آموزش استفاده از فایل Robots.txt

داشتن تصاویر شما در نقشه سایت، شانس موتورهای جستجو را برای خزیدن و ایندکس کردن تصاویر شما افزایش میدهد. لزوما داشتن سایت به تنهایی موجب تغییر شرایط کسب و کار نمیشود برای رونق گرفتن کار باید سایتتان روی کلمه کلیدی خاصی دیده شود و تعداد کاربران بیشتری وارد آن شوند و این امر تنها با سئو سایت و قرارگرفتن وب سایتتان در نتایج اولیه گوگل بوجود میآید. در انتهای این دوره ی آموزشی شما دانش کافی را برای تولید و انجام سئو به تنهایی کسب خواهید داشت. ۱۲. از تصاویر به عنوان یک فرصت بک لینک استفاده کنید. با استفاده از این افزونه میتوانید با بهینه سازی تصویر سرعت وب سایت خود را افزایش دهید و بدون از دست دادن کیفیت، تصاویر واضح تری دریافت کنید. نمايش دادن بيشترين صفحات مرتبط با پرسوجوي جستجوي وارد شده داراي مزاياي زيادي هم براي کاربر و هم براي موتور جستجو است که در آن کاربر بيشترين نتايج مرتبط جستجو شده را پيدا ميکند و موتور جستجو قابل اعتماد ميشود چرا که الگوريتم آن بيشترين صفحات مرتبط را نشان ميدهد. کش مرورگر، توانایی یک مرورگر وب برای ذخیره مستقیم فایلها بر روی رایانه شما و بارگیری آن فایلها در دفعه بعد برای بازدید از صفحه است.

عده ای از سئوکارها دست به تلفیق سئو کلاه سیاه و سئو کلاه سفید میزنند و نام آن را کلاه خاکستری میگذارند . به همین راحتی! حالا میتونین به صورت آنلاین ازش استفاده کنین. 2. از اسکیما مارکآپ در سایت خود استفاده کنید تا گوگل قادر به کسب اطلاعات اضافی و هرچه بیشتر راجع به محتوای شما باشد. آیا برای سایت وردپرس خود به یک پرونده Robots.txt نیاز دارید؟ همچنین باید لینک ها را در صفحات رسانههای اجتماعی خود به اشتراک بگذارید. می توانیم از دستور مشابهی برای جلوگیری از خزیدن ربات ها در صفحات خاص استفاده کنیم. استفاده درست و بجا از این علائم درک ربات های گوگل را از محتوای شما ساده تر میکند و بهتر میتوانند با بررسی متوجه کلمه به کلمه آن شوند. پیش از آن که به بحث طراحی نرم افزار بپردازیم، ابتدا بیایید تا درباره لزوم استفاده از آن ها صحبت کنیم تا به اهمیت وجود شان پی ببریم و سپس درباره طراحی و توسعه نرم افزار ها صحبت کنیم و بعد از آن، به معرفی یکی از بهترین طراحان نرم افزار در کشور بپردازیم و شما را با مجموعه حرفه ای وب و سئو آشنا کنیم. همانطور که از اسمش مشخص است بهینه سازی محتوای موجود در سایت برای کاربران و موتورهای جستجو را سئو محتوا میگوییم.

چه سایت هایی نیاز به انجام خدمات سئو دارند؟ هم گوگل راضی است چرا که سایت شما را به کاربر پیشنهاد داده. سئو کلاه سیاه به سئویی گفته میشود که قصد و نیت خیری در آن نیست. یک ابزار کامل برای مشاهده آمار های مهم وبسایت شما است.این ابزار برای گوگل است و استفاده از آن همانند کنسول جستجو رایگان است.شما میتوانید میزان بازدید هر صفحه را بهمراه ریز اطلاعات دیگر مانند زمان ماندن کاربر در صفحه ،نرخ خروج صفحه ، بانس ریت و کلی اطلاعات ارزشمند دیگر را برای تجزیه و تحلیل صفحات سایتتان کسب نمایید. نتایج مربوطه کاملا با متن صفحات سایت شما مرتبط هستند و این افزونه به عنوان یکی از ابزارهای سئو برای صرفه جویی در زمان شگفت انگیز است. Real Media Library یک افزونه شگفت انگیز وردپرس برای بهینه سازی رسانههای شما است.

