدام اساسی انجام میشود: خزیدن، فهرستسازی و رتبهبندی. هشتاد و یک درصد از مشتریان و ۹۴درصد از خریداران B2B قبل از خرید، تحقیق و جستجو را بهصورت آنلاین انجام میدهند. افزونههای وردپرس مانند «Yoast SEO» به راحتی و به رایگان این کار را برای شما انجام میدهند.

رتبه صفحه (PageRank) بهترین الگوریتم شناخته شدهای است که برای بهبود نتایج جستجوی وب استفاده میشود. شما باید محتوایی که به عنوان هسته کسب و کار سایت تان را تعیین کنید و به گوگل بفهمانید کهاین محتوا برای شما ارزشمند است و باید در رتبه های برتر قرار گیرد. بنابراین اگر باز هم پس از رسیدن به امتیاز بالاتر از ۹۰ در ابزارهای تست سرعت، صفحات سایت شما به کندی بارگذاری میشوند، بهتر است به فکر خرید یک طرح باکیفیتتر باشید. اگر این عوامل را در هنگام ایجاد محتوا برای وبسایت خود در ذهن داشته باشید، راحتتر میتوانید صفحات خاصی را برای مرتبسازی بهتر تنظیم کنید. اینکه صفحهی تازه ایجاد شده و یا تازه بروز شده به چه کلیدواژههایی مرتبط است، در این مرحله انجام میشود.

اگر بخواهم بقیه را هم در نظر بگیرم، این عدد بسیار بزرگ تر میشود و شما تا الان باید درک کرده باشید که چه جنگ بزرگی در رابطه با سئو در دنیا وجود دارد. اما با توجه به دادههای بسیار زیادی که امروزه در اینترنت است، موتورهای جستجو چگونه کار میکنند؟ امنیت اطلاعات کاربران سایت بسیار مهم است، چه در رنکینگ موثر باشد چه نباشد. غیر ممکن است که بدانیم آیا برای گوگل از همان الگوریتمی استفاده میشود که در یوتیوب، بینگ و غیره کاربرد دارد. تسلط جهانی گوگل در بسیاری از دورههای طولانی خود توانست یکی از رقیبانش را فرسوده کند. در سال ۱۹۹۳، Excite انقلابی در نحوه طبقهبندی اطلاعات ایجاد کرد و در سال ۱۹۹۴، آلتا ویستا، یاهو و دیگران هم به جمع موتورهای جستجو پیوستند.

راه حل دیگری که برای نمایش بهینه سایت در دیوایس های هوشمند وجود دارد، انتخاب یک آدرس URL مجزا برای این دیسوایس ها می باشد. حجم کدهای یک صفحه میتونه تاثیر مستقیمی در سرعت لود صفحه داشته باشه. این مسئله در رتبهبندی سایتتان تاثیر میگذارد. تاثیر الگوریتمهای موتورهای جستجو بر نتایج جستجو بسیار مهم بوده و اطلاع داشتن درباره آنها ضروری است. به زبان ساده تر موتور های جستجوی گوگل مانند مادر عمل میکند و مخاطبان بچه های او هستند برای جستجوی هرچیزی که حتی به ذهنتان هم نمی رسد از موتور جستجو کمک میگیرید .در نتیجه سئو یا همان بهنیه سازی موتور های جستجوگر گوگل بسیار حائز اهمیت میباشد. در همان زمان، «اینترنت» به معنای هرگونه کار اینترنتی با استفاده از TCP / IP هم به کار میرفت. در واقع آگاهی از عملکرد موتورهای جستجو کمکهای فراوانی به شما میکند.

یعنی برای کلمات کلیدی مربوطه محتوا تولید کنند تا بتوانند توجه مشتریان آیندهنگر را به خود جلب کرده و آنها را وارد قیف فروششان کنند. بهطور پیشفرض اصطلاح بهینه سازی موتور جستجو دلالت بر یک تاریخچه مربوطه دارد که باید پس از توسعه موتورهای جستجو در نظر گرفته شود. یکی دیگر از پرتکرارترین سوالاتی که در خصوص سئو مطرح می شود، پرسش درباره ابزارهای سئو است. اگر پست، مقاله یا محصول وبلاگ شما در جایی غیر از صفحه اول نتایج جستجوی گوگل قرار دارد، یعنی عملاً در رقابت خاصی نیستید. در واقع صفحات وب در صفحه اول نتایج آنهایی هستند که PageRank فکر میکند بهترین هستند.

برای مشاوره سئو می توانید با ما در www.kabodseo.ir/seo-tutorial/ تماس باشید. در واقع اگر سایت با واژه ساعت در صفحه 1 گوگل باشد ممکن است روزانه هزاران ورودی بگیرد اما میزان فروش حاصل از این ورودی به تعداد انگشت های دست هم نرسد! سئو یک تاکتیک بازاریابی آنلاین است که شما ممکن است تشخیص دهید که آیا می­خواهید از این کانال جذب مشتری داشته باشید یا این که خیر. این درک همچنین به شما کمک میکند تشخیص دهید که چرا محتواها در رتبهبندی خوب یا بدی قرار میگیرند و به نتیجه نمیرسند. همانطور که در بخش قبلی گفتیم، اکثریت قریب به اتفاق تجربیات آنلاین با موتور جستجو شروع میشوند و تقریباً ۷۵درصد جستجوگران، جستجوهای خود را در گوگل انجام میدهند. از طریق این اقدامات، آنها محتوای تازه منتشر شده را کشف کرده، اطلاعات را روی سرورهای خود ذخیره میکنند و آن را برای مصرف کاربران سازمان میدهند. یاهو حتی سعی کرد با همکاری با مایکروسافت از طریق اتحاد ده ساله در سال ۲۰۰۹، توانایی خودشان را افزایش دهد. سئو فقط مربوط به موتورهای جستجو نیست بلکه شیوههای درست آن باعث بهبود تجربه کاربر در سایت و مفید بودن بلاگ میشوند. سئو برای تبلیغ برند شما در صفحات شبکههای اجتماعی هم مفید است.

موتورهای جستجو برای مرور محتوای وبسایتها، رباتهایی بهمثابه حشراتی برای خزیدن در آنها میفرستند. پس از خزیدن در وبسایت، موتورهای جستجو باید برای چگونگی سازماندهی اطلاعات تصمیم بگیرند. امروزه دیگر برای راه اندازی سایت، نیازی به اطلاعات زیادی در زمینه برنامه نویسی نیست و وردپرس با ارائه یک سیستم آماده و استاندارد، این امکان را فراهم کرده تا شما بتوانید بهترین وبسایت را با سادهترین روش داشته باشید. یک استراتژی SEO قدرتمند، این امکان را فراهم میکند تا برندها بتوانند وب سایت و محتوای خود را مطابق با نتایج موتور جستجو بهینه سازی کنند. بنابراین نیاز به ساختار و دسترسی بهتری ایجاد شد و بر همین مبنا، اولین موتور جستجو نیز شکل گرفت تا امکان پیدا کردن مورد نیاز کاربران را فراهم آورد. یعنی وقتی AT&T اولین مودم تجاری را معرفی کرد که به کامپیوترهای شخصی امکان وصل شدن به اینترنت از طریق خطوط تلفن معمولی را میداد. معمولا این سایت ها بالا می روند تا موتورهای جستجو قادر به درک این باشند که آنها چه می بینند و کاربرانی که از طریق جستجو به آنها می رسند چیزی را که می بینند دوست دارند. سئو داخلی شامل هر چیزی است که می توانید در وب سایت خود کنترل کنید تا رتبه بندی خود را ارتقا دهید.