کش نیاز به دانلود مجدد منابع و دیتاهاها را از بین میبرد، و میتواند زمان بارگذاری صفحه را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. نمايش دادن بيشترين صفحات مرتبط با پرس و جوي جستجوي وارد شده داراي مزاياي زيادي هم براي کاربر و هم براي موتور جستجو است که در آن کاربر بيشترين نتايج مرتبط جستجو شده را پيدا ميکند و موتور جستجو قابل اعتماد ميشود چرا که الگوريتم آن بيشترين صفحات مرتبط را نشان مي دهد. توسط نقشه سایت سئو برای خزندههای موتورهای جستجو یک مسیر کم مقاوت ساخته میشود تا بتوانند فهرستبندی صفحات سایت را کامل انجام دهند و این صفحات از صفحه اصلی با دو کلیک قابل دسترسی میباشد. CDNها سیستمیاز سرورها هستند که به آنهاPOP (points of presence) گفته میشود، در سرتاسر جهان مستقر هستند و بسته به جایی که کاربر مستقر است، صفحات وب را ارائه میدهند. اما او تایید نکرد که آیا گوگل از آن استفاده کرده است یا خیر. سرچ کاربر، رسیدن به وبسایت شما روی آن کلمهای که سرچ کرده و در نهایت کلیک بر روی وبسایت شما، درست همان هدفی است که تمام کارفرمایان و شرکتها به دنبال آن هستند و همین جا است که نام سئو و کارشناس سئو (یا اصطلاحاً سئوکار) بیشتر از هر چیز دیگری شنیده میشود.

این ترفند البته بیشتر جزء سئو داخلی به حساب می آید اما به صورت غیرمستقیم شاید بتوان ان را سئو off page نیز به شمار آورد؛ چرا که بهبود لینک های داخلی در نتیجه بهبود سئو داخلی می تواند موجب شود بک لینک های بیشتری دریافت کنید.هرچه تعداد بک لینک های دریافتی بیشتر شود بازدید و ترافیک سایت تان نیز بیشتر خواهد شد. تصاویر تا زمانی که در صفحه کاربر نمایش داده نشوند، بارگذاری نمیشوند. اگر تصاویر با کیفیت بالا ایجاد میکنید، شرکتهای دیگر ممکن است بخواهند آن تصاویر را با پیوندهایی به کسب و کار شما، در سایتهای خود به نمایش بگذارند.

نویسنده این کتابچه آقای حمید توکلی کرمانی است و در این کتاب سعی شده قوانین سئو سایت بر اساس قوانین الگوریتم پاندای گوگل توضیح داده سایت reverse-seo شود. قیمت گذاری سئو بصورت پروژه ای، بر اساس پارامتر های مورد توافق در جلسه مشاوره سئو مانند افزایش ورودی سایت به میزان مشخص، بهبود رتبه در کلمات کلیدی که اکنون رتبه دارند، لینک سازی و … توضیح در فایل صوتی متن فایل صوتی × احتمالاً میدانید که گوگل سوابق بازدیدهای سایت شما را بر اساس ip، عباراتی که جستجو می شوند، زمان بین بازدیدها و دیگر پارامترهای مشابه، مورد بررسی قرار می دهد. این کار به مرورگر میگوید که چقدر فضا برای منبع اختصاص دهد و از تغییر محتوای آزاردهنده که امتیاز CLS شما را پایین میآورد، جلوگیری میکند. سایز فایل Robots.txt باید چقدر باشد؟ تا زمانی که فایل ربات نباشد گوگل و سایر موتورهای جستجو نمیتوانند به صفحه اصلی یا ایندکس سایت شما دسترسی داشته باشند؛ معمولاً اگر شما درهاست خود فایل Robots.txt نداشته باشید باید یک فایل جدید بسازید و نام آن را ربات بگذارید. یعنی شما به کاربرانی که به سایتتان می آیند هیچ اهمیتی نمیدهید و قصد سو استفاده از آنها را دارید.این روش فقط برای افزایش بازدید مقطعی بکار میرود چرا که گوگل به سرعت این نوع سئو را شناسایی و سایت را تحت جریمه های سنگین که به آن پنالتی نیز میگويیم قرار میدهد.

پس از مدتی ممکن است امکان بروزرسانی یا اضافه کردن محتوای جدید به یک صفحه وجود نداشته باشد، در این شرایط میتوانید مطلب جدیدی در همین موضوع تهیه و صفحه قبلی رابا کد ۳۰۱ به آن ریدایرکت کنید. به عبارت دیگر وقتی کاربران محصولات یا خدمات مشابه شغل شما را در موتورهای جستجو مانند گوگل، بینگ، یاهو و غیره جستجو کنند، می توان با کمک تکنیک های سئو، سایت شما را به رتبه های برتر صفحه نتایج رساند. به علاوه، داشتن برخی از مدارک معتبر در پشت نام خود، احتمالاً اعتبار بیشتری به محتوای شما می بخشد و به شما در ایجاد اعتماد با مخاطبان کمک می کند.

این سوال پیش می آید که یک سایت مپ را چگونه ایجاد کنیم. هنگامی که کاربران وب سایت شما را از یک مرورگر گوگل Chrome نشانک گذاری می کنند ، می تواند به رتبه بندی سئو شما کمک کند. شما در سئو کلاه سفید با تولید محتوای سالم و کاربردی هم به کسب و کار خودتان کمک میکنید هم به نوعی به کاربرانتان کمک میکنید تا از محصولات و خدمات شما استفاده کنند. 2- محتوای مورد نیاز مخاطبانتان را تولید کنید و از کلیدواژههای مناسب استفاده کنید. اگر سوالی در مورد آموزش ساخت robots.txt حرفه ای دارید میتوانید در بخش نطرات سوال تان را مطرح کنید تا اساتید ما در کوتاهترین زمان پاسخ شما را بدهند. با این حال، اگر نشانهگذاری شما مناسبی را در اطراف نام «هاست» قرار دهم، به موتور جستجو گفتهایم که منظور ما از «هاست» چیست. این افزونه یک سیستم مدیریت کامل گالری وردپرس را با قابلیت آپلود دسته ای عکسها، وارد کردن متا دادهها (که برای SEO مهم است)، افزودن/حذف/مرتب سازی عکسها، ویرایش عکسهای بندانگشتی، گروه بندی در آلبومها و موارد دیگر را ارائه میدهد. Real Media Library یک افزونه عالی برای کمک به شما در انجام این کار با تصاویر خود در وردپرس است.

این نوع سئو به سرعت بازدید سایت شما را زیاد میکند و زمانبر نیست.برای همین به آن دید کوتاه مدت میدهیم که سایتتان مقطعی در چند کلمه کلیدی بالا می آید. حال که دریافت بازدید از موتور های جستجو از مهمترین بخش است پس چرا روی آن تمرکز نکنیم ! برای شروع این مسیر میتوانید روی کمک تیم ما در مجموعه آی وحید حساب کنید و سوالات خود را با ما در میان بگذارید. نشانه گذاری شما کدی است که در وب سایت خود قرار میدهید تا به موتورهای جستجو کمک کند تا نتایج بهتری را به کاربران ارائه دهند. Robots.txt فایلی است که در دایرکتوری اصلی وب سایت شما قرار دارد. ربات های گوگل لینک ها را دنبال می کند، بنابراین زمانی که از طریق سایت خود به سایت های دیگر لینک دهید، ربات این گونه لینک ها را پیمایش می کند؛ به همین دلیل نیاز است قبل از این که سایت را پیمایش کند، از فایل robots.txt کمک بگیرید. این سایت مپ ها از لحاظ سئو، ارزش چندانی ندارند، ولی با این حال میتوانند کمی به ایندکس شدن بهتر صفحات کمک کنند.

این بدان معنی است که ممکن است یک دستور، رباتهای گوگل را محدود کند؛ اما تأثیری روی رباتهای موتور جست و جوی بینگ نداشته باشد. تقریبا میشه گفت که خزنده های موتورهای جستجو اولین فایلی که بررسی میکنند همین فایل robots.tx هستش و بعد از اون محتوای سایت رو بررسی و تشخیص میدن. همون سئو کلاه سیاه هست که در اون به قوانین موتورهای جستجو توجهی نمیکنیم و سعی میکنیم با گول زدن و فریب دادن این قوانین، سایت خودمون رو به رتبه دلخواهمون برسونیم. تگ alt مخفف واژه Alternative به معنای جایگزین هست و مزیت استفاده از اون در اینه که اگر بنا به هر دلیلی تصویر بارگذاری شده در صفحه برای کاربر لود نشد، متنی جایگزین به جای تصویر نمایش داده بشه و کاربر متوجه بشه که در این محل چه عکسی وجود داشته. اگر از وردپرس استفاده میکنید، Yoast یک گزینه عابی برای نقشه سایت در افزونه خود ارائه میدهد. اگر در نوشته یا صفحه خود به سایت دیگری لینک دادید، میتوانید یک ایمیل به آنها بزنید و از آنها بخواهید که مطلب شما را به اشتراک بگذارند. اگر تا به حال از ریچ اسنیپتها استفاده کرده باشید، دقیقاً متوجه خواهید شد که نشانه گذاری شما دقیقاً چیست.

همچنین Imagify یک افزونه وردپرس بسیار کاربردی است و باید حتما آن را نصب داشته باشید. این کنسول شامل چندین ابزار کاربردی است که خود گوگل آن را برای شما طراحی کرده است و ایراد ها و حتی نقاط قوت سایتتان را میتوانید از این ابزار استخراج کرده و استفاده کنید. آنها بر این عقیده هستند که گوگل یا سایر موتورهای جستحو را دور بزنند و از آنها بازدید کسب کنند در صورتی که برای مثال محتوایشان کیفیت مطلوبی ندارد. در این کتاب توضیح میدهد سیلیکون ولی چگونه افراد تازه کاری که میخواهند استارتآپ بزنند را گمراه میکند. طبق تحقیقاتی که خود گوگل نتایج آن را مشخص کرد، نتیجه گیری شد که یو آر ال های کوتاه که کلیدواژه هدفمندی برای آن ها انتخاب شده باشد، برای مخاطبان جذاب تر هستند و کلیک بیشتری دریافت می کنند.

یک صفحه جدید و صفحات مرتبط با آن با عبارات کلیدی ترجیحی خود ایجاد کنید. این نوع سئو دارای دیدی بلند مدت است.چرا که اصلن اینطور نیست شما را بصورت مقطعی به یک بازدید خاصی برساند و بعد از آن با جریمه همه ی بازدیدتان را از دست دهید. یک مطالعه اخیرا در صنعت وبلاگنویسی نشون داده که محتوای بصری (اینفوگرافی) یک نوع محتوای ایده آل برای بدست آوردن لینک و بازدید کننده هست. این بدان معناست که در نهایت، تصاویر میتوانند تأثیر مستقیمیبر میزان ترافیک، سرنخها و مشتریانی که از طریق تلاشهای بازاریابی برای کسب و کار خود و استراتژی لینک سازی به دست میآورید، داشته باشند. با توجه به اینکه نوشتن محتوا یکی از ارکان مهم بازاریابی محتوایی است، با این توصیف باید بگوییم که سئو قرابت زیادی با تولید محتوا دارد، بهطوری که در سئو نیاز به استفاده راهبردی از کلمات کلیدی دارید. سئو و بازاریابی محتوا، به همدیگر وابسته هستند و بدون محتوای سئو شده نمیتوانید انتظار رشد سایت را داشته باشید. هرچه این نمره بیشتر باشد سرعت سایت شما بهتر است.